چهارشنبه 5 آذر 1399   23:38:13
(جهش تولید)

print

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(isca) که نهادی حوزوی، انقلابی، پژوهشی و علمی است ، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم می‌باشد و از سال 1363 با عنوان «مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی» فعالیت خود را آغاز کرده و در سال 1384 با مجوز قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، تأسیس شده است.
این نهادي حوزوي، انقلابي، پژوهشي و علمي دارای پژوهشکده های  فرهنگ و معارف قرآن، تاريخ و سیره اهل بیت)علیهم‌السلام(، مهدويت و آينده پژوهی، فلسفه و کلام اسلامی، اخلاق و معنويت، فقه و حقوق، علوم و انديشه سیاسی، الهیات و خانواده، اسلام تمدنی، مديريت اطلاعات و مدارک اسلامی و مراکز احیای آثار اسلامی و مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری‌های علمی و بین المللی است.
این پژوهشگاه با بهره‌برداری از 13 نشریه، پایگاه‌های وب و محصولات نرم افزاری، اپلیکیشن‌ها، کرسی‌های نقد و ترویجی؛ نشست‌های علمی و تخصصی؛ همایش‌های ملی و بین المللی؛ همکاری‌های علمی داخلی و خارجی؛ تفاهم‌نامه‌های پژوهشی ملی و بین المللی، حائز افتخارات پژوهشی متعددی شده است.

آرشیو

وبینار نشست علمی «تحلیل محتوای جنسی ویدئوهای درخواستی ضبط شده» برگزار می شود

وبینار نشست علمی «تحلیل محتوای جنسی ویدئوهای درخواستی ضبط شده (vod)» به همت پژوهشکده اخلاق و معنویت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و کارگروه عفاف دفتر تبلیغات اسلامی 6 آذرماه برگزار می شود.

سمینارپروژه‌ها؛ ظرفیت مناسبی برای معرفی فعالیت‌های پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی

رئیس حوزه ریاست پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی سمینارپروژه‌ها را ظرفیت مناسبی برای معرفی فعالیت‌های پژوهشی معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی دانست و به پخش این سمینارپروژه ها از طریق فضای مجازی اشاره کرد.

کتاب «چکیده مقالات همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن» منتشر شد

رئیس اداره پژوهش پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی از انتشار کتاب «چکیده مقالات همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن» در 324 صفحه خبر داد.

نقش دفتر تبلیغات اسلامی در مهجوریت زادیی از قرآن

رئیس میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن گفت: قطب های فکری و فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی با تأسیس کارگروه علمی «قرآن و استشراق» و کارگروه «مرجعیت علمی قرآن»، بررسی و نقد آرای مستشرقان درباره قرآن و همچنین بررسی جایگاه و رابطه علوم اسلامی، انسانی و دیگر علوم با قرآن را در دستور کار خود قرار داده است.

منشور مرجعیت علمی قرآن کریم به تصویب رسید

رئیس کارگروه مرجعیت علمی قرآن کریم دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از تصویب منشور مرجعیت علمی قرآن کریم در شورای راهبری این دفتر خبر داد.

هفتمین شماره فصلنامه «حوزه» منتشر شد

هفتمین شماره فصلنامه تحلیلی- انتقادی «حوزه» با مدیر مسؤولی سید عباس صالحی و به صاحب امتیازی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر شد.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دفتر تبلیغات اسلامی و سازمان بهزیستی

پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامی و دبیرخانه شورای ملی سالمندی سازمان بهزیستی کشور به منظور توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه‌های پژوهشی، فناوری و بهره‏‌گیری از امکانات و توانمندی‏‌های متقابل، تفاهم‌نامه مشترک امضا کردند.

معرفی دوفصلنامه «مدیریت دانش اسلامی»

سردبیر دوفصلنامه «مدیریت دانش اسلامی» با اشاره به انتشار الکترونیکی این مجله، گفت: این دوفصلنامه، اولین و تنها مجله تخصصی در موضوع مدیریت دانش در حوزه علوم اسلامی به شمار می رود.

آمادگی دفتر تبلیغات اسلامی برای تهیه فرهنگ نامه و دانشنامه قرآنی قانون گذاری

معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی از آمادگی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی این دفتر برای همکاری با مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و تهیه فرهنگ نامه و دانشنامه قرآنی قانون گذاری خبر داد.

بازدید رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی از پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی/ چهار انتظار مرکز پژوهش های مجلس از مراکز پژوهشی کشور

رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با حضور در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های صورت گرفته در معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی، خواستار همکاری با مرکز پژوهش های مجلس شد.

مدیریت مرحوم علیپور در پژوهشکده فلسفه و کلام دوره ای مؤثر بود

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان این که دوره مدیریت مرحوم ابراهیم علیپور در پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی، دوره ای فوق العاده مؤثر، موفق و هم افزا بود، گفت: خلأ ایشان، قابل پر شدن نیست.

تولید اولین نرم افزار «فرهنگ موضوعی تفاسیر شیعه و سنی در حوزه سلامت و بهداشت»

رئیس میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن دفتر تبلیغات اسلامی از تولید اولین نرم افزار «فرهنگ موضوعی تفاسیر شیعه و سنی در حوزه سلامت و بهداشت» به همت این دفتر خبر داد و گفت: این نرم افزار در آینده ای نزدیک با حضور مسئولین دفتر تبلیغات اسلامی و وزارت بهداشت و درمان رونمایی خواهد شد.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما