پنجشنبه 29 ارديبهشت 1401   01:03:36

(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین)

print

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(isca) که نهادی حوزوی، انقلابی، پژوهشی و علمی است ، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم می‌باشد و از سال 1363 با عنوان «مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی» فعالیت خود را آغاز کرده و در سال 1384 با مجوز قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، تأسیس شده است.
این نهادي حوزوي، انقلابي، پژوهشي و علمي دارای پژوهشکده های  فرهنگ و معارف قرآن، تاريخ و سیره اهل بیت)علیهم‌السلام(، مهدويت و آينده پژوهی، فلسفه و کلام اسلامی، اخلاق و معنويت، فقه و حقوق، علوم و انديشه سیاسی، الهیات و خانواده، اسلام تمدنی، مديريت اطلاعات و مدارک اسلامی و مراکز احیای آثار اسلامی و مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری‌های علمی و بین المللی است.
این پژوهشگاه با بهره‌برداری از 13 نشریه، پایگاه‌های وب و محصولات نرم افزاری، اپلیکیشن‌ها، کرسی‌های نقد و ترویجی؛ نشست‌های علمی و تخصصی؛ همایش‌های ملی و بین المللی؛ همکاری‌های علمی داخلی و خارجی؛ تفاهم‌نامه‌های پژوهشی ملی و بین المللی، حائز افتخارات پژوهشی متعددی شده است.

آرشیو

مرز آزادی انسان در جامعه را قانون مشخص می‌کند

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه قواعد و قوانین، کارکردهای بسیاری در حیات انسانی دارد، گفت: در واقع قوانین، کارکردهای بسیاری در حیات انسانی دارد. یکی از آن‌ها این است که مرز آزادی هر فردی را مشخص کند، اینکه انسان‌ها تا چه حدی می‌توانند به صورت رها عمل کنند تا آنجا که دیگر نمی‌توانند پیش روند.

راهکارهای افزایش ارتباطات بین الملل پژوهشگاه

رئیس نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در قم به همراه جمعی از مسئولان ضمن بازدید از پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به تبادل نظر با مسئولان پژوهشگاه پرداختند.

شماره دوم دوفصلنامه «التاریخ والحضارة الاسلامیة؛ رؤیة معاصرة» منتشر شد

دومین شماره دوفصلنامه عربی علمی ـ تخصصی «التاریخ والحضارة الاسلامیة؛ رؤیة معاصرة» به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت‌(ع) و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

کتاب «تشیع در غرب اسلامی» منتشر شد

کتاب «تشیع در غرب اسلامی» اثر محمدرضا شهیدی پاک به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع ) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به زیور طبع آراسته شد.

جامعه به معارف نهج‌البلاغه محتاج است

عضو هیئت ‌علمی مرکز تخصصی آخوند خراسانی‌ (ره) در ادامه با اشاره به جامعیت نهج‌البلاغه در پرداختن به نیازهای مختلف بشر، گفت: جامعه ما همان‌گونه که به آموزه‌های قرآن نیاز دارد، به معارف نهج‌البلاغه نیز محتاج است.

کرسی ترویجی «بازخوانی مبانی اتحاد افق در اثبات اول ماه قمری» برگزار شد

کرسی ترویجی «بازخوانی مبانی اتحاد افق در اثبات اول ماه قمری» به همت پژوهشکده فقه و حقوق با مشارکت مرکز همکاری‌های علمی و بین‌الملل در سالن شهید سلیمانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

انتصاب مسئول برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری و هشتمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی

معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در حکمی حجتالاسلام والمسلمین حمید نوروزنژاد را به عنوان «مسئول برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری و هشتمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری این دفتر» منصوب کرد.

عرضه محصولات نزدیک به ۱۰۰ ناشر در کتابخوان همراه پژوهان

رییس اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به فعالیت های فناورانه دفتر تبلیغات اسلامی در عرصه قرآن گفت: محصولات نزدیک به ۱۰۰ ناشر در حوزه‌های مختلف در کتابخوان همراه پژوهان ارائه شده است.

تلاش دفتر تبلیغات اسلامی برای پاسخ به نیازهای قرآنی در عرصه‌های مختلف

مدیر گروه پژوهشی فرهنگ‌نامه‌های قرآنی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن با بیان اینکه با انقلاب اسلامی تلاش شد تا به نیازهای قرآنی در عرصه‌های مختلف پاسخ داده شود گفت: از این رو دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از ابتدا سیاست‌هایی را اتخاذ کرده و بر اساس آن شاهد هستیم که زیرساخت فعالیت‌های قرآنی را برای اقشار مختلف فراهم کرده است.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما