پنجشنبه 20 بهمن 1401   06:27:04

(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین)

print

معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بدو شكل گيري و تأسيس این دفتر در ماه هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامی ایجاد شد و به جذب و اعزام مبلغ در مناسبتهاي مختلف همت گمارد.
براساس حکم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، مأموریت اصلی دفتر تبلیغات اسلامی آشنا سازی ملت ایران به وظایف دینی و سیاسی اسلامی خود با بهره‌گیری از مدرسین، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه می‌باشد.
اعزام هزاران مبلغ به جبهه‌ها در دوران دفاع مقدس از افتخارات اين بخش می‌باشد.
معاونت فرهنگی، تبلیغی با بهره مندي از سرمايه انساني منحصر به فرد بیش از 43 هزار مبلغ خدمات تبلیغی به جامعه ارائه می‌نماید.

جهت ارتباط با این معاونت بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

مسابقه کتابخوانی «یک وَن شبهه»

معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به مناسبت ایام دهه بصیرت و دهه فجر، مسابقه کتابخوانی «یک وَن شبهه» را برگزار می کند.

اخلاص، پشتکار و توفیق الهی مهم‌ترین ویژگی‌های مرحوم آیت‌الله موسوی لاری

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در مراسم نکوداشت آیت الله سیدمجتبی موسوی لاری بیان کرد: مرحوم آیت‌الله موسوی لاری یکی از چهره‌های برجسته در عرصه تبلیغ جهانی دین اسلام، فعالیت های بسیاری را در نشر معارف دینی انجام داده و اخلاص، پشتکار و توفیق الهی را می توان از مهم‌ترین ویژگی‌های ایشان برشمرد.

گزارش کامل سخنرانی دادستان کل کشور در دومین نشست جهاد تبیین

دادستان کل کشور با بیان این که زندانیان آزاد شده اخیر از اغتشاشگران نبودند، گفت: در مجازات کسانی که مرتکب جنایت شدند، کوتاه نخواهیم آمد و مطمئن باشید تا آخرین برگ از این جریان را رسیدگی می کنیم.

زمینه های همکاری های مشترک دفتر تبلیغات اسلامی با وزارت نفت بررسی شد

رئیس اداره همکاری ها و تعاملات معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: مجموعه دفتر تبلیغات اسلامی با توجه به ظرفیت عظیم و توانمندی بیش از چهل ساله خود آماده تعامل سازنده با بخش های مختلف نظام جمهوری اسلامی می باشد.

دوره آموزشی «امداد فرهنگی» برگزار می شود

مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با همکاری گروه تخصصی مددکاران راه روشن، دوره آموزشی «امداد فرهنگی» را برگزار می کند.

وظیفه مبلغان دینی در برابر مردم چیست؟

مدیرکل حراست و حفاظت دفتر تبلیغات اسلامی در جلسه اردوی آموزشی-زیارتی ملاهای مکتبی بلوچستان و شرق کرمان به تشریح وظایف مبلغان دینی پرداخت.

بیانیه گروه های جهادی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در مورد اغتشاشات اخیر

گروه های جهادی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ضمن محکومیت اغتشاشات اخیر و ظلم های صورت گرفته نسبت به دین، قرآن، مقدسات و نظام اسلامی و دوستداران و حافظان این نظام، و ابراز التزام و جان‌نثاری خود نسبت به مقدسات و جمهوری اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد.

«نمایشگاه مقداد» در راستای معرفی ظرفیت‌های محلات استان قم افتتاح شد

نمایشگاه «مقداد» در راستای معرفی ظرفیت‌های محلات استان قم برای نخستین بار در سطح کشور از 9 آبان ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی قم افتتاح و تا 13 آبان از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۲۰:۳۰ آماده بازدید نخبگان است.

ضرورت حضور مبلغان توانمند و متخصص در عرصه ورزش

مدیر دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان گفت: در سطح کشور 28 هزار ورزشگاه تحت پوشش وزارت ورزش و جوانان بوده که آماده حضور مبلغان توانمند و متخصص در عرصه ورزش می باشد.

تبلیغ در عرصه ورزش نیازمند تخصص و روش های مناسب می باشد

رئیس اداره همکاری ها و تعاملات معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در جلسه دیدار با مدیر دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: فضاها و اماکن ورزشی با فضاهایی همچون مسجد و حسینیه کاملا متفاوت بوده و روش تبلیغ نیز باید متناسب با آن تغییر پیدا کند.

اختلافات بین مذاهب اسلامی با نشست های علمی و بررسی دیدگاه ها کاهش می یابد

استاد مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: همکاری بین دانشمندان اهل تشیع و اهل سنت در عرصه های مختلف و برگزاری نشست های علمی می تواند اختلاف دیدگاه های مذاهب اسلامی را کاهش دهد.

لزوم تبیین بیش از پیش مقام پیامبر در جامعه

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: ایام ولادت حضرت پیامبر گرامی(ص) زمان مناسبی است که جایگاه والای ایشان مورد بررسی و برای افراد جامعه تبیین شود.

12345678910...>>>
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما