چهارشنبه 29 دي 1400   09:00:22

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(isca) که نهادی حوزوی، انقلابی، پژوهشی و علمی است ، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم می‌باشد و از سال 1363 با عنوان «مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی» فعالیت خود را آغاز کرده و در سال 1384 با مجوز قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، تأسیس شده است.
این نهادي حوزوي، انقلابي، پژوهشي و علمي دارای پژوهشکده های  فرهنگ و معارف قرآن، تاريخ و سیره اهل بیت)علیهم‌السلام(، مهدويت و آينده پژوهی، فلسفه و کلام اسلامی، اخلاق و معنويت، فقه و حقوق، علوم و انديشه سیاسی، الهیات و خانواده، اسلام تمدنی، مديريت اطلاعات و مدارک اسلامی و مراکز احیای آثار اسلامی و مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری‌های علمی و بین المللی است.
این پژوهشگاه با بهره‌برداری از 13 نشریه، پایگاه‌های وب و محصولات نرم افزاری، اپلیکیشن‌ها، کرسی‌های نقد و ترویجی؛ نشست‌های علمی و تخصصی؛ همایش‌های ملی و بین المللی؛ همکاری‌های علمی داخلی و خارجی؛ تفاهم‌نامه‌های پژوهشی ملی و بین المللی، حائز افتخارات پژوهشی متعددی شده است.

آرشیو

کتاب «نفس و بدن» منتشر شد

کتاب «نفس و بدن» اثر عیسی موسی‌زاده از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و دانشگاه باقرالعلوم(ع) به چاپ رسید.

ضرورت نگاه تمدنی به مسائل جهان اسلام

عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با تأکید بر ضرورت نگاه تمدنی به مسائل جهان اسلام، گفت: دسته بندی و طبقه بندی صحیحی نسبت به مسائل اجتماعی جهان اسلام وجود ندارد و نخبگان مسلمان از مسائل جهان اسلام غافل هستند.

شماره 103 فصلنامه «نقد و نظر» منتشر شد

صد و سومین شماره فصلنامه علمی ـ پژوهشی «نقد و نظر» به همّت پژوهشکده فلسفه و کلام و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

محققین پیش از پژوهش نیازسنجی کنند

عضو هیئت علمی و مدیرگروه فقه و مبانی اجتهاد مرکز تخصصی آخوند خراسانی گفت: علما و محققین حوزه باید به صورت تخصصی و مساله محور در موضوعات وارد شوند و تحقیقات در مسایل کلی انجام نشود.

بازدید پژوهشگران مرکز مطالعات و تحقیقات سازمان هوافضای سپاه پاسداران از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دفتر

با هماهنگی اداره کل رصد و مطالعات راهبردی دفتر، پژوهشگران مرکز مطالعات و تحقیقات سازمان هوافضای سپاه از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی بازدید کردند.

بهره گیری از ظرفیت های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در برنامه های تحولی شورای انقلاب فرهنگی 

دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های علمی موجود در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی در راستای اجرای برنامه های تحولی این شورا گفت: این مهم در دست اقدام است و در بخش علوم انسانی و اسلامی صورت می گیرد. 

تمام طرح های فضای مجازی پیوست فناورانه دارد 

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی گفت: نقطه آغازین در تمام پروژه ها اهتمام به ویژگی های فناورانه پروژه است و این مهم به عنوان یک برنامه راهبردی دنبال می شود.

ضرورت نگاه تمدنی به مسائل جهان اسلام/ غفلت نخبگان مسلمان از مسائل جهان اسلام

عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با تأکید بر ضرورت نگاه تمدنی به مسائل جهان اسلام، گفت: دسته بندی و طبقه بندی صحیحی نسبت به مسائل اجتماعی جهان اسلام وجود ندارد و نخبگان مسلمان از مسائل جهان اسلام غافل هستند.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما