چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400   08:04:10

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

دفتر تبلیغات اسلامی، از سال 1388 به منظور تدوین برنامه 5 ساله خود، رویکرد مسأله‌ محوری را اتخاذ کرد و با انجام مطالعات گسترده در حوزه فرهنگ و با عنایت به ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه خود، 15 مسأله کلیدی، بعنوان محورِ برنامه‌ها و اقدامات دفتر، انتخاب شد.
انتخاب مسائل 15 گانه، این امکان را برای مجموعه مدیریتی و عملیاتی دفتر فراهم کرد تا توجه خود را به واقعیات و نیازهای اصلی عرصه فرهنگ متمرکز سازد.
طراحی و عملیاتی سازی بسته‌های برنامه‌ای ناظر به حل مساله و به کارگیری ظرفیت‌های درون سازمانی؛ هیات امنای دفتر تبلیغات را بر آن داشت تا در تاریخ 1392/10/25 کلیات طرح تأسیس قطب‌های فکری و فرهنگی دفتر، را تصویب و ابلاغ کند. که سرآمد آن منجر به تاسیس قطب فکری و فرهنگی به شرح ذیل شد:
 1. قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی؛
 2. قطب تعمیق ایمان دینی و مواجهه با فرق انحرافی؛
 3. قطب بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی و انسانی؛
 4. قطب نظام سیاسی و اجتماعی اسلام و ایران.

اهداف تاسیس قطب‌های فکری فرهنگی
 1.ارتقای جایگاه دفتر به مرجعیت نظری و عملی در حوزه‌های ماموریتی تعیین شده؛
 2. تحول برنامه‌ها و فعالیت‌های دفتر از کارکرد محوری به مساله محوری؛
 3.ایجاد هم افزایی میان ظرفیت دفتر و توانمندی‌ها و فرصت‌های بیرونی؛
 4.زمینه‌سازی برای پرورش مدیران و کارشناسان توانمند در مواجهه با مسائل فرهنگی اجتماعی؛
 5.توسعه، تعميق و ايجاد ظرفيت‌هاي علمي در حوزه‌هاي مورد نیاز جامعه دینی؛
 6.گسترش و افزايش تعاملات و ارتباط علمي به‌ويژه ميان نخبگان در حوزه‌هاي مذکور.
 

جهت ارتباط با این قطب های فکری فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

رئیس میز سبک زندگی اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی منصوب شد

حجت الاسلام والمسلمین شیخ الاسلامی طی حکمی از سوی حجت الاسلام والمسلمین علیزاده رییس قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی دفتر تبلیغات اسلامی به عنوان رئیس میز سبک زندگی اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی منصوب شد.

استفاده از ظرفیت دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه فرهنگ سازی مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی استان قم با تأکید بر ضرورت همکاری مشترک میان دفتر تبلیغات اسلامی و این اداره کل، گفت: باید از ظرفیت دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه فرهنگ سازی استفاده شود و لذا محتوا کمک می کند که فرار مالیاتی کم و تمکین مالیاتی بیشتر شود.

به سرانجام رسیدن 110 فعالیت پژوهشی قطب نظام سیاسی و اجتماعی اسلام و ایران دفتر تبلیغات اسلامی

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی از به سرانجام رسیدن 110 فعالیت پژوهشی قطب نظام سیاسی و اجتماعی اسلام و ایران دفتر تبلیغات اسلامی و در دست انجام بودن 100 فعالیت پژوهشی دیگر خبر داد.

دفتر تبلیغات اسلامی الگویی ایده آل برای تبلیغ اسلام در دنیای معاصر است

نماینده رهبر شیعیان بحرین در قم گفت: بنده در برابر خداوند و تاریخ، شهادت می دهم و با قطعیت می گویم که دفتر تبلیغات اسلامی الگویی ایده آل برای تبلیغ اسلام در دنیای معاصر بوده و باید از آن الگوبرداری شود.

دفتر تبلیغات اسلامی اسوه و الگویی در ابعاد مختلف فرهنگی برای دیگر ارگان ها و نهادها بشمار می رود / مسئولین نظام باید از لحاظ بودجه ای دفتر تبلیغات اسلامی را حمایت همه جانبه کنند

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مسئولین و ارگان های بزرگ نظام باید فکری به حال بودجه دفتر تبلیغات اسلامی کنند، گفت: دفتر تبلیغات اسلامی زیبنده است که اسوه باشد و انصافا یک الگویی در ابعاد مختلف فرهنگی برای دیگر ارگان ها و نهادها بشمار می رود.

جفاکاران نسبت به عملکرد حوزه از نمایشگاه دستاوردهای 10 ساله دفتر تبلیغات اسلامی دیدن کنند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: چقدر جفاکارانه است کسانی که قالب می گشایند و می گویند حوزه و نهادهای حوزوی در چله اول انقلاب چه کرده اند، شاید اگر امثال این نمایشگاه، یا تنها همین نمایشگاه را می دیدند، چنین داوری نمی کردند.

لزوم نشر بین المللی محتوای علوم دینی و قرآنی با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی

مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: درصدد هستیم تا با حمایت این معاونت، از طریق زیرساخت ایجاد شده در مرکز نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط صادرات محصولات قابل عرضه را فراهم آوردیم.

منویات مقام معظم رهبری در دستاورد های 10 ساله دفتر تبلیغات اسلامی متجلی شد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم، با بیان این که منویات مقام معظم رهبری در دستاوردهای ده ساله دفتر تبلیغات اسلامی متجلی شده است، گفت: اگر این رویکردها به بخش های دیگر حاکمیت هم سرایت کند، شاهد تحولات بنیادی در کشور خواهیم بود.

ضرورت ایجاد بانک کتب و مباحث علمی دانشمندان در دفتر تبلیغات اسلامی/ لزوم تبیین مسیرشناسی انقلاب با رویکرد مسئله محوری

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس گفت: جمهوری اسلامی بیش از 40 سال مسیری را طی کرده، لذا این مسیرشناسی خیلی حائز اهمیت است و قطب های فکری و فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی می تواند با رویکرد مسئله محوری این موضوع را پیگیری کند.

دستاوردهای دفتر تبلیغات اسلامی از افتخارات حوزه در عرصه روشنفکری دینی است

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: دستاوردها و رویکرد مسئله محوری در دفتر تبلیغات اسلامی بسیار عالی پیاده سازی و طراحی شده و ان شاءالله در تقویت همکاری نهاد امامت جمعه صفحات جدیدی را رقم خواهد زد.

رویکرد مسئله محوری دفتر تبلیغات اسلامی موجب تعالی و ارتقاء نظام در پرتوی نظام ولایی است

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر ضرورت بازدید مسؤولان نظام از دستاوردهای مسأله محوری دفتر تبلیغات اسلامی تأکید کرد و گفت: بنده معتقدم و تقاضا دارم که مسؤولان این دستاوردها و رویکرد مسئله محوری را ببینند و در رابطه با تعالی و ارتقاء نظام در پرتوی نظام ولایی کارهای زنده و ارزشمند می توان عرضه کرد.

12345678>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما