دوشنبه 6 بهمن 1399   18:37:38
(جهش تولید)

print

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در سال 1359 به پيروي از منويات رهبر كبير انقلاب(قدس سره) و با هدف اشاعه ارزش‌های اسلام، اقدام به افتتاح معاونت آموزش نمود و در سال 1370 شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس موسسه آموزش عالی باقرالعلوم(علیه‌السلام) موافقت اصولی نمود.
پس از کسب موافقت اصولی، کلیه فعالیت‌های آموزشی این موسسه در قالب رشته‌های مختلف علوم انسانی و با سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور رسمی آغاز شد و پس از سال‌ها تلاش و توسعه موسسه و کسب امتیازهای لازم، سرانجام شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 1384/12/13 با ارتقای مؤسسه به «دانشگاه باقرالعلوم(علیه‌السلام)» موافقت نهایی نمود.
دانشگاه دارای 4 دانشکده و دو گروه مستقل آموزشی است.

مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)
مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با هدف تأمین نیروی انسانی فاضل، متخصص و کارآمد در حوزه فرهنگ دینی و انسجام ‌بخشی به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شکل گرفته است و داری 6 گروه علمی مصوب است نیز زیر نظر معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت دارد و از جمله موسسات آموزش عالی حوزوی پرافتخار در سطح کشور است.

موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه
مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه یکی  از خدمات ارزشمند نهاد مقدس دفتر تبلیغات اسلامی است که در راستای مأموریت های آن تاسیس شده و با بهره گیری از ظرفیت عظیم دفتر تا کنون فعالیت های خود را در بخش آموزش علوم حوزوی به بانوان جامعه اسلامی بدون وقفه ادامه داده است. 
این موسسه هم اکنون علاوه بر پذیرش طلبه در بخش عمومی (تقریبا 50 درصد) در هفت رشته تخصصی از میان خواهران طلبه، دانش پژوه دارد و اولین مؤسسه ای است که در مقطع سطح چهار پذیرش داشته است.

جهت ورود به سایت هر یک ازمجموعه های فوق بر روی لوگوی مربوطه در ذیل کلیک نمایید. 

آرشیو

برگزاری 60 جلسه کارگروه تخصصی جهت بررسی پایان نامه های سطح 3 و 4 در یکسال اخیر

معاون پژوهشی مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه با بیان اینکه تا کنون بیش از هزار پژوهش پایانی در مقاطع دو و سه توسط طلاب مؤسسه تدوین شده است، گفت: آماده سازی 50 تا صد درصدی شش کتاب از بین پایان نامه‌های فاخر طلاب مؤسسه معصومیه در حال انجام است.

۹ دی مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی و اذناب داخلی آن‌ها بود/شهید سلیمانی مظهر مقاومت و نبرد با دشمن

حجت الاسلام والمسلمین غفاری فر گفت: مردم بصیر و انقلابی در این روز بزرگ حماسه آفریدند و با حضور خود مشت محکمی بر دهان خواص بی‌بصیرت، وابستگان به غرب و شرق و کفر جهانی زدند.

وزارت علوم فضا را برای اقدامات بنیادی بسته است/ تعداد دانشکده های دانشگاه باقرالعلوم(ع) افزایش می یابد

معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی گفت: در راستای ارتقاء برنامه‌های علمی، تعداد دانشکده‌‌های این دانشگاه از سه دانشکده به پنج دانشکده افزایش می‌یابد.

کارکردگرایی مانع اصلی مسأله محوری در پژوهش های علوم انسانی است

مدیر شبکه چهار سیما با تأکید بر این که کارکردگرایی مانع اصلی مسأله محوری در پژوهش های علوم انسانی است، گفت: خوشبختانه دفتر تبلیغات اسلامی چند سالی است که رویکرد خود را از کارکرد گرایی به مسأله محوری تغییر داده است.

دو کارگروه تخصصی مؤسسه معصومیه دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد

بیست و چهارمین کارگروه تخصصی «تفسیر تطبیقی» و هفتاد و دومین کارگروه تخصصی «تفسیر و علوم قرآن» مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران) وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

تولید و انتشار بیش از 100 عکس نوشته به زبان فرانسه در فضای مجازی

معاون فرهنگی مؤسسه معصومیه دفتر تبلیغات اسلامی از تولید و انتشار بیش از 100 عکس نوشته به زبان فرانسه توسط کارگروه فضای مجازی این مؤسسه، در پی توهین رئیس جمهور هتاک فرانسه به پیامبر اکرم(ص) خبر داد.

مراسم افتتاحیه دومین دوره «امامت پژوهی» برگزار شد

مدیر گروه رشته فلسفه و کلام اسلامی مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی در مراسم افتتاحیه دومین دوره «امامت پژوهی» گفت: با برگزاری این دوره برای خواهران، در صدد هستیم تا خواهران امامت پژوه در ایران و سطح جهان داشته باشیم.

قواعد تربیت اسلامی هنوز منقح و شناخته نشده است

مدیر گروه اخلاق و تربیت اسلامی مؤسسه معصومیه دفتر تبلیغات اسلامی گفت: بعد از 40 سال نسلی را تحویل داده ایم که فاصله آن با تربیت اسلامی زیاد بوده و قواعد این تربیت هنوز منقح و شناخته نشده است.

1234567>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31152796
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما