جمعه 26 دي 1399   17:34:42
(جهش تولید)

print

حرکت تنی چند از روحانیان هنرمند در سال 1361 برای پایه‌گذاری مجموعه‌ای هنری به منظور ارایه شایسته آموزه‌های دینی با زبان و بیان هنر به جامعه‌ فهیم و هنردوست، میراثِ ماندگاری شد که به صورت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی تبلور یافت.

پرورش استعدادهای طلاب و آشناساختن آنان با ظرفیت‌های هنر برای تبلیغ دین، آموزش‌های ادبی و هنری برای طلاب و خانوده‌های آنان، تقویت توانمندی و فعال‌سازی آنان در زمینه‌های فرهنگی و هنری و تولید آثار فاخر ادبی و هنری از جمله مهم‌ترین ضرورت‌های آموزش هنری در چند دهه گذشته بود. همچنین، تشکیل انجمن‌های ادبی هنری طلاب و برگزاری جشنواره و تولید آثار هنری در قالب‌های گوناگون با حمایت‌های مادی و معنوی مرکز فرهنگی هنری انجام گرفت.

از سوی دیگر در سال 1390، اداره کل تبلیغ نوین با هدف شناسایی و جذب فعالان حوزوی، سازماندهی آنها در قالب گروه‌‌های تبلیغی و حمایت‌ از طرح‌های تبلیغی آنان در عرصه‌های نوین تبلیغ رسانه‌ای در معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر ایجاد گردید.

در سال 1398 به منظور سازماندهی مجدد و تمرکز فعالیت‌ها و گسترش آن، مرکز فرهنگی و هنری و اداره کل تبلیغ نوین با یک‌دیگر ادغام و به "معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه" ارتقاء یافت.
 

جهت ارتباط با این معاونت بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

فعالیت های خلاقانه، نباید به صورت تکراری انجام گیرد

رئیس مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به همکاری این مرکز با بخش های مختلف دفتر تبلیغات اسلامی گفت: باید خط ربط فعالیت ها به گونه ای مشخص شود تا فعالیت های خلاقانه تبلیغی به صورت تکراری انجام نگیرد.

شماره ۳۳۸ ماهنامه «پیام زن» منتشر شد

سیصد و سی و هشتمین شماره ماهنامه فرهنگی اجتماعی زن، خانواده و سبک زندگی با عنوان «پیام زن» ویژه آذرماه ۱۳۹۹ به همت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.

بررسی ساختار و تشکیلات مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق

سرپرست اداره کل توسعه فرایند‌ها و فناوری اطلاعات مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی در بازدید از مرکز نوآوری و خلاقیت اشراق گفت: ساختار و سازمان نفرات پیشنهادی از سوی این مرکز طبق اساسنامه و صورتجلسه ابلاغی ریاست دفتر تبلیغات اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پخش برنامه «برکت» از رسانه ملی

میان برنامه معارفی «برکت» برنامه ای جهت بازخوانی سیره اقتصادی اهل بیت(ع) است که با حمایت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه از رسانه ملی پخش خواهد شد.

سری دوم از سلسله نشست های سوگواره مجازی اشراق برگزار شد

سری دوم از سلسله نشست های تخصصی هفتمین سوگواره مجازی اشراق به همت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به صورت مجازی و با حضور اساتید و کارشناس های مطرح و صاحب نظر، همزمان با برگزاری سوگواره برگزار شد.

كارگاه هاي ادبي و هنري «اجتماع قلب ها» در فضاي مجازي

در حاشيه هفتمين سوگواره مجازي اشراق، كارگاه هاي آنلاين ادبی و هنری با عنوان «اجتماع قلب ها» با رويكرد توليد آثار متناسب با فضاي مجازي و با حضور اساتيد مطرح كشور به همت اداره كل فضاي مجازی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبليغات اسلامی حوزه علميه قم در حال برگزاري است.

شماره 335 و 336 ماهنامه «پیام زن» منتشر شد

شماره 335 و 336 ماهنامه «پیام زن» ویژه شهریور و مهر 99 با پرونده ویژه «تعلیم و تربیت دانش آموزان در فضای مجازی» چاپ و روانه بازار شد.

پخش 5000 دقیقه برنامه تولیدی توسط طلاب از رسانه ملی

رئیس اداره تولیدات رسانه ای معاونت فضای، مجازی هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی گفت: بیش از 5 هزار دقیقه برنامه تولید شده توسط طلاب از رسانه های ملی پخش شده است و گروه های تبلیغی و طلاب فعال در حوزه رسانه امروز حرف هایی نو برای گفتن دارد.

پیام معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر بمناسبت درگذشت مرحوم علیپور

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی و رئیس پژوهشکده اخلاق و معنویت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، ضمن پیام تسلیتی به مناسبت ارتحال رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام این پژوهشگاه، به جدیت و نشاط کاری و روحیه همکاری قابل تحسین وی پرداخت.

پخش ویژه برنامه «موکب کلمات» از رسانه ملی

ویژه برنامه تلویزیونی «موکب کلمات» در 12 قسمت و با حضور شاعران طلبه ایرانی و غیرایرانی به همت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی در دهه آخر ماه صفر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

حمایت دفتر تبلیغات اسلامی از گروه های خلاق و نوآور در عرصه های دینی و فرهنگی

مدیر عامل مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق از حمایت دفتر تبلیغات اسلامی با بیان این که این دفتر اولین مرکز صادر کننده اعتبارنامه برای گروه های خلاق در عرصه دین است، از حمایت این نهاد حوزوی از گروه های خلاق و نوآور در عرصه های دینی و فرهنگی خبر داد.

123456>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31152796
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما