شنبه 3 مهر 1400   16:34:47

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

دفتر تبلیغات اسلامی، از سال 1388 به منظور تدوین برنامه 5 ساله خود، رویکرد مسأله‌ محوری را اتخاذ کرد و با انجام مطالعات گسترده در حوزه فرهنگ و با عنایت به ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه خود، 15 مسأله کلیدی، بعنوان محورِ برنامه‌ها و اقدامات دفتر، انتخاب شد.
انتخاب مسائل 15 گانه، این امکان را برای مجموعه مدیریتی و عملیاتی دفتر فراهم کرد تا توجه خود را به واقعیات و نیازهای اصلی عرصه فرهنگ متمرکز سازد.
طراحی و عملیاتی سازی بسته‌های برنامه‌ای ناظر به حل مساله و به کارگیری ظرفیت‌های درون سازمانی؛ هیات امنای دفتر تبلیغات را بر آن داشت تا در تاریخ 1392/10/25 کلیات طرح تأسیس قطب‌های فکری و فرهنگی دفتر، را تصویب و ابلاغ کند. که سرآمد آن منجر به تاسیس قطب فکری و فرهنگی به شرح ذیل شد:
 1. قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی؛
 2. قطب تعمیق ایمان دینی و مواجهه با فرق انحرافی؛
 3. قطب بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی و انسانی؛
 4. قطب نظام سیاسی و اجتماعی اسلام و ایران.

اهداف تاسیس قطب‌های فکری فرهنگی
 1.ارتقای جایگاه دفتر به مرجعیت نظری و عملی در حوزه‌های ماموریتی تعیین شده؛
 2. تحول برنامه‌ها و فعالیت‌های دفتر از کارکرد محوری به مساله محوری؛
 3.ایجاد هم افزایی میان ظرفیت دفتر و توانمندی‌ها و فرصت‌های بیرونی؛
 4.زمینه‌سازی برای پرورش مدیران و کارشناسان توانمند در مواجهه با مسائل فرهنگی اجتماعی؛
 5.توسعه، تعميق و ايجاد ظرفيت‌هاي علمي در حوزه‌هاي مورد نیاز جامعه دینی؛
 6.گسترش و افزايش تعاملات و ارتباط علمي به‌ويژه ميان نخبگان در حوزه‌هاي مذکور.
 

جهت ارتباط با این قطب های فکری فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

تسهیل مسیر شرکت در رویداد «کاریزمن» با ایجاد قالب های مختلف آموزشی

مدیرعامل مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق با اشاره به تدوین فایل های آموزشی توجیهی ویژه ایده پردازان شرکت کننده در رویداد «کاریزمن»، گفت: برای توجیه شرکت کنندگان در این رویداد ملی، فایل هایی در سه قالب تصویری، صوتی و متنی آماده خواهیم کرد تا آمادگی شرکت کنندگان نسبت به موضوعی که فراخوان می شود، افزایش یابد.

دستاوردهای مقاومت در مسیر تحقق تمدن اسلامی

رئیس مؤسسه فتوح اندیشه با بیان اینکه مقاومت عامل ایجاد اقتدار و تحقق استقلال و آزادی است، گفت: بدون اقتدار و استقلال تمدن سازی ممکن نخواهد بود.

نشست‌های مشترک قطب تعمیق باور دینی و قطب اخلاق با موضوع «معنویت» برگزار شد

نشست‌های مشترک میان قطب تعمیق باور دینی و مقابله با جریان ها و فرق انحرافی و قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی برگزار و نهایت بنا شد حوزه معنویت اسلامی با دو مصوبۀ «بسته اولیه اقدامات» و «تشکیل کارگروه معنویت اسلامی ذیل قطب تعمیق» پیگیری شود.

نشست تخصصی کمیته بازبینی رشته تربیت دینی کودک و نوجوان برگزار شد

نشست تخصصی کمیته بازبینی رشته تربیت دینی کودک و نوجوان به همت کارگروه تربیت اسلامی میز تعمیق باور دینی دفتر تبلیغات اسلامی با حضور طراحان، نمایندگان برخی مجریان این رشته در مراکز آموزشی و مدارس قم و مسئولان مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد.

گزارشی از «جمع بندی و انتخاب فرایندها در مراکز عملیاتی»

سرپرست اداره توسعه و بهبود فرآیندهای مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی از برگزاری جلسه «جمع بندی و انتخاب فرایندها در مراکز عملیاتی» جهت «مدل سازی و مستندسازی فرایندها» به صورت حضوری و مجازی، خبر داد.

ضرورت آموزش جنگ پارتیزانی به فعالان فضای مجازی و رسانه ای

رئیس قطب تعمیق ایمان دینی و مبارزه با جریان های انحرافی دفتر تبلیغات اسلامی، حضور در میدان فضای مجازی و واکنش سریع را امری ضروری دانست و گفت: ما باید از آرایش جنگ کلاسیک خارج و به جنگ پارتیزانی روی بیاوریم و آموزش های جدیدی را به فعالان مجازی و رسانه ای ارائه دهیم.

امتیاز بندی کتب و نقد آنها می تواند به غنای علمی «پژوهان» بیافزاید

دبیر قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: ارزیابی افراد متخصص درباره کتاب ها و امتیاز بندی کتب و نقد آنها می تواند به غنای علمی «سامانه نشر الکترونیک پژوهان» بیافزاید.

توجه توأمان اداره کل توسعه فرایندها و فناوری اطلاعات به امور بنیادین و تکنیکی

مدیرکل توسعه فرایندها و فناوری اطلاعات مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی به تشریح چشم انداز این اداره کل پرداخت و گفت: این اداره کل در کنار امور بنیادین و مبنایی، به کارهای تکنیکی نیز توجه دارد.

نقش مهم و محوری خانواده در زیست عفیفانه فرزندان / ضرورت الگوپذیری از سبک ازدواج و زندگی امیرمؤمنان(ع) و حضرت زهرا(س)

پژوهشگر عرصه سبک زندگی اسلامی با تأکید بر ضرورت الگوپذیری افراد از سبک ازدواج و زندگی حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) گفت: خانواده های ناتوان و غیرالهام بخش نسبت به ارزش حجاب، علت اصلی کاهش حجاب در جامعه هستند.

بهانه های بنی اسرائیلی؛ سد راه ازدواج آسان

دبیر قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی دفتر تبلیغات اسلامی به بیان نکاتی در خصوص ازدواج آسان پرداخت و گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش سن ازدواج جوانان، بهانه‌های بنی اسرائیلی است که والدين برای هر یک از خواستگاران عنوان می‌کنند.

5 مورد از عوامل کاهش حجاب در جامعه / حجاب، دماسنج عفاف در جامعه است

دبیر میز تخصصی عفاف قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی دفتر تبلیغات اسلامی به تشریح عوامل کاهش حجاب در جامعه پرداخت و گفت: هر چقدر عفت و خویشتنداری افراد را در جامعه تقویت کنیم، بدون شک مسأله پوشش و حجاب نیز به صورت خودکار تقویت خواهد شد.

تشریح فعالیت های شاخص اداره کل توسعه فرایندها و فناوری اطلاعات مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی

مدیرکل توسعه فرایندها و فناوری اطلاعات مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی به تبیین فعالیت های شاخص این اداره کل پرداخت و گفت: برای توانمندسازی حوزه مدیریت فرایندها خیز جدی برداشته ایم.

پنج میدان بزرگ فکری و کلامی مغفول پیش روی حوزویان/ خطر جدی الحاد نوین در آینده نزدیک

رییس قطب تعمیق ایمان دینی و مبارزه با جریان‌ها و فرق انحرافی دفتر تبلیغات اسلامی با تشریح 5 میدان مهم و بزرگ فکری و کلامی پیش روی حوزویان و تأکید بر لزوم شناخت و کنشگری طلاب در این میادین، گفت: الحاد علم پایه اگر گسترش پیدا کند تنها مختص به ایدئولوگ ها و نخبگان نیست و پای آن به کلاس درس دانش آموزان ما هم باز خواهد شد.

123456789>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما