دوشنبه 28 مرداد 1398   23:25:37
(سال رونق تولید)

دفتر تبلیغات اسلامی، از سال 1388 به منظور تدوین برنامه 5 ساله خود، رویکرد مسأله‌ محوری را اتخاذ کرد و با انجام مطالعات گسترده در حوزه فرهنگ و با عنایت به ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه خود، 15 مسأله کلیدی، بعنوان محورِ برنامه‌ها و اقدامات دفتر، انتخاب شد.
انتخاب مسائل 15 گانه، این امکان را برای مجموعه مدیریتی و عملیاتی دفتر فراهم کرد تا توجه خود را به واقعیات و نیازهای اصلی عرصه فرهنگ متمرکز سازد.
طراحی و عملیاتی سازی بسته‌های برنامه‌ای ناظر به حل مساله و به کارگیری ظرفیت‌های درون سازمانی؛ هیات امنای دفتر تبلیغات را بر آن داشت تا در تاریخ 1392/10/25 کلیات طرح تأسیس قطب‌های فکری و فرهنگی دفتر، را تصویب و ابلاغ کند. که سرآمد آن منجر به تاسیس قطب فکری و فرهنگی به شرح ذیل شد:
 1. قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی؛
 2. قطب تعمیق ایمان دینی و مواجهه با فرق انحرافی؛
 3. قطب بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی و انسانی؛
 4. قطب نظام سیاسی و اجتماعی اسلام و ایران.

اهداف تاسیس قطب‌های فکری فرهنگی
 1.ارتقای جایگاه دفتر به مرجعیت نظری و عملی در حوزه‌های ماموریتی تعیین شده؛
 2. تحول برنامه‌ها و فعالیت‌های دفتر از کارکرد محوری به مساله محوری؛
 3.ایجاد هم افزایی میان ظرفیت دفتر و توانمندی‌ها و فرصت‌های بیرونی؛
 4.زمینه‌سازی برای پرورش مدیران و کارشناسان توانمند در مواجهه با مسائل فرهنگی اجتماعی؛
 5.توسعه، تعميق و ايجاد ظرفيت‌هاي علمي در حوزه‌هاي مورد نیاز جامعه دینی؛
 6.گسترش و افزايش تعاملات و ارتباط علمي به‌ويژه ميان نخبگان در حوزه‌هاي مذکور.
 

جهت ارتباط با این قطب های فکری فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

پروژه «فلسفه تربیت اخلاقی از دیدگاه اسلام» در دستور کار دفتر تبلیغات اسلامی

پروژه «فلسفه تربیت اخلاقی از دیدگاه اسلام» مصوب میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی در دستور کارِگروه تربیت پژوهشکده اخلاق و معنویت معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی قرار گرفته است.

«وهابیت» بیشترین استفاده از فضای مجازی را دارد

رئیس میز تخصصی وهابیت دفتر تبلیغات اسلامی قم القای شبهات را مهم ترین ابزار جریان های انحرافی عنوان کرد و گفت: فرقه وهابیت امروزه بیشترین استفاده ممکن را از فضای مجازی در راستای جذب مخاطب و دستیابی به اهداف انحرافی خود دارد.

باور و اعتقاد دینی منجر به تصدیق باور می شود

رئیس قطب تعمیق ایمان دینی و مقابله با فرق و جریان های انحرافی گفت: باور و اعتقاد دینی یک لایه ذهنی و به تعبیری عقلی دارد که در نهایت منجر به تصدیق باور می شود.

از مستند «اعماق تاریکی» رونمایی شد

مراسم رونمایی از اولین مستند نقد افکار گروه های تکفیری با عنوان «اعماق تاریکی» به همت میز وهابیت دفتر تبلیغات اسلامی با حضور تهیه کننده و کارگردان این مستند برگزار شد.

تعامل دفتر تبلیغات اسلامی با اداره کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان

رئیس کمیته تعاملات قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی گفت: در راستای ضرورت هم افزایی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق با قوه قضائیه سیستان و بلوچستان به جهت اقتضائات منطقه، تعاملاتی در این خصوص شکل گرفت.

تبلیغی که بر قلب و روح مخاطب اثر گذارد موفق خواهد بود

رئیس قطب تعمیق ایمان دینی و مبارزه با جریان ها و فرق انحرافی گفت: با نگاهی به تاریخ پیامبران و سیره انبیاء و ائمه(ع) به این نکته میرسیم که رمز اثرگذاری این است که نظام تربیتی و هدایتی ما به حوزه قلب، روح و وجدان درونی انسان راه پیدا کند.

انتصاب حجت الاسلام والمسلمین ثنائی به عنوان دبیر اجرائی همایش بیانیه گام دوم و تمدن نوین اسلامی

طی حکمی از سوی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ثنائی به عنوان دبیر اجرائی همایش بیانیه گام دوم و تمدن نوین اسلامی منصوب شد.

بررسی چالش های مربوط به صنایع فرهنگی در شبکه ایران کالا توسط دفتر تبلیغات اسلامی

برنامه زنده تلویزیونی صنایع خلاق با محوریت بررسی چالش های مربوط به صنایع فرهنگی با سفارش و تحت نظر دفتر تبلیغات اسلامی و به صورت گفتگو محور در 24 قسمت از شبکه ایران کالا پخش می شود.

مسائل فقهی باید متناسب با نیاز جامعه بروز شود

استاد حوزه علمیه قم گفت: فقه ما بر اساس روایات تدوین شده است و قدما به تناسب نیاز زمان مسائل فقهی را داخل میکردند و امروزه نیاز بیشتری پیدا شده و نیاز به تحول داریم. 

نشست کمیته علمی نگارش داستان های قرآنی تشکیل شد

در راستای مسأله محوری قطب های فکری – فرهنگی و با همکاری میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن و مرکز فرهنگی هنری، نخستین نشست کمیته علمی نگارش داستان های قرآنی تشکیل شد.

برنامه ریزی برای نظام آموزش و پروش نباید از آن سوی مرزها باشد

رییس کمیته علمی همایش «نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش» گفت: نباید برنامه ریزی برای نظام علمی ما از آن سوی دنیا نباشد، بلکه بایستی خودمان متناسب با هویت دینی خودمان این برنامه ها را بریزیم.

برگزاری دومین «جشنواره کتاب سال سبک زندگی»

دومین «جشنواره کتاب سال سبک زندگی» با رویکرد کتاب‌های کودک و نوجوان هفتم اسفندماه97 به همت دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران برگزار می شود.

12>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما