چهارشنبه 24 مهر 1398   01:50:29
(سال رونق تولید)

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در سال 1359 به پيروي از منويات رهبر كبير انقلاب(قدس سره) و با هدف اشاعه ارزش‌های اسلام، اقدام به افتتاح معاونت آموزش نمود و در سال 1370 شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس موسسه آموزش عالی باقرالعلوم(علیه‌السلام) موافقت اصولی نمود.
پس از کسب موافقت اصولی، کلیه فعالیت‌های آموزشی این موسسه در قالب رشته‌های مختلف علوم انسانی و با سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور رسمی آغاز شد و پس از سال‌ها تلاش و توسعه موسسه و کسب امتیازهای لازم، سرانجام شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 1384/12/13 با ارتقای مؤسسه به «دانشگاه باقرالعلوم(علیه‌السلام)» موافقت نهایی نمود.
دانشگاه دارای 4 دانشکده و دو گروه مستقل آموزشی است.

مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)
مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با هدف تأمین نیروی انسانی فاضل، متخصص و کارآمد در حوزه فرهنگ دینی و انسجام ‌بخشی به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شکل گرفته است و داری 6 گروه علمی مصوب است نیز زیر نظر معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت دارد و از جمله موسسات آموزش عالی حوزوی پرافتخار در سطح کشور است.

موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه
مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه یکی  از خدمات ارزشمند نهاد مقدس دفتر تبلیغات اسلامی است که در راستای مأموریت های آن تاسیس شده و با بهره گیری از ظرفیت عظیم دفتر تا کنون فعالیت های خود را در بخش آموزش علوم حوزوی به بانوان جامعه اسلامی بدون وقفه ادامه داده است. 
این موسسه هم اکنون علاوه بر پذیرش طلبه در بخش عمومی (تقریبا 50 درصد) در هفت رشته تخصصی از میان خواهران طلبه، دانش پژوه دارد و اولین مؤسسه ای است که در مقطع سطح چهار پذیرش داشته است.

جهت ورود به سایت هر یک ازمجموعه های فوق بر روی لوگوی مربوطه در ذیل کلیک نمایید. 

آرشیو

انتقاد معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی از دیکته شدن موضوع پایان نامه ها

معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی گفت: دانشجو باید دغدغه دین و فرهنگ داشته باشد و موضوع و مسأله از درون و از ذهن وی بجوشد؛ بنابراین مسأله و موضوع پایان نامه نباید از بیرون به وی دیکته شود.

رابطه‌ میان علم جامعه شناسی و زیارت اربعین/ دلایل بایکوت رسانه ای پیاده روی اربعین/ کارکردهای راهپیمایی اربعین

معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به رابطه‌ میان علم جامعه شناسی و زیارت اربعین، دلایل بایکوت رسانه ای پیاده روی اربعین و کارکردهای راهپیمایی اربعین را تبیین کرد.

جبهه مقاومت برند جمهوری اسلامی است/ دشمن از مقابله با جبهه مقاومت وحشت دارد

امام جمعه پردیسان گفت: جبهه مقاومت امروز برند جمهوری اسلامی ایران شناخته می شود و امروز دشمن از جبهه مقاومت در غزه، لبنان، یمن، سوریه و عراق وحشت کرده و از مقابله با جبهه مقاومت ناتوان شده است.

دشمن داخلی خطرناک تر از دشمن خارجی است

معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: بلوغ چهل ساله انقلاب اسلامی نشان می دهد که دشمن خارجی نمی تواند ضربه‌ای به نظام وارد کند و بایستی مراقب دشمنان داخلی باشیم.

ضرورت ایجاد فضاهای نوین تبلیغ دینی با استفاده از فرصت های رسانه ای/ جهاد فرهنگی – تبلیغی مشروط به بسترسازی مسئولان نشود

مدیر گروه تبلیغ موسسه امام رضا(ع) و عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با بیان اینکه طلاب نباید نسبت به تبلیغ سطحی نگر برخورد کنند، بر ضرورت ایجاد فضاهای نوین تبلیغ دینی با استفاده از فرصت های رسانه ای تاکید کرد.

دفتر تبلیغات اسلامی از سنخِ کار سیاست گذارانه رهبر معظم انقلاب را انجام می دهد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دفتر تبلیغات اسلامی زیر مجموعه دفتر مقام معظم رهبری است و از سنخِ کار سیاست گذارانه رهبر معظم انقلاب را انجام می دهد و از سنخ کار خود شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

تعامل بخش اروپایی و آمریکایی امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری با دانشگاه باقرالعلوم(ع)

​​​​​​​در نشستی با حضور مسؤول بخش اروپایی و آمریکایی امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری مقرر شد تا فعالیت های بین المللی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با سرعت بیشتری استمرار یابد.

اخذ عنوان پایان نامه در دانشگاه در راستای حل مسائل میزهای تخصصی قطب‌ها انجام می‌گیرد

اخذ عنوان پایان نامه در دانشگاه باقرالعلوم(ع) با نگاه به حل مسئله‌های میزهای تخصصی قطب‌های فکری و فرهنگی و در راستای اهداف دفتر تبلیغات اسلامی‌و این دانشگاه انجام می‌گیرد.

ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما