يكشنبه 4 آبان 1399   20:22:50
(جهش تولید)

print

دفتر تبلیغات اسلامی، از سال 1388 به منظور تدوین برنامه 5 ساله خود، رویکرد مسأله‌ محوری را اتخاذ کرد و با انجام مطالعات گسترده در حوزه فرهنگ و با عنایت به ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه خود، 15 مسأله کلیدی، بعنوان محورِ برنامه‌ها و اقدامات دفتر، انتخاب شد.
انتخاب مسائل 15 گانه، این امکان را برای مجموعه مدیریتی و عملیاتی دفتر فراهم کرد تا توجه خود را به واقعیات و نیازهای اصلی عرصه فرهنگ متمرکز سازد.
طراحی و عملیاتی سازی بسته‌های برنامه‌ای ناظر به حل مساله و به کارگیری ظرفیت‌های درون سازمانی؛ هیات امنای دفتر تبلیغات را بر آن داشت تا در تاریخ 1392/10/25 کلیات طرح تأسیس قطب‌های فکری و فرهنگی دفتر، را تصویب و ابلاغ کند. که سرآمد آن منجر به تاسیس قطب فکری و فرهنگی به شرح ذیل شد:
 1. قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی؛
 2. قطب تعمیق ایمان دینی و مواجهه با فرق انحرافی؛
 3. قطب بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی و انسانی؛
 4. قطب نظام سیاسی و اجتماعی اسلام و ایران.

اهداف تاسیس قطب‌های فکری فرهنگی
 1.ارتقای جایگاه دفتر به مرجعیت نظری و عملی در حوزه‌های ماموریتی تعیین شده؛
 2. تحول برنامه‌ها و فعالیت‌های دفتر از کارکرد محوری به مساله محوری؛
 3.ایجاد هم افزایی میان ظرفیت دفتر و توانمندی‌ها و فرصت‌های بیرونی؛
 4.زمینه‌سازی برای پرورش مدیران و کارشناسان توانمند در مواجهه با مسائل فرهنگی اجتماعی؛
 5.توسعه، تعميق و ايجاد ظرفيت‌هاي علمي در حوزه‌هاي مورد نیاز جامعه دینی؛
 6.گسترش و افزايش تعاملات و ارتباط علمي به‌ويژه ميان نخبگان در حوزه‌هاي مذکور.
 

جهت ارتباط با این قطب های فکری فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

رونمایی از سامانه بازنمایی دستاوردهای قرآنی کشور در دفتر تبلیغات اسلامی

دبیر میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی قطب های فکری و فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: سامانه بازنمایی دستاوردها و محصولات قرآنی کشور، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم رونمایی می شود.

جلسه مشترک پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی با میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی

جلسه مشترک پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی با میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی با بررسی پیشرفت و نحوه ادامه کار پروژه‌های مرتبط با قطب بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی و انسانی برگزار شد.

مسئله محوری رویکرد فناوری اطلاعات دفتر تبلیغات اسلامی را تغییر داد/ تبدیل فناوری اطلاعات از ابزار به بستر تولید محتوا

مدیر فناوری اطلاعات دفتر تبلیغات اسلامی گفت: توانستیم با تغییر رویکرد و به کمک سامانه فرایندها، فرایندهای مرتبط با مسئله محوری را در کوتاه ترین مدت پیاده سازی و عملیاتی کنیم.

برجسته سازی شخصیت آموزش و پرورشی شهید باهنر در مستند «آقای معلم»

عضو شورای میز آموزش و پرورش دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه برش شخصیت آموزش و پرورشی شهید باهنر بیشتر مد نظر میز آموزش و پرورش است، تصریح کرد: شخصیت های زمینه ای شهید باهنر در مستند «آقای معلم» باید کمتر شود.

مستند شهید باهنر با عنوان «آقای معلم» نقد و بررسی شد

دبیر قطب بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی و انسانی دفتر تبلیغات اسلامی در نشست نقد و بررسی مستند شهید باهنر گفت: باید به وزن شخصیت تخصصی شهید باهنر در حوزه تألیف کتب درسی و امور تربیتی که مد نظر میز آموزش و پرورش در این مستند است، بیشتر پرداخته شود.

سیاست عرصه هدایت است نه عرصه ربوبیت و اربابی

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: سیاست متدانی، معنویت کاذب را ارائه می دهد و ناگزیر است که یک معنویت جعلی و بدلی را در اشکال مختلف ارائه کند.

ارائه بسته کاملی از فعالیت های پژوهشی به صورت مجازی در همایش معنویت های نوظهور

رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: بسته کامل و مجموعه ای از نشست ها، کرسی ها، کارگاه ها، مقالات و حتی نمایشگاه در راستای همایش ملی «معنویت های نوظهور، شاخصه ها و نقدها» به صورت مجازی ارائه شد.

ارائه 80 مقاله به همایش ملی «معنویت های نوظهور، شاخصه ها و نقدها»

دبیر علمی همایش ملی «معنویت های نوظهور، شاخصه ها و نقدها» گفت: حدود 123 چکیده به دبیرخانه این همایش رسید که در این میان، حدود 30 مقاله از مجموع 80 مقاله رسیده، حائز امتیازات مورد نظر بوده اند.

تأسیس مرکز ملی اشراق گامی در جهت توسعه نوآوری و خلاقیت در حوزه فرهنگ دینی است

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به جای خالی فرهنگ در میان مراکز ایده پردازی، پارک های علم و خلاقیت و شرکت های نوآوری گفت: تأسیس مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، گامی در جهت توسعه نوآوری و خلاقیت در حوزه فرهنگ دینی است.

تشریح جزئیات برگزاری همایش ملی «معنویت های نوظهور، شاخصه ها و نقدها»

رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: همایش «معنویت های نوظهور، شاخصه ها و نقدها» در هجدهم تا بیستم شهریورماه به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

تحول علوم دینی در آموزش و پرورش در قالب مستند شهید باهنر ارائه می شود

رئیس میز آموزش و پرورش دفتر تبلیغات اسلامی گفت: برجسته کردن وجه علمی و آموزشی شهید باهنر و اینکه ایشان چگونه توانست آموزش و پرورش را با علوم دینی متحول کند، یکی از اهداف میز آموزش و پرورش در ساخت این مستند است.

سوگواره مجازی «اشراق» برگزار می شود

رییس اداره همکاری های فضای مجازی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی از برگزاری سوگواره مجازی «اشراق» با هدف جمع آوری و انسجام تولیدکنندگان رسانه ای و ترویج مسئله اولویت دار آن سال نسبت به فضای عاشورایی به همت این معاونت خبر داد.

12345>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما