چهارشنبه 2 مهر 1399   01:05:18
(جهش تولید)

print

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(isca) که نهادی حوزوی، انقلابی، پژوهشی و علمی است ، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم می‌باشد و از سال 1363 با عنوان «مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی» فعالیت خود را آغاز کرده و در سال 1384 با مجوز قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، تأسیس شده است.
این نهادي حوزوي، انقلابي، پژوهشي و علمي دارای پژوهشکده های  فرهنگ و معارف قرآن، تاريخ و سیره اهل بیت)علیهم‌السلام(، مهدويت و آينده پژوهی، فلسفه و کلام اسلامی، اخلاق و معنويت، فقه و حقوق، علوم و انديشه سیاسی، الهیات و خانواده، اسلام تمدنی، مديريت اطلاعات و مدارک اسلامی و مراکز احیای آثار اسلامی و مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری‌های علمی و بین المللی است.
این پژوهشگاه با بهره‌برداری از 13 نشریه، پایگاه‌های وب و محصولات نرم افزاری، اپلیکیشن‌ها، کرسی‌های نقد و ترویجی؛ نشست‌های علمی و تخصصی؛ همایش‌های ملی و بین المللی؛ همکاری‌های علمی داخلی و خارجی؛ تفاهم‌نامه‌های پژوهشی ملی و بین المللی، حائز افتخارات پژوهشی متعددی شده است.

آرشیو

دفتر تبلیغات اسلامی پیشران فعالیت های فرهنگی در کشور است

عضو دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه در حوزه عفاف و حجاب در جنگ رسانه ای با دشمن هستیم، گفت: دفتر تبلیغات اسلامی در فعالیت های فرهنگی پیشران بوده و قطب های فکری وفرهنگی را در این باره تشکیل داده است.

شروع همکاری علمی حوزه و دانشگاه از دفتر تبلیغات اسلامی/ ۷۰ درصد از رشته های علمی در حوزه های غیرعلوم انسانی هستند

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ارتباط مناسب میان این وزارتخانه و دفتر تبلیغات اسلامی گفت: در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم زیرساخت ها به نوعی فراهم است و این نقطه می تواند شروع همکاری حوزه و دانشگاه از نظر علمی هم باشد.

سیاست عرصه هدایت است نه عرصه ربوبیت و اربابی

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: سیاست متدانی، معنویت کاذب را ارائه می دهد و ناگزیر است که یک معنویت جعلی و بدلی را در اشکال مختلف ارائه کند.

ارائه بسته کاملی از فعالیت های پژوهشی به صورت مجازی در همایش معنویت های نوظهور

رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: بسته کامل و مجموعه ای از نشست ها، کرسی ها، کارگاه ها، مقالات و حتی نمایشگاه در راستای همایش ملی «معنویت های نوظهور، شاخصه ها و نقدها» به صورت مجازی ارائه شد.

ارائه 80 مقاله به همایش ملی «معنویت های نوظهور، شاخصه ها و نقدها»

دبیر علمی همایش ملی «معنویت های نوظهور، شاخصه ها و نقدها» گفت: حدود 123 چکیده به دبیرخانه این همایش رسید که در این میان، حدود 30 مقاله از مجموع 80 مقاله رسیده، حائز امتیازات مورد نظر بوده اند.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما