چهارشنبه 29 دي 1400   09:18:45

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در سال 1359 به پيروي از منويات رهبر كبير انقلاب(قدس سره) و با هدف اشاعه ارزش‌های اسلام، اقدام به افتتاح معاونت آموزش نمود و در سال 1370 شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس موسسه آموزش عالی باقرالعلوم(علیه‌السلام) موافقت اصولی نمود.
پس از کسب موافقت اصولی، کلیه فعالیت‌های آموزشی این موسسه در قالب رشته‌های مختلف علوم انسانی و با سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور رسمی آغاز شد و پس از سال‌ها تلاش و توسعه موسسه و کسب امتیازهای لازم، سرانجام شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 1384/12/13 با ارتقای مؤسسه به «دانشگاه باقرالعلوم(علیه‌السلام)» موافقت نهایی نمود.
دانشگاه دارای 4 دانشکده و دو گروه مستقل آموزشی است.

مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)
مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با هدف تأمین نیروی انسانی فاضل، متخصص و کارآمد در حوزه فرهنگ دینی و انسجام ‌بخشی به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شکل گرفته است و داری 6 گروه علمی مصوب است نیز زیر نظر معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت دارد و از جمله موسسات آموزش عالی حوزوی پرافتخار در سطح کشور است.

موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه
مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه یکی  از خدمات ارزشمند نهاد مقدس دفتر تبلیغات اسلامی است که در راستای مأموریت های آن تاسیس شده و با بهره گیری از ظرفیت عظیم دفتر تا کنون فعالیت های خود را در بخش آموزش علوم حوزوی به بانوان جامعه اسلامی بدون وقفه ادامه داده است. 
این موسسه هم اکنون علاوه بر پذیرش طلبه در بخش عمومی (تقریبا 50 درصد) در هفت رشته تخصصی از میان خواهران طلبه، دانش پژوه دارد و اولین مؤسسه ای است که در مقطع سطح چهار پذیرش داشته است.

جهت ورود به سایت هر یک ازمجموعه های فوق بر روی لوگوی مربوطه در ذیل کلیک نمایید. 

آرشیو

کتاب «نفس و بدن» منتشر شد

کتاب «نفس و بدن» اثر عیسی موسی‌زاده از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و دانشگاه باقرالعلوم(ع) به چاپ رسید.

دانشگاه‌ها مباحث تئوریک در انسان‌شناسی فرهنگی را کنار بگذارند

عضو هیئت‌علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با بیان اینکه یکی از آسیب‌های امروز دانشگاه‌ها و حوزه  این است که در تحقیق و پژوهش‌های مرتبط با انسان‌شناسی بیشتر کارها انتزاعی و مباحث تئوریک است، گفت: در این زمینه پژوهش‌ها، کمتر به‌صورت میدانی دنبال شده است.

ضرورت تربیت طلاب در تراز حوزه‌های علمیه خواهران/ راه اندازی کانون دانش‌آموختگان در دستور کار است

رئیس مؤسسه آموزش عالی معصومیه خواهران قم گفت: در امر پژوهش به دنبال این هستیم، طلابی محقق، اهل قلم، توانمند و در تراز حوزه های علمیه خواهران تربیت کنیم تا بتوانند اندوخته های علمی خود را با توجه به توانایی هایی که کسب کرده اند به خوبی منتقل کنند.

تحصیل یک هزار و 200 دانشجو در دانشگاه باقرالعلوم(ع) قم

رئیس دانشگاه باقرالعلوم(ع) به معرفی ظرفیت های این دانشگاه پرداخت و با اشاره به وجود 30 رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه گفت: در حال حاضر یک هزار و ۲۰۰ دانشجو در دانشگاه باقرالعلوم(ع) مشغول تحصیل هستند.

چالش های موجود در پژوهش های دینی

مدیر گروه پژوهشی مطالعات کاربردی اخلاق و تربیت مرکز پژوهش اسلامی معصومیه، موازی کاری و جزیره ای عمل کردن مراکز و پژوهشگران حوزه دین، کاربردی نبودن برخی پژوهش های دینی، عدم آشنایی برخی طلاب با متدها و روش های نوین پژوهشی را از چالش های موجود در پژوهش های دینی دانست.

تمدن ناظر به یک سرزمین و فرهنگ نیست

عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با بیان اینکه تمدن در سطح کلان شکل می گیرد، گفت: تمدن ناظر به یک سرزمین و فرهنگ نیست، بلکه  در سطح کلان بوده و  قلمروهای گسترده را شامل می شود.

قدردانی مدیرحوزه های علمیه خواهران از برنامه های دفتر تبلیغات اسلامی در مساله محوری

مدیرحوزه های علمیه خواهران تمرکز برنامه های دفتر تبلیغات اسلامی، بر روی حل و شناخت مساله به همراه تشکیل میزها و تفکر هدفمند برای حل مسائل نظام در حوزه فرهنگ و حوزه های اجتماعی را یک اتفاق مبارک دانست و از این فعالیت ها قدردانی کرد. 

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما