دوشنبه 11 مهر 1401   19:17:12

(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین)

print

موسسه بوستان کتاب
مؤسسه بوستان کتاب نیز با هدف رونق‌بخشی به فضای فرهنگ اسلامی و تبیین و گسترش خردمندانه وحی و ارزش‌های انقلاب اسلامی در سال 1361 تأسیس شد و اکنون که بیش از 30 سال از فعاليت آن مي‌گذرد از جنبه‌هاي کمي و کيفي، رشد چشم‌گيري داشته و در ميان ناشران ديني سراسر کشور، جایگاه ارزش‌مندي پيدا کرده است. کسب افتخارات گوناگون و تعداد آثار برگزيده، گوياي اين مطلب است و لقب پر افتخارترین ناشر کشور را برای این موسسه به ارمغان آورده است.

موسسه فرهنگی فردوس وسف
وسف یکی از توابع استان قم می باشد که در 70 کیلومتری جنوب شرقی استان قم و 10 کیلومتری جنوب روستای فردو واقع شده است. این منطقه بعد از انقلاب اسلامی در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت و از سال 1376 به بعد به دستور مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به دفتر تبلیغات اسلامی واگذار شد.

شعب
دفتر تبليغات اسلامي در كنار حوزه‌هاي علميه خراسان و اصفهان و در استان سيستان و بلوچستان اقدام به راه ‏اندازي شعبه‌هاي مستقلي نموده است؛ اين شعب به ‌گونه‌اي ارائه كننده‌ خدمات دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در اين مناطق است. همچنين اين دفتر دارای 2 نمايندگی در استان‌های تهران و خوزستان می‌باشد.

دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوی
دفتر تبليغات اسلامي شعبه خراسان رضوي در سايه سار آفتاب هشتم حضرت علی بن موسي‌الرضا)علیه‌السلام) و با پشتوانه حوزه علميه مشهد با چهار رکن آموزش، پژوهش، فرهنگي تبليغي و منابع انساني و پشتيباني در سال 1367 تأسيس شده است.

دفتر تبليغات اسلامي اصفهان
دفتر تبلیغات اسلامی شعبه اصفهان در سال 1369 در کنار حوزه علمیه کهن و دیرپای اصفهان تأسیس شد که ساختار سازمانی آن متشکل از دو اداره کل: فرهنگی تبلیغی و منابع انسانی و پشتیبانی و یک پژوهشکده الهیات و خانواده، دو مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی و مجتهده امین، نمایندگی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی، گروه برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات و روابط عمومی می‌باشد.

دفتر تبلیغات اسلامی جنوب شرق
در سال 1367 با عنایت مقام معظم رهبری به منطقه به منظور فراهم نمودن زمینه گسترش آموزه‌های دینی و فرهنگ اهل بیت(علیهم‌السلام)، پاسخگویی به نیازهای فرهنگی مردم منطقه و تبیین و گسترش باور بینش و ارزش‌های انقلابی و تعمیق و توسعه دانش و معرفت اسلامی با عنوان دفتر تبلیغات اسلامی شعبه ایرانشهر و حوزه فعالیت در شهرستان «ایرانشهر» و مناطق «دلگان» و «بزمان» تأسیس گردید و در سال 1391 با تصویب هیأت امنای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه  قم به شعبه جنوب شرق کشور ارتقاء یافت.

دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران
دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران با هدف مخاطب افزایی، ظرفیت افزایی و معرفی دستاوردهای علمی پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی در تهران تشکیل شد.
با ابلاغ مأموریت نمایندگی تهران از سوی هیئت أمنا محترم دفتر در سال 1393عملاً فعالیت‌های جدید در سه حوزه: فرهنگی و تبلیغی تعامل با محوریت سبک زندگی  و نیز ارتباط با میزها و قطب‌های فکری و فرهنگی دفتر بر اساس مسئله محوری در دفتر نمایندگی تهران به اجرا درآمد.

دفتر تبليغات اسلامي نمايندگي خوزستان
دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی ویژه خوزستان در سال 1387 در کنار حوزه علميه استان با بخش‌هاي (آموزش عمومی، تخصصی و رسمی، فرهنگی تبلیغی، پژوهش، مرکز پاسخگویی به سوالات دینی، صندوق قرض الحسنه) و با هدف اجرای دو ماموریت تبیین معارف و آموزه‎‌های مکتب اهل بیت(علیهم‌السلام) با رویکرد به مسائل اعتقدی (نقد فرق ضاله) و توانمند سازی طلاب در امور محتوایی و روش تبلیغ تأسیس شد.

جهت ورود به سایت هر یک از شعب و نمایندگی ها بر روی لوگوی آن در ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

گردهمایی مبلغان، مداحان و خادمین اهل بیت(ع) در سالن همایش های حوزه هنری برگزار گردید

گردهمایی مبلغین، مادحین و خادمین اهل بیت(ع) با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران، مرکز مدیریت حوزه های علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی با سخنرانی حسن رحیم پور ازغدی برگزار گردید.

برگزاری کرسی تروبجی «اعتبارسنجی سندی و دلالی روایات غلبه دین در آخرالزمان»

کرسی ترویجی «اعتبارسنجی سندی و دلالی روایات غلبه دین در آخرالزمان بر اساس روایاتِ ذیلِ آیه 33 سوره توبه» به همت معاونت پژوهش این موسسه و با همکاری مرکز پژوهش های اسلامی معصومیه برگزار شد.

شخصیت ها در بازدید از نمایشگاه تقاطع نوآوری اصفهان خانه خلاق و نوآوری اشراق چه گفتند؟

نمایشگاه تقاطع نوآوری اصفهان با حضور تیم هایی از خانه خلاق و نوآوری اشراق و خانه فناوری‌های فرهنگی اصفهان از ۲ تا ۶ مردادماه در سالن اجتماعات گلستان شهدا اصفهان برگزار و مورد استقبال شخصیت های حوزوی و کشوری قرار گرفت.

کارگاه آموزشی پیش از ازدواج و مهارت های همسرگزینی برگزار شد

در راستای ترویج آموزه های دینی، تحکیم خانواده و افزایش توانمندی های علمی و مهارتی طلاب و سایر اقشار جامعه، کارگاه آموزشی پیش از ازدواج و مهارت های همسرگزینی در مدرسه علمیه خواهران الغدیر استان تهران برگزار شد.

ورود 35 نفر از خواهران طلبه به مرحله مقاله و پایان نامه نویسی در سال جاری

در مجموع ۳۵ نفر ازخواهران طلبه در مقاطع تحصیلی دو و سه مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (خواهران) پس از اتمام امتحانات پایان ترم 1401 وارد مرحله مقاله و پایان نامه نویسی خواهند شد.

عبارت «عدالت جنسیتی» را استفاده نکنیم

استاد حوزه علمیه خواهران گفت: نباید از تعبیر «عدالت جنسیتی» در اسناد و حتی گفت‌وگوهایمان استفاده کنیم و نظریه‌پردازان متدین هم آن را به کار نبرند. باید دانست وقتی درباره عدالت جنسیتی به سازمان‌های بین‌المللی تعهد می‌دهیم، یعنی انواع جنسیت‌ها را پذیرفته‌ایم.

معرفی ۱۶ شرکت خلاق به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت اعتباربخشی/ برگزاری ۱۱ رویداد ایده پردازی در یکسال گذشته

معاون آموزش و توسعه فناوری مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق دفتر تبلیغات اسلامی گفت: ما در یکسال گذشته ۱۶ شرکت خلاق را برای اعتباربخشی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی کرده ایم.

مشهورات فقهی قابل بازنگری است/ ممنوعیت ازدواج موقت برای برخی مردان

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه فقها دِین خود را به دین ادا کرده‌اند، گفت: دانش فقه نباید متوقف شود؛ یعنی این سخن که اگر حرف جدیدی بزنیم، فقه جدیدی تأسیس می‌شود منطقی نیست. ما با رعایت ادب می‌توانیم در بسیاری از مشهورات فقهی بازنگری کنیم.

هدف غرب از جنسیت‌زدایی، رسیدن به رشد اقتصادی است

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه غرب عدالت را برابری تعریف کرده است، تأکید کرد: این در حالی است که سیاست‌های اقتصادی آنان سبب شده تا ثروت ۲۶ نفر برابر با ثروت ۴ میلیارد انسان شود.

ضمانت کیفری برای مهریه به مصلحت نیست/ رجعت به جاهلیت در برخی تفاسیر

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه برخی تفاسیر قرآن در حوزه حقوق زنان، بازگشت به جاهلیت با لباس دین است، گفت: یکی از موضوعات امروز ما مهریه است. بنده معتقدم حکومت نباید مداخله‌ای در بحث مهریه داشته باشد؛ زیرا ضمانت کیفری نه تنها مشکلات را حل نمی‌کند بلکه آن را افرایش می‌دهد.

از نگاه امام رضا (ع) دین شناسی، برنامه ریزی و شکیبایی، سه خصلت برای رسیدن به کمال حقیقی است

معاون پژوهش موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا (ع) گفت: بر اساس روایات، میانه روی در معیشت دارای سه حوزه ی اساسی است: یکی از آن ها میانه روی در کسب می باشد؛ رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم تلاش گر در راه معیشت خانواده را چون مجاهد راه خدا می دانست.

سلسله وبینارهای درس‌گفتار «حکمرانی خلاق و دانش‌بنیان» برگزار می‌شود

سلسله وبینارهای درس‌گفتار «حکمرانی خلاق و دانش‌بنیان» که به بررسی نقش هوش مصنوعی، صنایع خلاق، شرکت های دانش بنیان، اینترنت اشیاء، اقتصاد و ... در حکمرانی می پردازد، از سوی خانه خلاق و نوآوری اشراق و با ارائه مدیرعامل این خانه برگزار می شود.

مراسم بزرگداشت شهدای سوم خرداد

همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، مراسم بزرگداشت شهدای سوم خرداد در مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه (خواهران) برگزار شد.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما