شنبه 5 بهمن 1398   15:23:57
(سال رونق تولید)

print

حرکت تنی چند از روحانیان هنرمند در سال 1361 برای پایه‌گذاری مجموعه‌ای هنری به منظور ارایه شایسته آموزه‌های دینی با زبان و بیان هنر به جامعه‌ فهیم و هنردوست، میراثِ ماندگاری شد که به صورت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی تبلور یافت.

پرورش استعدادهای طلاب و آشناساختن آنان با ظرفیت‌های هنر برای تبلیغ دین، آموزش‌های ادبی و هنری برای طلاب و خانوده‌های آنان، تقویت توانمندی و فعال‌سازی آنان در زمینه‌های فرهنگی و هنری و تولید آثار فاخر ادبی و هنری از جمله مهم‌ترین ضرورت‌های آموزش هنری در چند دهه گذشته بود. همچنین، تشکیل انجمن‌های ادبی هنری طلاب و برگزاری جشنواره و تولید آثار هنری در قالب‌های گوناگون با حمایت‌های مادی و معنوی مرکز فرهنگی هنری انجام گرفت.

از سوی دیگر در سال 1390، اداره کل تبلیغ نوین با هدف شناسایی و جذب فعالان حوزوی، سازماندهی آنها در قالب گروه‌‌های تبلیغی و حمایت‌ از طرح‌های تبلیغی آنان در عرصه‌های نوین تبلیغ رسانه‌ای در معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر ایجاد گردید.

در سال 1398 به منظور سازماندهی مجدد و تمرکز فعالیت‌ها و گسترش آن، مرکز فرهنگی و هنری و اداره کل تبلیغ نوین با یک‌دیگر ادغام و به "معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه" ارتقاء یافت.
 

جهت ارتباط با این معاونت بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

آثار خون شهدای مقاومت گریبان آمریکا را می گیرد/ امام عصر(عج) از شهادت حاج قاسم متأثر و متألم شد

این رزمنده دفاع مقدس گفت: علت این که گفته می شود دشمن در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی حماقت کرد، این است که آثار این خون ها و این تشییع ها گریبان آمریکا را می گیرد.

بهره گیری دفتر تبلیغات اسلامی از ظرفیت هنر در خلق آثار مرتبط با شهید حاج قاسم سلیمانی

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به برگزاری کارگاه خوشنویسی و هنرهای تجسمی «نقش نگین سلیمانی» به همت این معاونت، بر بهره گیری از ظرفیت هنر در خلق آثار مرتبط با شهید حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد.

اکران و نقد و تحلیل فیلم سینمایی «23 نفر» در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم/حاج قاسم سلیمانی فرمانده مستقیم این 23 نفر بود

اکران و نشست نقد و تحلیل فیلم سینمایی «23 نفر» به همت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در مرکز همایش های غدیر قم برگزار شد.

برگزاری نشست ها و کارگاه های «بحران های اجتماعی و کنشگری سایبری روحانیت»

مدیرکل فضای مجازی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی از برگزاری نشست ها و کارگاه هایی با موضوع «بحران های اجتماعی و کنشگری سایبری روحانیت» به همت این معاونت خبر داد.

عزم جدی دفتر تبلیغات اسلامی برای ورود گسترده‌تر به عرصه‌های فاوا و فضای مجازی

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: این معاونت جدیدی که در دفتر تبلیغات اسلامی شکل‌گرفته، نشان‌دهنده عزم هیأت امنای دفتر برای ورود گسترده‌تر به عرصه‌های فاوا و فضای مجازی است تا بتوانیم سهم بزرگ‌تری از این بازار را به خود اختصاص دهیم.

برگزاری طرح «ارتقای سلامت و بهباشی فردی - اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی»

با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کل کشور در دفتر تبلیغات اسلامی، طرح «ارتقای سلامت و بهباشی فردی - اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی» تصویب و کمیته علمی و محتوایی آن به قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی واگذار شد.

شماره 176 ماهنامه «سنجاقک» منتشر شد

یکصد و هفتاد و ششمین شماره ماهنامه «سنجاقک» در 32 صفحه ویژه خردسالان ایران به همت دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.

کتاب سینما، دین و سیاست منتشر شد

کتاب سینما، دین و سیاست بررسی انتقادی سینمای دینی پس از انقلاب نوشته دکتر رفیع الدین اسماعیلی به همت انجمن سواد رسانه طلاب و توسط مؤسسه بوستان کتاب دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.

کوله بار طلبه رسانه ای در سفر اربعین

فعال هنری رسانه ای به بیان توصیه هایی به حاضران در پیاده روی اربعین پرداخت و به تجربه نگاری ها، سوژه یابی، سفرنامه نویسی تأکید کرد. 

123>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما