چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398   14:24:48
(سال رونق تولید)

سال 1361، تنی چند از روحانیان هنرمند، اهتمامی سترگ ورزیدند و مجموعه‌ای هنری را پایه‌گذاری کردند تا بتوانند آموزه‌های دینی را، آنگونه که شایسته است، با زبان و بیان هنری به جامعه‌ی فهیم و هنردوست ارائه دهند.  حرکت دهه‌ی شصت، میراث ماندگاری شد که امروز به صورت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسامی تبلور یافته است.
مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی بنا به رسالت خود برای پرورش استعدادهای طلاب و تولیدات هنرجویان طلبه، به آموزش‌های ادبی و هنری طلاب و خانوده‌های آنان مشغول است.
آشنا کردن طلاب با ظرفیت‌های هنر برای تبلیغ دین، تقویت توانمندی آنان در زمینه‌های فرهنگی و هنری در جهت تاثیرگذاری بهتر بر مخاطب، فعال‌سازی طلاب در راستای تولید آثار فاخر ادبی و هنری از جمله مهم‌ترین ضرورت‌های آموزش هنری در مرکز فرهنگی هنری می‌باشد.
انجمن‌های ادبی هنری طلاب، در قالب شش انجمن با حضور طلاب هنرمند و با حمایت‌های مادی و معنوی مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی، در زمینه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، کارگاهی، برگزاری جشنواره و تولید آثار هنری در قالب‌های گوناگون فعالیت می‌کنند.

آرشیو

مودت اهل بیت(ع) شاخص حق و باطل است

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به آیه مودت ذی القربی گفت: این یک شاخص است که چه کسانی مودت را به جا آوردند و چه کسانی مودت را به جا نیاوردند.

گل افشانی نخل برومند شعر آیینی در ایران پس از انقلاب

دبیر شعر آیینی کشور گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران با رهنمودهای بزرگان حوزه و دانشگاه خصوصاً شهید مطهری رویکرد شعرای متعهد به فرهنگ عاشورا، نبوی، علوی، فاطمی و مهدوی کاملاً تغییر پیدا کرد.

جریان های روشنفکری در سینمای ایران/ شناخت کارگردان های این خرده جریان

رئیس انجمن سواد رسانه مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی در دهمین سلسله جلسات آموزشی دوره «تربیت مربی سواد رسانه» به تحلیل سینمای ایران و مباحث جریان شناسی سینمای ایران پرداخت.

فراخوان دریافت طرح‌های پژوهشی سینمایی و حمایت از پایان نامه‌های طلاب

مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و سازمان سینمایی کشور، فراخوان دریافت طرح‌های پژوهشی سینمایی و حمایت از پایان نامه‌های طلاب حوزه‌های علمیه را برگزار می‌کنند.

ravabet.omomi@dte.ir
3717199999
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما