سه‌شنبه 16 خرداد 1402   08:26:05

(مهار تورم، رشد تولید)

print

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در سال 1359 به پيروي از منويات رهبر كبير انقلاب(قدس سره) و با هدف اشاعه ارزش‌های اسلام، اقدام به افتتاح معاونت آموزش نمود و در سال 1370 شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس موسسه آموزش عالی باقرالعلوم(علیه‌السلام) موافقت اصولی نمود.
پس از کسب موافقت اصولی، کلیه فعالیت‌های آموزشی این موسسه در قالب رشته‌های مختلف علوم انسانی و با سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور رسمی آغاز شد و پس از سال‌ها تلاش و توسعه موسسه و کسب امتیازهای لازم، سرانجام شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 1384/12/13 با ارتقای مؤسسه به «دانشگاه باقرالعلوم(علیه‌السلام)» موافقت نهایی نمود.
دانشگاه دارای 4 دانشکده و دو گروه مستقل آموزشی است.

مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)
مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با هدف تأمین نیروی انسانی فاضل، متخصص و کارآمد در حوزه فرهنگ دینی و انسجام ‌بخشی به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شکل گرفته است و داری 6 گروه علمی مصوب است نیز زیر نظر معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت دارد و از جمله موسسات آموزش عالی حوزوی پرافتخار در سطح کشور است.

موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه
مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه یکی  از خدمات ارزشمند نهاد مقدس دفتر تبلیغات اسلامی است که در راستای مأموریت های آن تاسیس شده و با بهره گیری از ظرفیت عظیم دفتر تا کنون فعالیت های خود را در بخش آموزش علوم حوزوی به بانوان جامعه اسلامی بدون وقفه ادامه داده است. 
این موسسه هم اکنون علاوه بر پذیرش طلبه در بخش عمومی (تقریبا 50 درصد) در هفت رشته تخصصی از میان خواهران طلبه، دانش پژوه دارد و اولین مؤسسه ای است که در مقطع سطح چهار پذیرش داشته است.

جهت ورود به سایت هر یک ازمجموعه های فوق بر روی لوگوی مربوطه در ذیل کلیک نمایید. 

آرشیو

آزمون اختصاصی دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار شد

دانشگاه باقرالعلوم(ع) وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، آزمون اختصاصی ویژه طلاب حوزه‌های علمیه را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 1402-1403 برگزار کرد.

بررسی سیره امیرالمومنین علی(ع) در دانشگاه باقرالعلوم(ع)

دانشگاه باقرالعلوم(ع) در ایام ماه مبارک رمضان و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسن الویری سلسله مباحث سیره امیرالمومنین علی(ع) با محوریت گزیده‌ای از سیره حضرت بر پایه کتاب «الغارات» را برگزار کرد.

چهارشنبه های تعالی و بالندگی

رئیس موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه خواهران گفت: طلاب نباید از عرصه اجتماعی غافل باشند.

نشست علمی تبلیغ اسلام در غرب

خانم زینب تیلور در نشست علمی تبلیغ اسلام در غرب بر ضرورت تولید و نشر محتوای شیعی در فضای مجازی تأکید کرد.

فضلای خواهر در ایران برای حل مشکلات بانوان تازه مسلمان چاره اندیشی کنند

زنان تازه مسلمان شده به خاطر تغییر کردن نوع پوشش یا سبک زندگی اش سختی های زیادی دارند که شما طلاب و فضلای خواهر در ایران باید کمک کنید تا راهش را پیدا کنیم و مشکلات آنان را کمتر کنیم.

الزامات تدوین برنامه هفتم توسعه از دیدگاه عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع)

سیدهادی ساجدی عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) در گفتگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تدوین برنامه هفتم توسعه، ضمانت اجرایی، تاثیر روابط بین الملل در عرصه اقتصاد و مردم سالاری دینی را سه مولفه ای دانست که در تدوین این برنامه باید مورد توجه قرار گیرد.

روند تبدیل مکتبخانه‌های بانوان به حوزه خواهران/ هنوز زنان را در سایت اندیشوران حوزه نمی‌پذیرند

معاون پژوهش جامعه الزهرا(س) در نشست صدسالگی حوزه تاکید کرد: امروز که چهار دهه از انقلاب می‌گذرد هنوز زنان نمی‌توانند در برخی مراکز علمی عضویت داشته باشند و هنوز بانوان را در سایت اندیشوران حوزه نمی‌پذیرند و جنسیت مرد جزء اولین شرایط ثبت نام است.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما