پنجشنبه 16 آذر 1402   19:43:05

(مهار تورم، رشد تولید)

print

حرکت تنی چند از روحانیان هنرمند در سال 1361 برای پایه‌گذاری مجموعه‌ای هنری به منظور ارایه شایسته آموزه‌های دینی با زبان و بیان هنر به جامعه‌ فهیم و هنردوست، میراثِ ماندگاری شد که به صورت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی تبلور یافت.

پرورش استعدادهای طلاب و آشناساختن آنان با ظرفیت‌های هنر برای تبلیغ دین، آموزش‌های ادبی و هنری برای طلاب و خانوده‌های آنان، تقویت توانمندی و فعال‌سازی آنان در زمینه‌های فرهنگی و هنری و تولید آثار فاخر ادبی و هنری از جمله مهم‌ترین ضرورت‌های آموزش هنری در چند دهه گذشته بود. همچنین، تشکیل انجمن‌های ادبی هنری طلاب و برگزاری جشنواره و تولید آثار هنری در قالب‌های گوناگون با حمایت‌های مادی و معنوی مرکز فرهنگی هنری انجام گرفت.

از سوی دیگر در سال 1390، اداره کل تبلیغ نوین با هدف شناسایی و جذب فعالان حوزوی، سازماندهی آنها در قالب گروه‌‌های تبلیغی و حمایت‌ از طرح‌های تبلیغی آنان در عرصه‌های نوین تبلیغ رسانه‌ای در معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر ایجاد گردید.

در سال 1398 به منظور سازماندهی مجدد و تمرکز فعالیت‌ها و گسترش آن، مرکز فرهنگی و هنری و اداره کل تبلیغ نوین با یک‌دیگر ادغام و به "معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه" ارتقاء یافت.
 

جهت ارتباط با این معاونت بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

بازخوانی انتقادی ایده‌های مختلف در باب اسلامی‌سازی علوم انسانی

میز اسلامی سازی علوم انسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه و هفته پژوهش، سلسله نشست‌هایی را با هدف بازخوانی انتقادی ایده‌های دانشگاه اسلامی، اسلامی‌سازی علوم انسانی و وحدت حوزه و دانشگاه، برگزار می‌کند.

اعطای گواهینامه درجه یک هنری به مجید ملامحمدی/ کارنامه ی سردبیر «نشریه پوپک دفتر تبلیغات» درخشان‌تر شد

مجید ملامحمدی سردبیر نشریه پوپک معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی گواهینامه درجه یک هنری در رشته ادبیات داستانی را از اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد.

بازدید دانش آموزان دختر از اداره نشریات معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه

جمعی از دانش آموزان دبستان دخترانه انتفاعی صهبا قم ضمن بازدید از اداره نشریات معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با نشریات سلام بچه ها، پوپک و سنجاقک که به همت این معاونت منتشر می شوند، آشنا شدند و با سردبیران آن به گفت وگو نشستند.

رمان «بچه‌های کوچه شهناز» خانواده ایرانی را به خوبی ترسیم کرده است

عصر سه‌شنبه ۱۶ آبان ماه ۱۴۰۲ ‌رمان «بچه‌های کوچه شهناز» با حضور «علی باباجانی» نویسنده اثر و «سید سعید هاشمی» منتقد ادبی که هردو از اصحاب قلم معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه هستند، در سالن مهر حوزه هنری قم معرفی، بررسی و نقد شد.

دیدار دست اندرکاران ششمین جشنواره شعر حوزه با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی/ خبر خوب معینی پور در خصوص انجمن شعر حوزه

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به دارایی ها و ثروت شعری حوزه علمیه قم از برگزاری ششمین جشنواره شعر حوزه و تاسیس انجمن شعر حوزه خبر داد.

بازدید معاون فضای مجازی، هنر و رسانه از نمایشگاه غزه در آیینه تصویرگران کودک در نگارستان اشراق/ قدردانی دکتر معینی‌پور از همراهی هنرمندان متعهد و متدین با دفترتبلیغات اسلامی

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با حضور در نگارستان اشراق از نمایشگاه آثار تصویری سازی قصه رهایی با موضوع غزه در آیینه تصویرگران کودک بازدید کرد.

چهل و پنجمین محفل ادبی مشارق برگزار شد

سید محمدجواد شرافت مجری‌کارشناس جلسه به مناسبت روز بزرگداشت قیصر امین‌پور با معرفی شخصیت و نمونه آثار خوب این شاعر بزرگ انقلاب جلسه را آغاز کرد و در ادامه گفتگویی در مورد آثار قیصر امین‌پور بین حضار شکل گرفت.

نشست «ماهیت تصویرگری در قصه‌های دینی» از سری برنامه های جشنواره بین المللی کتاب سلام برگزار شد

نشست تخصصی با موضوع «ماهیت تصویرگری در قصه‌های دینی» از سری برنامه های چهاردهمین جشنواره بین‌المللی کتاب سلام معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی در نگارسنان امام خمینی(ره) اصفهان برگزار شد.

برگزاری نشست «تجربه‌نگاری‌های رمان دینی نوجوان» از سری برنامه های جشنواره کتاب سلام

نشست تخصصی با موضوع «تجربه‌نگاری‌های رمان دینی نوجوان» از سری برنامه های چهاردهمین جشنواره بین‌المللی کتاب سلام معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی در اصفهان برگزار شد.

گزارشی از نشست صمیمی شاعران با معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی/ ظرفیت بین المللی قم در عرصه شعر و ادبیات فارسی

نشست صمیمی شاعران حوزوی با معاون فضای مجازی‌ هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی و رییس مرکز هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

وزیر ارشاد: دفتر تبلیغات اسلامی همواره پیشتاز است/ فضای مجازی مهم‌ترین بستر برای پیوند هنر و دین است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه دومین سوگواره بین المللی ملت امام حسین(ع)گفت: دفتر تبلیغات اسلامی نماد روشن‌فکری دینی در جامعه ما است و همیشه پیشتاز بوده است و اقدامات مطلوبی را در جامعه دنبال می‌کند.

سوگواره ملت امام حسین(ع) می‌تواند به یک رویداد مناسکی در کشور تبدیل شود

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه تلاش کرده‌ایم نیازهای جامعه را به تولید کنندگان محتوا در فضای مجازی انتقال دهیم گفت: رویداد ملت امام حسین(ع) می‌تواند به یک رویداد مناسکی در کشور تبدیل شود و تمام مناسک اهل بیت(ع) را در بر بگیرد.

دریافت بیش از 15 هزار مشارکت در بخش‌های اصلی و برنامه‌های جنبی سوگواره بین المللی ملت امام حسین(ع)

دبیرخانه مرکزی دومین رویداد سوگواره بین المللی ملت امام حسین علیه السلام ( معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم) اطلاعیه ای در خصوص اعلام نتایج در بخش‌های اصلی و برگزاری آئین اختتامیه دومین سوگواره ملت امام حسین (علیه السلام) صادر نمود.

«شبِ مسعود» در قم

«شب مسعود»، بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام مسعود دیانی با حضور چهره‌های علمی،‌ رسانه‌ای، حوزوی و خانواده آن مرحوم در مجتمع آموزشی تربیتی هدایت قم برگزار شد.

شاهد رشد کیفی تولیدات سینمای دینی هستیم

رئیـس دفتـر تبلیغات اسلامی حـوزه علمیـه قم و نماینـده رهبـر انقـلاب در امـور دانشجویان ایرانــی اروپــا بــا بیــان اینکــه نقطــه قــوت مــا در تولیــد آثــار هنــری و سـینمایی، ظرفیـت پیـام، غنـای فرهنگـی و تـراث عظیـم فرهنگـی اسـت گفـت: میتـوان بـا فیلـم و تصویرگـری نچنـدان پرخـرج، افـراد را تحـت تأثیـر قـرار داد و برخـی از آثـار در جشـنواره همینطـور بـود و حتـی هنـگام مشـاهده اشـک مـن و معاونانـم را نیـز در آورد

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما