جمعه 9 آبان 1399   07:19:39
(جهش تولید)

print

حرکت تنی چند از روحانیان هنرمند در سال 1361 برای پایه‌گذاری مجموعه‌ای هنری به منظور ارایه شایسته آموزه‌های دینی با زبان و بیان هنر به جامعه‌ فهیم و هنردوست، میراثِ ماندگاری شد که به صورت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی تبلور یافت.

پرورش استعدادهای طلاب و آشناساختن آنان با ظرفیت‌های هنر برای تبلیغ دین، آموزش‌های ادبی و هنری برای طلاب و خانوده‌های آنان، تقویت توانمندی و فعال‌سازی آنان در زمینه‌های فرهنگی و هنری و تولید آثار فاخر ادبی و هنری از جمله مهم‌ترین ضرورت‌های آموزش هنری در چند دهه گذشته بود. همچنین، تشکیل انجمن‌های ادبی هنری طلاب و برگزاری جشنواره و تولید آثار هنری در قالب‌های گوناگون با حمایت‌های مادی و معنوی مرکز فرهنگی هنری انجام گرفت.

از سوی دیگر در سال 1390، اداره کل تبلیغ نوین با هدف شناسایی و جذب فعالان حوزوی، سازماندهی آنها در قالب گروه‌‌های تبلیغی و حمایت‌ از طرح‌های تبلیغی آنان در عرصه‌های نوین تبلیغ رسانه‌ای در معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر ایجاد گردید.

در سال 1398 به منظور سازماندهی مجدد و تمرکز فعالیت‌ها و گسترش آن، مرکز فرهنگی و هنری و اداره کل تبلیغ نوین با یک‌دیگر ادغام و به "معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه" ارتقاء یافت.
 

جهت ارتباط با این معاونت بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

سری دوم از سلسله نشست های سوگواره مجازی اشراق برگزار شد

سری دوم از سلسله نشست های تخصصی هفتمین سوگواره مجازی اشراق به همت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به صورت مجازی و با حضور اساتید و کارشناس های مطرح و صاحب نظر، همزمان با برگزاری سوگواره برگزار شد.

كارگاه هاي ادبي و هنري «اجتماع قلب ها» در فضاي مجازي

در حاشيه هفتمين سوگواره مجازي اشراق، كارگاه هاي آنلاين ادبی و هنری با عنوان «اجتماع قلب ها» با رويكرد توليد آثار متناسب با فضاي مجازي و با حضور اساتيد مطرح كشور به همت اداره كل فضاي مجازی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبليغات اسلامی حوزه علميه قم در حال برگزاري است.

شماره 335 و 336 ماهنامه «پیام زن» منتشر شد

شماره 335 و 336 ماهنامه «پیام زن» ویژه شهریور و مهر 99 با پرونده ویژه «تعلیم و تربیت دانش آموزان در فضای مجازی» چاپ و روانه بازار شد.

پخش 5000 دقیقه برنامه تولیدی توسط طلاب از رسانه ملی

رئیس اداره تولیدات رسانه ای معاونت فضای، مجازی هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی گفت: بیش از 5 هزار دقیقه برنامه تولید شده توسط طلاب از رسانه های ملی پخش شده است و گروه های تبلیغی و طلاب فعال در حوزه رسانه امروز حرف هایی نو برای گفتن دارد.

پیام معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر بمناسبت درگذشت مرحوم علیپور

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی و رئیس پژوهشکده اخلاق و معنویت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، ضمن پیام تسلیتی به مناسبت ارتحال رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام این پژوهشگاه، به جدیت و نشاط کاری و روحیه همکاری قابل تحسین وی پرداخت.

پخش ویژه برنامه «موکب کلمات» از رسانه ملی

ویژه برنامه تلویزیونی «موکب کلمات» در 12 قسمت و با حضور شاعران طلبه ایرانی و غیرایرانی به همت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی در دهه آخر ماه صفر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

حمایت دفتر تبلیغات اسلامی از گروه های خلاق و نوآور در عرصه های دینی و فرهنگی

مدیر عامل مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق از حمایت دفتر تبلیغات اسلامی با بیان این که این دفتر اولین مرکز صادر کننده اعتبارنامه برای گروه های خلاق در عرصه دین است، از حمایت این نهاد حوزوی از گروه های خلاق و نوآور در عرصه های دینی و فرهنگی خبر داد.

طوفانی از تولید محتوای اربعینی راه بیندازیم/ ضرورت رویکرد‌ نوآورانه‌ در توسعه فعالیت‌های دینی

مدیرعامل مرکز ملّی نوآوری و خلاقیت اشراق دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان اینکه سوگواره مجازی اشراق آوردگاه خوبی برای شناسایی محصولات هنری، رسانه‌ای و فرهنگی با رویکرد مذهبی است، گفت: باید رویکرد‌های نوآورانه‌ در توسعه فعالیت‌های فرهنگی و دینی مدنظر باشد.

برجسته سازی شخصیت آموزش و پرورشی شهید باهنر در مستند «آقای معلم»

عضو شورای میز آموزش و پرورش دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه برش شخصیت آموزش و پرورشی شهید باهنر بیشتر مد نظر میز آموزش و پرورش است، تصریح کرد: شخصیت های زمینه ای شهید باهنر در مستند «آقای معلم» باید کمتر شود.

گسترش سوگواره مجازی اشراق در عرصه بین المللی

دبیر اجرایی «هفتمین سوگواره مجازی اشراق» ضمن تبیین بخش های مختلف این سوگواره، گفت: بنا داریم برای سال‌های آینده این رویداد را در حوزه بین‌المللی نیز گسترش دهیم.

123456>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما