يكشنبه 4 آبان 1399   20:53:29
(جهش تولید)

print

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در سال 1359 به پيروي از منويات رهبر كبير انقلاب(قدس سره) و با هدف اشاعه ارزش‌های اسلام، اقدام به افتتاح معاونت آموزش نمود و در سال 1370 شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس موسسه آموزش عالی باقرالعلوم(علیه‌السلام) موافقت اصولی نمود.
پس از کسب موافقت اصولی، کلیه فعالیت‌های آموزشی این موسسه در قالب رشته‌های مختلف علوم انسانی و با سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور رسمی آغاز شد و پس از سال‌ها تلاش و توسعه موسسه و کسب امتیازهای لازم، سرانجام شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 1384/12/13 با ارتقای مؤسسه به «دانشگاه باقرالعلوم(علیه‌السلام)» موافقت نهایی نمود.
دانشگاه دارای 4 دانشکده و دو گروه مستقل آموزشی است.

مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)
مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با هدف تأمین نیروی انسانی فاضل، متخصص و کارآمد در حوزه فرهنگ دینی و انسجام ‌بخشی به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شکل گرفته است و داری 6 گروه علمی مصوب است نیز زیر نظر معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت دارد و از جمله موسسات آموزش عالی حوزوی پرافتخار در سطح کشور است.

موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه
مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه یکی  از خدمات ارزشمند نهاد مقدس دفتر تبلیغات اسلامی است که در راستای مأموریت های آن تاسیس شده و با بهره گیری از ظرفیت عظیم دفتر تا کنون فعالیت های خود را در بخش آموزش علوم حوزوی به بانوان جامعه اسلامی بدون وقفه ادامه داده است. 
این موسسه هم اکنون علاوه بر پذیرش طلبه در بخش عمومی (تقریبا 50 درصد) در هفت رشته تخصصی از میان خواهران طلبه، دانش پژوه دارد و اولین مؤسسه ای است که در مقطع سطح چهار پذیرش داشته است.

جهت ورود به سایت هر یک ازمجموعه های فوق بر روی لوگوی مربوطه در ذیل کلیک نمایید. 

آرشیو

ضرورت ورود طلاب در مباحث تخصصی و به روز بودن آنها

مدیر گروه فلسفه و کلام اسلامی مؤسسه معصومیه، عدم کوتاهی در کسب عمیق علوم و تهذیب نفس و خودسازی را از عوامل موفقیت گذشتگان دانست و بر ضرورت ورود طلاب در مباحث تخصصی و به روز بودن آنها تأکید کرد.

سعادت انسان در گرو حکومت جهانی مهدوی

مبلغ نخبه معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: خدواند متعال با برپایی حکومت مهدوی بر این است که انسان ها را به سعادت برساند.

ضرورت ورود طلاب در عرصه مقابله با آسیب های اجتماعی/ طلاب نجات غریق بخشی از جامعه هستند

مدیر گروه رشته اخلاق و تربیت اسلامی مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه با اشاره به آسیب های اجتماعی که در خانواده ها ورود کرده است، بر ضرورت تلاش بیش از پیش در زمینه رفع این آسیب ها و مشکلات خانواده ها تأکید کرد.

پرچم شیعه و علوم دینی اهل بیت را در دنیا پرآوازه کنیم/ طلاب برای مدرک درس نخوانند

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید رشته فلسفه اسلامی مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران) و نخستین دوره پذیرشی رشته مشاوره این مؤسسه به صورت جداگانه و با حضور حجت الاسلام والمسلمین عشرتی «رییس این مؤسسه» برگزار شد.

تلاش و محصولات علمی می‌تواند دشمنان انقلاب اسلامی را ناکام کند

معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بر ضرورت مجهز شدن بیش از پیش طلاب و دانشجویان به سلاح علم تأکید کرد و گفت: دانشجویان و طلاب باید با تمام توان در مسیر تقویت بنیه علمی خود و کشور اسلامی ایران گام بردارند.

نحوه برگزاری کلاس‌های آموزشی مؤسسه معصومیه در سال تحصیلی جدید

معاون آموزش موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه دفتر تبلیغات اسلامی گفت: برنامه نیمسال اول تحصیلی1400-1399 این مؤسسه بر اساس رعایت پروتکل‌های بهداشتی با توجه به وضعیت کنونی استان در ایام کرونا تنظیم و ارائه شد.

رقابت طلاب خواهر و برادر حوزه علمیه اصفهان در آزمون ورودی دانشگاه باقرالعلوم(ع)

آزمون مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه باقرالعلوم(ع) به میزبانی مؤسسه آموزش عالی علامه مجلسی(ره) اصفهان وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

برپایی ۷۲۰ جلسه دفاعیه و تألیف ۵۰ مقاله در مؤسسه معصومیه دفتر تبلیغات اسلامی

معاون پژوهش مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران) وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به فعالیت‌های این معاونت، گفت: تا سال گذشته ۷۲۰ جلسه دفاعیه در سطح دو تشکیل شد و ۵۰ مقاله از سوی طلاب در همین سطح نگارش و ارزیابی گردید.

123456>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما