پنجشنبه 14 آذر 1398   21:56:47
(سال رونق تولید)

print

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در سال 1359 به پيروي از منويات رهبر كبير انقلاب(قدس سره) و با هدف اشاعه ارزش‌های اسلام، اقدام به افتتاح معاونت آموزش نمود و در سال 1370 شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس موسسه آموزش عالی باقرالعلوم(علیه‌السلام) موافقت اصولی نمود.
پس از کسب موافقت اصولی، کلیه فعالیت‌های آموزشی این موسسه در قالب رشته‌های مختلف علوم انسانی و با سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور رسمی آغاز شد و پس از سال‌ها تلاش و توسعه موسسه و کسب امتیازهای لازم، سرانجام شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 1384/12/13 با ارتقای مؤسسه به «دانشگاه باقرالعلوم(علیه‌السلام)» موافقت نهایی نمود.
دانشگاه دارای 4 دانشکده و دو گروه مستقل آموزشی است.

مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)
مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با هدف تأمین نیروی انسانی فاضل، متخصص و کارآمد در حوزه فرهنگ دینی و انسجام ‌بخشی به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شکل گرفته است و داری 6 گروه علمی مصوب است نیز زیر نظر معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت دارد و از جمله موسسات آموزش عالی حوزوی پرافتخار در سطح کشور است.

موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه
مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه یکی  از خدمات ارزشمند نهاد مقدس دفتر تبلیغات اسلامی است که در راستای مأموریت های آن تاسیس شده و با بهره گیری از ظرفیت عظیم دفتر تا کنون فعالیت های خود را در بخش آموزش علوم حوزوی به بانوان جامعه اسلامی بدون وقفه ادامه داده است. 
این موسسه هم اکنون علاوه بر پذیرش طلبه در بخش عمومی (تقریبا 50 درصد) در هفت رشته تخصصی از میان خواهران طلبه، دانش پژوه دارد و اولین مؤسسه ای است که در مقطع سطح چهار پذیرش داشته است.

جهت ورود به سایت هر یک ازمجموعه های فوق بر روی لوگوی مربوطه در ذیل کلیک نمایید. 

آرشیو

ضرورت حضور مؤثر در فضای مجازی و سایبری

معاون پژوهش دانشگاه باقر العلوم(ع) دفتر تبلیغات اسلامی گفت: با توجه به هجمه دشمنان و تشکیل ارتش‌های سایبری علیه اسلام و انقلاب، حضور مؤثر بسیجیان در شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک وظیفه لازم و ضروری است

کارگاه «تقویت شادی در زندگی» برگزار شد

کارگاه «تقویت شادی در زندگی» از سلسله کارگاه های مهارت زندگی زناشویی با مسأله گستردگی اختلافات خانوادگی و طلاق در سال های آغازین زندگی برگزار شد.

تشریح چیستی و چرایی سبک زندگی دینی در گام دوم

به همت معاونت تهذیب و امور فرهنگی مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران) اولین نشست از سلسله نشستهای تبیین گام دوم انقلاب اسلامی با موضوع «چیستی و چرایی سبک زندگی دینی در گام دوم» برگزار شد.

ضرورت آشنایی با تاریخ و روایات پیامبر اعظم(ص)/ عیب‌جویی از مردم به مثابه نابود کردن سرمایه اجتماعی است

معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خشنودی پیامبر(ص) را در گرو عمل به دستورات ایشان عنوان کرد و گفت: خشنودی واقعی پیامبر اکرم(ص) در صورتی است که گفتار و رفتار ما طبق دستورات ایشان باشد.

تشریح مسأله تألیف قلوب در روابط بین الملل

عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) دفتر تبلیغات اسلامی گفت: تألیف قلوب ابعاد گستردهای دارد، از دفع شر تا گستراندن حاکمیت اسلام و اقوال متعددی در پیرامون آن وجود دارد.

اهل سنت قربانی حکومت های جور بوده و هست

مستبصر و اندیشمند مشهور شیعه، اهل سنت را قربانی حکومت های جور دانست و تصریح کرد: اهل سنت قربانی کم و زیاد کردن تاریخی هستند که امویان، عباسیان و بعد از آن عثمانی ها برای آن نوشتند و تاریخ را تحریف کردند.

لازمه تعامل علوم انسانی توجه به علوم بنیادین است

معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی لازمه تعامل علوم انسانی و توفیق در بخش تولید علم را توجه به علوم بنیادین دانست و گفت: بدین جهت این دانشگاه نسبت به فلسفه های مضاف سرمایه گذاری می کند.

123>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما