شنبه 11 تير 1401   13:43:42

(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین)

print

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در سال 1359 به پيروي از منويات رهبر كبير انقلاب(قدس سره) و با هدف اشاعه ارزش‌های اسلام، اقدام به افتتاح معاونت آموزش نمود و در سال 1370 شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس موسسه آموزش عالی باقرالعلوم(علیه‌السلام) موافقت اصولی نمود.
پس از کسب موافقت اصولی، کلیه فعالیت‌های آموزشی این موسسه در قالب رشته‌های مختلف علوم انسانی و با سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور رسمی آغاز شد و پس از سال‌ها تلاش و توسعه موسسه و کسب امتیازهای لازم، سرانجام شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 1384/12/13 با ارتقای مؤسسه به «دانشگاه باقرالعلوم(علیه‌السلام)» موافقت نهایی نمود.
دانشگاه دارای 4 دانشکده و دو گروه مستقل آموزشی است.

مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)
مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با هدف تأمین نیروی انسانی فاضل، متخصص و کارآمد در حوزه فرهنگ دینی و انسجام ‌بخشی به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شکل گرفته است و داری 6 گروه علمی مصوب است نیز زیر نظر معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت دارد و از جمله موسسات آموزش عالی حوزوی پرافتخار در سطح کشور است.

موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه
مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه یکی  از خدمات ارزشمند نهاد مقدس دفتر تبلیغات اسلامی است که در راستای مأموریت های آن تاسیس شده و با بهره گیری از ظرفیت عظیم دفتر تا کنون فعالیت های خود را در بخش آموزش علوم حوزوی به بانوان جامعه اسلامی بدون وقفه ادامه داده است. 
این موسسه هم اکنون علاوه بر پذیرش طلبه در بخش عمومی (تقریبا 50 درصد) در هفت رشته تخصصی از میان خواهران طلبه، دانش پژوه دارد و اولین مؤسسه ای است که در مقطع سطح چهار پذیرش داشته است.

جهت ورود به سایت هر یک ازمجموعه های فوق بر روی لوگوی مربوطه در ذیل کلیک نمایید. 

آرشیو

ورود 35 نفر از خواهران طلبه به مرحله مقاله و پایان نامه نویسی در سال جاری

در مجموع ۳۵ نفر ازخواهران طلبه در مقاطع تحصیلی دو و سه مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (خواهران) پس از اتمام امتحانات پایان ترم 1401 وارد مرحله مقاله و پایان نامه نویسی خواهند شد.

مشهورات فقهی قابل بازنگری است/ ممنوعیت ازدواج موقت برای برخی مردان

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه فقها دِین خود را به دین ادا کرده‌اند، گفت: دانش فقه نباید متوقف شود؛ یعنی این سخن که اگر حرف جدیدی بزنیم، فقه جدیدی تأسیس می‌شود منطقی نیست. ما با رعایت ادب می‌توانیم در بسیاری از مشهورات فقهی بازنگری کنیم.

هدف غرب از جنسیت‌زدایی، رسیدن به رشد اقتصادی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه غرب عدالت را برابری تعریف کرده است، تأکید کرد: این در حالی است که سیاست‌های اقتصادی آنان سبب شده تا ثروت ۲۶ نفر برابر با ثروت ۴ میلیارد انسان شود.

ضمانت کیفری برای مهریه به مصلحت نیست/ رجعت به جاهلیت در برخی تفاسیر

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه برخی تفاسیر قرآن در حوزه حقوق زنان، بازگشت به جاهلیت با لباس دین است، گفت: یکی از موضوعات امروز ما مهریه است. بنده معتقدم حکومت نباید مداخله‌ای در بحث مهریه داشته باشد؛ زیرا ضمانت کیفری نه تنها مشکلات را حل نمی‌کند بلکه آن را افرایش می‌دهد.

از نگاه امام رضا (ع) دین شناسی، برنامه ریزی و شکیبایی، سه خصلت برای رسیدن به کمال حقیقی است

معاون پژوهش موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا (ع) گفت: بر اساس روایات، میانه روی در معیشت دارای سه حوزه ی اساسی است: یکی از آن ها میانه روی در کسب می باشد؛ رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم تلاش گر در راه معیشت خانواده را چون مجاهد راه خدا می دانست.

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه باقرالعلوم(ع) و مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران

تفاهم‌نامه گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی و بهره‌مندی از امکانات و توانمندی‌های دانشگاه باقرالعلوم(ع) و مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران به امضاء رسید.

مراسم بزرگداشت شهدای سوم خرداد

همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، مراسم بزرگداشت شهدای سوم خرداد در مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (خواهران) برگزار شد.

لزوم استفاده از زبان تمدنیِ بین المللی مشترک در بین کشورهای اسلامی

استادیار دانشگاه باقرالعلوم(ع) گفت: باید بپذیریم به علت گستردگی کنونی تمدن اسلامی دیگر نمی توان گفت زبان عربی زبان تمدنی اسلام است و لازم است زبانی بین المللی در تمدن اسلامی تعریف شده و در کشورهای اسلامی آموزش داده شود.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما