چهارشنبه 29 دي 1400   08:37:08

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

دفتر تبلیغات اسلامی، از سال 1388 به منظور تدوین برنامه 5 ساله خود، رویکرد مسأله‌ محوری را اتخاذ کرد و با انجام مطالعات گسترده در حوزه فرهنگ و با عنایت به ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه خود، 15 مسأله کلیدی، بعنوان محورِ برنامه‌ها و اقدامات دفتر، انتخاب شد.
انتخاب مسائل 15 گانه، این امکان را برای مجموعه مدیریتی و عملیاتی دفتر فراهم کرد تا توجه خود را به واقعیات و نیازهای اصلی عرصه فرهنگ متمرکز سازد.
طراحی و عملیاتی سازی بسته‌های برنامه‌ای ناظر به حل مساله و به کارگیری ظرفیت‌های درون سازمانی؛ هیات امنای دفتر تبلیغات را بر آن داشت تا در تاریخ 1392/10/25 کلیات طرح تأسیس قطب‌های فکری و فرهنگی دفتر، را تصویب و ابلاغ کند. که سرآمد آن منجر به تاسیس قطب فکری و فرهنگی به شرح ذیل شد:
 1. قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی؛
 2. قطب تعمیق ایمان دینی و مواجهه با فرق انحرافی؛
 3. قطب بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی و انسانی؛
 4. قطب نظام سیاسی و اجتماعی اسلام و ایران.

اهداف تاسیس قطب‌های فکری فرهنگی
 1.ارتقای جایگاه دفتر به مرجعیت نظری و عملی در حوزه‌های ماموریتی تعیین شده؛
 2. تحول برنامه‌ها و فعالیت‌های دفتر از کارکرد محوری به مساله محوری؛
 3.ایجاد هم افزایی میان ظرفیت دفتر و توانمندی‌ها و فرصت‌های بیرونی؛
 4.زمینه‌سازی برای پرورش مدیران و کارشناسان توانمند در مواجهه با مسائل فرهنگی اجتماعی؛
 5.توسعه، تعميق و ايجاد ظرفيت‌هاي علمي در حوزه‌هاي مورد نیاز جامعه دینی؛
 6.گسترش و افزايش تعاملات و ارتباط علمي به‌ويژه ميان نخبگان در حوزه‌هاي مذکور.
 

جهت ارتباط با این قطب های فکری فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

ضرورت نگاه تمدنی به مسائل جهان اسلام

عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با تأکید بر ضرورت نگاه تمدنی به مسائل جهان اسلام، گفت: دسته بندی و طبقه بندی صحیحی نسبت به مسائل اجتماعی جهان اسلام وجود ندارد و نخبگان مسلمان از مسائل جهان اسلام غافل هستند.

بازدید رئیس میز تخصصی اخلاق از نمایندگی تهران

رئیس میز تخصصی اخلاق دفتر تبلیغات اسلامی گفت: بالا بردن اخلاق اجتماعی روحانی تنها از یک رشته امکان‌پذیر نیست و خاصیت میان‌رشته‌ای دارد که می توان آن را در موضوعات مختلف بررسی و اصلاح کرد.

انتصاب دبیر سابق قطب اخلاق به عنوان «معاون فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه جمعیت هلال احمر»

آیین معارفه حجت الاسلام والمسلمین علیرضا فجری «دبیر سابق قطب اخلاق» به عنوان «معاون فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر» برگزار شد.

محققان جوان نیازمند آشنایی با تحول در عرصه های مختلف پژوهش هستند 

رئیس قطب تعمیق ایمان دینی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: محققان جوان سخت نیازمند آشنایی با تحول در عرصه های مختلف پژوهش هستند و خوب است در ایام پژوهش تحت عنوان کارگاه ها، دوره ها و نشست‌های پژوهشی این تغییرات پژوهشی را به بدنۀ پژوهش منتقل کنیم.

پیشرو بودن دفتر تبلیغات اسلامی در استفاده مناسب از ابزارهای فناورانه 

قائم مقام و مدیرکل توسعه فرآیندها و فناوری اطلاعات دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه دفتر تبلیغات اسلامی با توجه به نسبت سازمانی در استفاده مناسب از ابزارهای فناورانه پیشرو بوده است، گفت: در حال حاضر 50 سامانه در فناوری اطلاعات دفتر تبلیغات اسلامی فعال است.

اهتمام حوزه به معنویت پژوهی یک ضرورت است

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به ضرورت معنویت در دنیای معاصر گفت: در دنیای معاصر این مقوله جایگاهی بزرگی پیدا کرده و اهتمام حوزه به آن یک ضرورت است.

انسان در مکاتب غربی به بن بست های علمی و نظری برخورد کرده است 

رئیس قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اهداف داوزده گانه برگزاری همایش ملی معنویت و علوم اسلامی گفت: انسان در مکاتب غربی به بن بست های علمی و نظری برخورد کرده است.

برگزاری همایش ملی معنویت و علوم اسلامی با پیام آیت الله جوادی در قم

دبیر اجرایی همایش ملی معنویت پژوهی؛ «معنویت و علوم اسلامی» از برگزاری همایش ملی معنویت و علوم اسلامی در قم با پیام آیت الله جوادی آملی و سخنرانی آیت الله اعرافی به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خبر داد.

انسان منهای معنویت دچار یک خلاء، تاریکی و پوچی عمیق خواهد بود

رئیس همایش ملی معنویت پژوهی؛ «معنویت و علوم اسلامی» با اشاره به اهداف این همایش گفت: انسان منهای معنویت دچار یک خلاء، تاریکی و پوچی عمیق خواهد بود و زندگی او بدون بن بست های بدون گریز به جایی منتهی نخواهد شد، از این رو بحث معنویت مورد اهتمام و توجه جدی مجموعه های مختلف جوامع انسانی قرار گرفته است.

همایش ملی «معنویت و علوم اسلامی» بستری برای تضارب آراء بین عالمان دینی و دانشمندان اسلامی است

دبیر علمی همایش ملی معنویت و علوم اسلامی گفت: این همایش بستری برای تضارب آراء بین عالمان دینی و دانشمندان اسلامی در این حوزه است که باید در اثر این تضارب آراء به یک نتایج علمی و معرفتی نوین و جدیدتری دست پیدا کنیم.

تاملات فیلسوف ایرانی دربارۀ وضعیتِ توسعه‌نیافتگی در طرح ملی نخبگان علوم انسانی

برنامۀ آموزشی-پژوهشی ششمین دورۀ طرح ملی نخبگان علوم انسانی، پس از وقفۀ دو ساله با سخنرانی دکتر رضا داوری اردکانی با حضور دانشجویان در فضای مجازی با موضوع «مواجهۀ با غرب و تجدد غربی» آغاز شد.

کارگاه مجازی ایمان و اقتصاد برگزار می شود

مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با همکاری قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی، کارگاه مجازی ایمان و اقتصاد را برگزار می کند.

روابط عمومی دفتر تبلیغات باید پل ارتباطی بین دفتر و نهاد های نظام باشد

رئیس قطب ایمان دینی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: باید به گونه ای تعامل میان دفتر تبلیغات اسلامی و سازمان های دولتی شکل بگیرد که آن ها احساس کنند گمشده خود را می توانند در دفتر تبلیغات اسلامی پیدا کنند.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما