پنجشنبه 20 بهمن 1401   07:19:16

(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین)

print

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در سال 1359 به پيروي از منويات رهبر كبير انقلاب(قدس سره) و با هدف اشاعه ارزش‌های اسلام، اقدام به افتتاح معاونت آموزش نمود و در سال 1370 شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس موسسه آموزش عالی باقرالعلوم(علیه‌السلام) موافقت اصولی نمود.
پس از کسب موافقت اصولی، کلیه فعالیت‌های آموزشی این موسسه در قالب رشته‌های مختلف علوم انسانی و با سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور رسمی آغاز شد و پس از سال‌ها تلاش و توسعه موسسه و کسب امتیازهای لازم، سرانجام شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 1384/12/13 با ارتقای مؤسسه به «دانشگاه باقرالعلوم(علیه‌السلام)» موافقت نهایی نمود.
دانشگاه دارای 4 دانشکده و دو گروه مستقل آموزشی است.

مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)
مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با هدف تأمین نیروی انسانی فاضل، متخصص و کارآمد در حوزه فرهنگ دینی و انسجام ‌بخشی به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شکل گرفته است و داری 6 گروه علمی مصوب است نیز زیر نظر معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت دارد و از جمله موسسات آموزش عالی حوزوی پرافتخار در سطح کشور است.

موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه
مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه یکی  از خدمات ارزشمند نهاد مقدس دفتر تبلیغات اسلامی است که در راستای مأموریت های آن تاسیس شده و با بهره گیری از ظرفیت عظیم دفتر تا کنون فعالیت های خود را در بخش آموزش علوم حوزوی به بانوان جامعه اسلامی بدون وقفه ادامه داده است. 
این موسسه هم اکنون علاوه بر پذیرش طلبه در بخش عمومی (تقریبا 50 درصد) در هفت رشته تخصصی از میان خواهران طلبه، دانش پژوه دارد و اولین مؤسسه ای است که در مقطع سطح چهار پذیرش داشته است.

جهت ورود به سایت هر یک ازمجموعه های فوق بر روی لوگوی مربوطه در ذیل کلیک نمایید. 

آرشیو

الزامات تدوین برنامه هفتم توسعه از دیدگاه عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع)

سیدهادی ساجدی عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) در گفتگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تدوین برنامه هفتم توسعه، ضمانت اجرایی، تاثیر روابط بین الملل در عرصه اقتصاد و مردم سالاری دینی را سه مولفه ای دانست که در تدوین این برنامه باید مورد توجه قرار گیرد.

روند تبدیل مکتبخانه‌های بانوان به حوزه خواهران/ هنوز زنان را در سایت اندیشوران حوزه نمی‌پذیرند

معاون پژوهش جامعه الزهرا(س) در نشست صدسالگی حوزه تاکید کرد: امروز که چهار دهه از انقلاب می‌گذرد هنوز زنان نمی‌توانند در برخی مراکز علمی عضویت داشته باشند و هنوز بانوان را در سایت اندیشوران حوزه نمی‌پذیرند و جنسیت مرد جزء اولین شرایط ثبت نام است.

پرداخت هزینه دفاع از حقیقت و درک درست از وقایع؛ وظیفه هر مسلمان

مدیر گروه علمی تبلیغ موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با بیان اینکه شخصی که انتظار فرج را می‌کشد، آرامش و دل‌خوشی این دنیا برایش معنی ندارد، گفت: ما نیز باید همانند شهید مدافع امنیت روح الله عجمیان آماده پرداخت هرگونه هزینه برای پاسداری و دفاع از حق باشیم.

رسانه غرب فرصت تأمل را از انسان می گیرد / اهمیت نقش طلاب خواهر در اغتشاشات اخیر و آگاه سازی جوانان

عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) ضمن تأکید بر عدم اعتماد به رسانه بیگانه و با بیان این که رسانه آن طور که خودش می خواهد از صحنه روایت سازی می کند، گفت: بیش از 12 قرن است که دنیای غرب تمرین کرده واقعیت‌ها را از حیث اینکه چه باید باشد، روایت می کند، نه آنچه که هست.

اجتماع بزرگ طلاب خواهر در محکومیت جنایات اخیر

اجتماع بزرگ طلاب خواهر در محکومیت جنایات اخیر به همراه بزرگداشت شهدای امنیت قم و شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع) با موضوع بانوان طلبه آرمان ها و رسالت ها برگزار شد.

انقلاب اسلامی ایران، استکبار جهانی را زیر سوال برده است

عضو هیأت علمی دانشگاه باقر العلوم(ع) گفت: در میان جنبش های اسلامی 200 سال اخیر در سراسر جهان فقط انقلاب اسلامی ایران است که در شعاع خودش افق های بین المللی را گنجانده و این طبیعی است که استکبار جهانی از روز نخست در برابر ما صف کشیده است.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما