چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398   14:44:47
(سال رونق تولید)

معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بدو شكل گيري و تأسيس این دفتر در ماه هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامی ایجاد شد و به جذب و اعزام مبلغ در مناسبتهاي مختلف همت گمارد.
براساس حکم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، مأموریت اصلی دفتر تبلیغات اسلامی آشنا سازی ملت ایران به وظایف دینی و سیاسی اسلامی خود با بهره‌گیری از مدرسین، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه می‌باشد.
اعزام هزاران مبلغ به جبهه‌ها در دوران دفاع مقدس از افتخارات اين بخش می‌باشد.
معاونت فرهنگی، تبلیغی با بهره مندي از سرمايه انساني منحصر به فرد بیش از 43 هزار مبلغ خدمات تبلیغی به جامعه ارائه می‌نماید.
برگزاری همایش ها و نشست های ویژه مبلغان  و برپایی جشنواره و نمایشگاه ها و  تأمین محتوای تبلیغ عمومی و تخصصی بخشی دیگر از فعالیت‌های این معاونت می‌باشد.
گروه تأمین منابع در راستای حمایت از مبلغان و روزآمدکردن امر تبلیغ، هر ساله کتاب‌هایی با عنوان «ره‌توشۀ راهیان نور» تولید می نماید و در اختیار مبلغان اعزامی قرار می‌دهد.
معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با ارائه آموزش‏ها و زمینه‏سازی برای کسب مهارت‌های تبلیغی به‌ صورت هدفمند و متناسب با نیازهای روز و استفاده از ابزارها و شيوه‌هاي نوين (تبلیغ مجازی، تبلیغ رسانه ای و تبلیغ مکتوب و هنری)، توجه به فرهنگ‌سازي، مقابله با جريان‌هاي انحرافي و ارتقاء اثربخشي و هوش‌مند‌سازي، فعاليت‌هاي تبليغي را مورد اهتمام قرار داده است.

 
Fraternity & Sorority Life members performing at Day for Admitted Students
معاونت فرهنگی تبلیغی

آرشیو

فعالیت های گسترده دفتر تبلیغات اسلامی در مناطق سیل زده/ از اعزام گسترده مبلغ تا انتشار محتوای تبلیغی برای مناطق سیل زده

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: حضور رییس این دفتر در مناطق سیل زده، اعزام گروه های تبلیغی ، انتشار ره توشه راهیان نور ویژه مناطق سیل زده و برگزاری جلسات شورای هماهنگی مراکز حوزوی از جمله فعالیت های این دفتردر سیل اخیر بوده است.

قدردانی رییس دفتر تبلیغات اسلامی از آیت الله جزایری به دلیل راه اندازی ستاد مردمی و جهادی

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در دیدار با نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز از اقدام شایسته و انقلابی آیت الله موسوی جزایری جهت راه اندازی ستاد مردمی و جهادی کمک به سیل زدگان خوزستان قدردانی کرد.

ایجاد روحیه امید در مردم نسبت به آینده نظام، از وظایف مبلغان است

مدیرکل امور تبلیغی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: با توجه به تلاش دشمن در راستای ناامید کردن مردم از نظام جمهوری اسلامی، یکی از وظایف مبلغان، القای روحیه امید در مردم نسبت به آینده است.

حفظ وحدت، پیام شهدا برای ملت است

مدیرکل حراست و حفاظت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم پیام شهدا برای ملت را حفظ وحدت دانست و گفت: به وسیله همین وحدت است که دشمنان همیشه رانده شده و از نفوذشان جلوگیری شده است و با وحدت همیشه پیروز بوده و خواهیم بود.

آمادگی دفتر تبلیغات اسلامی برای برگزاری دوره های آموزشی تربیت مربی مقابله با آسیب های اجتماعی

در اختتامیه دوره «تربیت مشاور، مربی و معین جامعه بسیج خواهران» بر آمادگی دفتر تبلیغات اسلامی برای برگزاری دوره های آموزش مربی تخصصی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی تأکید شد.

حمایت دفتر تبلیغات اسلامی از حضور مبلغان در میان دستگیر شدگان پلیس و دستگاه قضایی

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: آمادگی داریم در حوزه های مختلف اجتماعی، طلبه های متعهد را آموزش دهیم و نسبت به اعزام آنها اقدام کنیم تا افرادی که توسط پلیس و دستگاه قضایی دستگیر می شوند، مورد آموزش های لازم قرار گیرند.

امضای تفاهم نامه همکاری دفتر تبلیغات اسلامی و ستاد عالی کانون های مساجد سراسر کشور

در دیدار معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی و دبیر ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های مساجد کشور با امضای تفاهم نامه‌ای بر لزوم همکاری و ایجاد وحدت رویه دستگاه های فرهنگی کشور تأکید شد.

آثار جشنواره «جنات» جهت انتشار گسترده در دسترس عموم قرار گرفت

دبیر سومین جشنواره سراسری «جنّات» با توجه به استقبال خوب فعالان فضای مجازی و تولید کنندگان محتوا، آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره در دسترس عموم خصوصا مبلغان و فعالان حوزه فرهنگ قرار گرفته است.

نقاط عزیمت فهم تمدنی سیره حضرت زهرا(س)

رییس مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه 10 کانال برای ورود در فهم تمدن وجود دارد، سه نقطه عزیمت به فهم تمدنی سیر فاطمی را تبیین کرد.

مسابقه کتابخوانی انقلاب چهل ساله برگزار می شود

رییس اداره امور کتابخانه، نمایشگاه ها و همایش های معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی از برگزاری مسابقه کتابخوانی انقلاب چهل ساله؛ نگاهی به دستاوردهای جمهوری اسلامی خبر داد.

12>>>
ravabet.omomi@dte.ir
3717199999
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما