دوشنبه 28 بهمن 1398   08:19:53
(سال رونق تولید)

print

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(isca) که نهادی حوزوی، انقلابی، پژوهشی و علمی است ، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم می‌باشد و از سال 1363 با عنوان «مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی» فعالیت خود را آغاز کرده و در سال 1384 با مجوز قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، تأسیس شده است.
این نهادي حوزوي، انقلابي، پژوهشي و علمي دارای پژوهشکده های  فرهنگ و معارف قرآن، تاريخ و سیره اهل بیت)علیهم‌السلام(، مهدويت و آينده پژوهی، فلسفه و کلام اسلامی، اخلاق و معنويت، فقه و حقوق، علوم و انديشه سیاسی، الهیات و خانواده، اسلام تمدنی، مديريت اطلاعات و مدارک اسلامی و مراکز احیای آثار اسلامی و مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری‌های علمی و بین المللی است.
این پژوهشگاه با بهره‌برداری از 13 نشریه، پایگاه‌های وب و محصولات نرم افزاری، اپلیکیشن‌ها، کرسی‌های نقد و ترویجی؛ نشست‌های علمی و تخصصی؛ همایش‌های ملی و بین المللی؛ همکاری‌های علمی داخلی و خارجی؛ تفاهم‌نامه‌های پژوهشی ملی و بین المللی، حائز افتخارات پژوهشی متعددی شده است.

آرشیو

گزارشی از کمیسیون «تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب با رویکرد تمدنی»

استاد دانشگاه باقرالعلوم(ع) در بیان گزارشی از کمیسیون «تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب با رویکرد تمدنی» گفت: در این کمیسیون ۳۵ مقاله دریافت کردیم که از این میان ۲۰ مقاله برای چاپ معرفی شد و جمعاً از صاحب ۹ مقاله دعوت شده و ۷ مقاله در نشست ارائه شد.

انقلاب اسلامی دارای شعارهای ابدی و نه کوتاه مدت است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تبیین ترکیب جمهوریت با اسلامیت، قدرت با عطوفت و تمدن سازی در انقلاب اسلامی و توجه رهبری در بیانیه گام دوم به آن گفت: انقلاب اسلامی دارای شعارهای ابدی و نه کوتاه مدت است.

همایش ملی «بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی» برگزار می شود/ سخنرانی وزیر ارشاد و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی/ 3 هزار و پانصد صفحه کار علمی پیرامون بیانیه

مدیر کل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از برگزاری همایش ملی «بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی» در 24 بهمن ماه 98 در مرکز همایش های غدیر قم خبر داد.

بیش از 80 درصد پروژه‌ها در چارچوب مسئله محوری است

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی گفت: مقرر شده تا پژوهشکده‌ها تنوع و توازنی در خروجی‌های خود داشته باشند و در حال حاضر بیش از 80 درصد پروژه‌ها در چارچوب مسئله محوری است.

تبعید امام خمینی(ره) به نجف توطئه ای آمریکایی بود

مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا گفت: تبعید امام خمینی(ره) به نجف برآمده از توطئه هایی بود که زیر نظر مستقیم آمریکا انجام شد؛ برخی تصور می کنند این مسئله مبالغه است ولی این طور نیست، چون امام راحل مستقیم به آمریکا حمله کرد.

درخشش دفتر تبلیغات اسلامی در همایش «کتاب سال حوزه»/ ناشری که 9 بار «ناشر برگزیده کتاب سال حوزه» شده است

رییس نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از درخشش دفتر تبلیغات اسلامی در همایش «کتاب سال حوزه» خبر داد و به تشریح افتخارات کسب شده توسط این دفتر در همایش مذکور پرداخت.

انتصاب دبیر همایش «حکمت سیاسی متعالیه»

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در حکمی حجت الاسلام والمسلمین منصور میر احمدی را به عنوان دبیر همایش «حکمت سیاسی متعالیه» منصوب کرد.

گزارشی از کمیسیون «جامعه منتظر؛ وظایف، شاخصه ها و کارکردها»

عضو هیأت علمی دانشگاه معارف اسلامی در ارائه گزارشی از کمیسیون «جامعه منتظر؛ وظایف، شاخصه ها و کارکردها» گفت: از جمله شاخصه های جامعه منتظر توحید، مبارزه با ظلم، ایثار، گذشت و خداباوری است.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما