سه‌شنبه 16 خرداد 1402   06:34:26

(مهار تورم، رشد تولید)

print

حرکت تنی چند از روحانیان هنرمند در سال 1361 برای پایه‌گذاری مجموعه‌ای هنری به منظور ارایه شایسته آموزه‌های دینی با زبان و بیان هنر به جامعه‌ فهیم و هنردوست، میراثِ ماندگاری شد که به صورت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی تبلور یافت.

پرورش استعدادهای طلاب و آشناساختن آنان با ظرفیت‌های هنر برای تبلیغ دین، آموزش‌های ادبی و هنری برای طلاب و خانوده‌های آنان، تقویت توانمندی و فعال‌سازی آنان در زمینه‌های فرهنگی و هنری و تولید آثار فاخر ادبی و هنری از جمله مهم‌ترین ضرورت‌های آموزش هنری در چند دهه گذشته بود. همچنین، تشکیل انجمن‌های ادبی هنری طلاب و برگزاری جشنواره و تولید آثار هنری در قالب‌های گوناگون با حمایت‌های مادی و معنوی مرکز فرهنگی هنری انجام گرفت.

از سوی دیگر در سال 1390، اداره کل تبلیغ نوین با هدف شناسایی و جذب فعالان حوزوی، سازماندهی آنها در قالب گروه‌‌های تبلیغی و حمایت‌ از طرح‌های تبلیغی آنان در عرصه‌های نوین تبلیغ رسانه‌ای در معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر ایجاد گردید.

در سال 1398 به منظور سازماندهی مجدد و تمرکز فعالیت‌ها و گسترش آن، مرکز فرهنگی و هنری و اداره کل تبلیغ نوین با یک‌دیگر ادغام و به "معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه" ارتقاء یافت.
 

جهت ارتباط با این معاونت بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

«شبِ مسعود» در قم

«شب مسعود»، بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام مسعود دیانی با حضور چهره‌های علمی،‌ رسانه‌ای، حوزوی و خانواده آن مرحوم در مجتمع آموزشی تربیتی هدایت قم برگزار شد.

شاهد رشد کیفی تولیدات سینمای دینی هستیم

رئیـس دفتـر تبلیغات اسلامی حـوزه علمیـه قم و نماینـده رهبـر انقـلاب در امـور دانشجویان ایرانــی اروپــا بــا بیــان اینکــه نقطــه قــوت مــا در تولیــد آثــار هنــری و سـینمایی، ظرفیـت پیـام، غنـای فرهنگـی و تـراث عظیـم فرهنگـی اسـت گفـت: میتـوان بـا فیلـم و تصویرگـری نچنـدان پرخـرج، افـراد را تحـت تأثیـر قـرار داد و برخـی از آثـار در جشـنواره همینطـور بـود و حتـی هنـگام مشـاهده اشـک مـن و معاونانـم را نیـز در آورد

جشنواره فیلم اشراق؛ راوی معارف و مقاصد قرآن و اهل بیت با زبان فیلم و مستند/ هجوم بی امان اندیشه های رقیب به اندیشه دینی ناب

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی گفت: چهارمین جشنواره فیلم دینی اشراق در مسیر اختتام است و بنا دارد در فرآیند پیش¬روی خود راوی معارف و مقاصد قرآن و اهل بیت با زبان فیلم و مستند باشد.

در سومین روز چهارمین جشنواره فیلم دینی اشراق چه گذشت؟/ از «مرگ فروشنده» تا «صدای بهمن» در اکران روز سوم

سومین روز از جشنواره فیلم دینی اشراق با اکران فیلم های «سید جلال الدین» به کارگردانی اکبر مخدومی و «مرگ فروشنده» به کارگردانی امین گودرزی پور به اتمام رسید.

ظرفیت‌های #سینما و #جشنواره_فیلم_اشراق/ شاهد اوج گیری در تولید فیلم های دینی هستیم/ حمایت بیشتر از فعالیت های هنری تصویری حوزه

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی و نماینده رهبر معظّم انقلاب اسلامی در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا گفت: جشنواره فیلم اشراق نسبت به آنچه که در گذشته بود، یک گام خیلی معناداری به جلو است و در حوزه مستند و فیلم کوتاه دینی شاهد یک اوج گیری هستیم.

دعوت معاون دفتر تبلیغات اسلامی برای تماشای آثار جشنواره فیلم دینی اشراق

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی و دبیر چهارمین جشنواره فیلم دینی اشراق با اشاره به اکران 132 اثر از مجموع 805 اثر ارسالی به این جشنواره، از همه هنرمندان و فیلم سازان برای تماشای این آثار دعوت کرد.

برگزاری اختتامیه جشنواره فیلم دینی اشراق در قم/ ارسال ۸۰۵ اثر به جشنواره/ اکران آثار از ۲۰ تا ۲۳ اسفندماه

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی گفت: ۸۰۵ اثر به دبیرخانه جشنواره فیلم دینی اشراق رسید که از این تعداد ۱۳۲ اثر به مرحله رقابت راه یافت که در مرکز همایش های غدیر قم اکران می شود.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما