سه‌شنبه 8 خرداد 1403   07:04:27

( جهش تولید با مشارکت مردم )

print

حرکت تنی چند از روحانیان هنرمند در سال 1361 برای پایه‌گذاری مجموعه‌ای هنری به منظور ارایه شایسته آموزه‌های دینی با زبان و بیان هنر به جامعه‌ فهیم و هنردوست، میراثِ ماندگاری شد که به صورت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی تبلور یافت.

پرورش استعدادهای طلاب و آشناساختن آنان با ظرفیت‌های هنر برای تبلیغ دین، آموزش‌های ادبی و هنری برای طلاب و خانوده‌های آنان، تقویت توانمندی و فعال‌سازی آنان در زمینه‌های فرهنگی و هنری و تولید آثار فاخر ادبی و هنری از جمله مهم‌ترین ضرورت‌های آموزش هنری در چند دهه گذشته بود. همچنین، تشکیل انجمن‌های ادبی هنری طلاب و برگزاری جشنواره و تولید آثار هنری در قالب‌های گوناگون با حمایت‌های مادی و معنوی مرکز فرهنگی هنری انجام گرفت.

از سوی دیگر در سال 1390، اداره کل تبلیغ نوین با هدف شناسایی و جذب فعالان حوزوی، سازماندهی آنها در قالب گروه‌‌های تبلیغی و حمایت‌ از طرح‌های تبلیغی آنان در عرصه‌های نوین تبلیغ رسانه‌ای در معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر ایجاد گردید.

در سال 1398 به منظور سازماندهی مجدد و تمرکز فعالیت‌ها و گسترش آن، مرکز فرهنگی و هنری و اداره کل تبلیغ نوین با یک‌دیگر ادغام و به "معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه" ارتقاء یافت.
 

جهت ارتباط با این معاونت بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

دوره مقدماتی تربیت مربی جنگ شناختی

مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی دوره مقدماتی تربیت مربی جنگ شناختی را به صورت حضوری برگزار می‌کند.

فراخوان ثبت نام سلسه نشست های اکران، نقد و ایده پردازی سینما اندیشه در قم

سلسه نشست های اکران، نقد و ایده پردازی سینما اندیشه به همت میز تخصصی اسلامی سازی علوم انسانی و معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی در سینما اشراق قم برگزار می شود.

هنر، مسیر تعالی هنرمند است

اولین نشست از سلسله نشست های «الهیات هنر و رسانه» به همت اداره فضای مجازی هنر ورسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد.

الهیات؛ منبعی بنیادین در هنر دینی

به همت اداره فضای مجازی، هنر ورسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی دومین نشست از سلسله نشست های «الهیات هنر و رسانه»، با حضور حسن بلخاری مدیرگروه مطالعات عالی هنر دانشگاه تهران و هادی ربیعی عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات نظری دانشگاه هنر برگزار شد.

هشدار معاون دفتر تبلیغات اسلامی در خصوص جایگاه شعر حوزوی و ادبیات دینی

معاون فضای مجازی با هشدار نسبت به تغییر بافت زندگی جوانان بدلیل جریان گرایش به موسیقی و شعر کره ای وانگلیسی گفت: اگر جریان شعری حوزوی و ادبیات حوزوی و دینی به آن جایگاه تولید ادبیات فاخر و شعر فاخر و شعر تربیت کننده و نسل سازی که بود برنگردد، ما نمیتوانیم مقابل این جریان جدی بایستیم.

اهدای نشان اشراق به استاد مجاهدی و مهدی جهاندار در اختتامیه جشنواره شعر حوزه

نشان اشراق معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به استاد مجاهدی بدلیل هویت بخشی به شعر حوزه های علمیه و مهدی جهاندار بدلیل فعالیت دینی و انقلابی به موقع و مؤثر به ویژه در شرایط فتنه، اهدا شد.

رونمایی از مستند «از دیار بلخاب» با نگاهی به زندگی عالم افغانستانی در قم/ تاکید معینی پور بر معرفی عالمان در قالب هنر/ دلتنگی عالم بلخابی برای بلخاب

مستند «از دیار بلخاب» نگاهی به زندگی و فعالیت‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی آیت‌الله سیدجعفر فاضلی از علمای افغانستان، با حضور این عالم افغانستانی و معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی و چهره های شاخص افغانستانی در قم رونمایی و اکران شد.

تلاش برای حفظ هویت فرهنگی فرزندان ایران اسلامی، یک حرکت جهادی بزرگ است/ حادثه کرمان داغ سنگینی برای همه ما بود

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم: کسانی که همه جوانی خود را برای نشر معارف و ارزش ها در میان کودکان و نوجوانان کرده و برای حفظ هویت و موجودیت فرهنگی فرزندان ایران اسلامی متحمل زحمات و رنج ها شده اند، بدانند که این حرکت یک حرکت جهادی بزرگ است و قطعاً نزد خداوند مأجور خواهند بود.

برگزاری اختتامیه چهاردهمین جشنواره کتاب سال سلام در قم

علی باباجانی گفت: ما به فکر هستیم که «نشانِ سلام» داشته باشیم. در دوره‌های مختلف خود ناشران همت می‌کردند و بر کتابی که چاپ می‌شد می‌نوشتند برگزیده جشنواره سلام؛ ولی وجود این نشان ضرورت دارد و می‌تواند معیار خوبی برای انتخاب کتاب باشد.

علوم انسانی مبتنی بر زیست بوم جمهوری اسلامی

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی و عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) به توضیح درباره «علوم انسانی مبتنی بر زیست‌بوم جمهوری اسلامی» پرداخت.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما