جمعه 27 دي 1398   20:33:05
(سال رونق تولید)

print

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(isca) که نهادی حوزوی، انقلابی، پژوهشی و علمی است ، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم می‌باشد و از سال 1363 با عنوان «مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی» فعالیت خود را آغاز کرده و در سال 1384 با مجوز قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، تأسیس شده است.
این نهادي حوزوي، انقلابي، پژوهشي و علمي دارای پژوهشکده های  فرهنگ و معارف قرآن، تاريخ و سیره اهل بیت)علیهم‌السلام(، مهدويت و آينده پژوهی، فلسفه و کلام اسلامی، اخلاق و معنويت، فقه و حقوق، علوم و انديشه سیاسی، الهیات و خانواده، اسلام تمدنی، مديريت اطلاعات و مدارک اسلامی و مراکز احیای آثار اسلامی و مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری‌های علمی و بین المللی است.
این پژوهشگاه با بهره‌برداری از 13 نشریه، پایگاه‌های وب و محصولات نرم افزاری، اپلیکیشن‌ها، کرسی‌های نقد و ترویجی؛ نشست‌های علمی و تخصصی؛ همایش‌های ملی و بین المللی؛ همکاری‌های علمی داخلی و خارجی؛ تفاهم‌نامه‌های پژوهشی ملی و بین المللی، حائز افتخارات پژوهشی متعددی شده است.

آرشیو

پنجمین شماره فصل‌نامه تحلیلی‌ـ ‌انتقادی حوزه منتشر شد

پنجمین شماره فصلنامه فصل‌نامه تحلیلی‌ـ ‌انتقادی حوزه به مدیرمسئولی دکتر سید عباس صالحی و سردبیری حجه‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا ایزدپناه و با محتواي مقالات، پرونده، گفت‌وگو و ... منتشر شد.

شهادت سردار سلیمانی عزیز باعث بیداری بیشتر مظلومان عالم خواهد شد

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: شهادت این سردار سلیمانی عزیز باعث بیداری بیشتر مظلومان عالم و رسوایی آمریکای جنایتکار و اتحاد بیشتر امت اسلام و بویژه ملت ایران و عراق خواهد شد.

شماره 95 فصلنامه «نقدونظر» منتشر شد

نود و پنجمین شماره فصلنامه علمی ـ پژوهشی «نقدونظر» به همت پژوهشکده فلسفه و کلام و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

اختصاص کد هدیه کتابخوان الکترونیک پژوهان برای مبلغان/ ایجاد دسترسی مبلغان به 5 هزار عنوان کتاب و مجله

رییس اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: کلیه مبلغان می توانند با نام کاربری و رمز ورود سامانه سمتای خود وارد این کتابخوان شده و از هدیه و بیش از 5 هزار عنوان کتاب و مجله الکترونیک این سامانه استفاده کنند.

شماره 2 دوفصلنامه «مدیریت دانش اسلامی» منتشر شد

دومین شماره دوفصلنامه علمی - تخصصی غیربرخط «مدیریت دانش اسلامی» به همت پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

پایگاه مدیریت اطلاعات علوم اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی نامزد دریافت جایزه بین المللی شد

پایگاه مدیریت اطلاعات علوم اسلامی، پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی نامزد دریافت جایزه در بخش E-Science اجلاس جهانی سران جامعه اطلاعاتی WSIS2020 شد.

جایگاه عرب زبانی در فهم متون دینی در دیدگاه نوسلفیه

در کمیسیون «ادبيات و هنر معماري همایش بین المللی گفت و گوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب» جایگاه عرب زبانی در فهم متون دینی در دیدگاه نوسلفیه مورد بررسی قرار گرفت.

اعلام همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای ایجاد گفت و گوهای تمدنی

نماینده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در همایش بین المللی «گفت و گوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب» از آمادگی این سازمان برای ایجاد گفت وگوهای تمدنی خبر داد.

لزوم ایجاد گفت و گو در میان اندیشمندان مسلمان

دبیر علمی همایش «گفتگوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب» برگزاری چنین همایش هایی برای ایجاد گفت و گو در میان اندیشمندان مسلمان را بسیار مهم عنوان کرد.

ضرورت وجود وحدت در میان امت اسلام

رییس جمعیت العلما المسملین کشور الجزایر جایگاه عنصر حکمت و پیامدهای آن در رواج گفتگو و در ایجاد توحید و وحدت در میان امت اسلام را ضروری دانست.

تلفیق خطابه و آموزش لازمه تبلیغ در دنیای امروز است

پیشکسوت عرصه تبلیغ گفت: خطبا و مبلغان در صورتی در کار خود موفق می شوند که خطابه های خود را با آموزش تلفیق کنند و لازمه اش این است که از ابتدا با آموختن و آموزش دادن انس گرفته باشند.

آغاز به کار حلقه علمی ارتباطات بین الملل عربی

مدیر گروه فرهنگ و ارتباطات اسلامی مرکز تخصصی آخوند خراسانی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از آغاز حلقه علمی ارتباطات بین الملل عربی با رویکرد نقد و پاسخگویی به شبهات وهابیت به زبان عربی خبر داد.

شماره 98 فصلنامه «فقه» منتشر شد

نودوهشتمین شماره فصلنامه علمی - پژوهشی «فقه» به همت اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما