شنبه 3 مهر 1400   15:59:55

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

طی حکمی صورت گرفت؛

انتصاب رییس میز تخصصی تمدن اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی

  • خلاصه :رییس قطب نظام سیاسی و اجتماعی اسلام و ایران در حکمی رسول نوروزی فیروز را به عنوان «رییس میز تخصصی تمدن اسلامی این قطب» منصوب کرد.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی در این حکم خطاب به رسول نوروزی فیروز آورده است:

نظر به مراتب علمی و تعهد، جنابعالی را به عنوان "رئیس میز تخصصی تمدن اسلامی" منصوب می‌نمایم.

تمدن اسلامی به عنوان درخشان‌ترین تمدن بشری، در این برهه از زمان نیازمند کنش‌های فعال در عرصه اجتماعات جهانی است و این امر منوط به نشر و شناساندن فضایل، ارزش‌ها ، آرمان‌ها و شاخص‌های اساسی هویت جمعی، تمدنی و تاریخی آن است.

تمدنی که پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(صلی الله علیه و آله) به عنوان کامل‌ترین و جامع‌ترین الگوی تمدنی، برای بشریت به ارمغان آورد و ائمه اطهار(علیهم السلام) آن مسیر نورانی را پاس داشته‌اند، و امروز انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در تداوم حرکت بالنده خود به فضل الهی زمینه‌ساز ظهور تمدن تعالی بخش منجی عالم بشریت، حضرت ولی‌عصر(ارواحنا فداه) خواهد بود.

دفتر تبلیغات اسلامی با تشکیل قطب‌های فکری و فرهنگی، فصل جدیدی از فعالیت‌های خود را با تجمیع ظرفیت‌های علمی، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود آغاز کرده است. که بخشی از این جریان مسئله‌محوری، مربوط به مطالعات حوزه تمدن اسلامی است.

انتظار می‌رود، «میز تمدن اسلامی» با توجه به رویکرد تمدنی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و در راستای فعالیت‌های انجام شده آن مجموعه محترم، در حوزه تحلیل انتقادی تمدن غرب، شناخت کامل‌تر زوایای پنهان مباحث مربوط به شکل گیری تمدن نوین اسلامی و اشاعة تفکر و رویکرد تمدنی در عرصه‌های پژوهشی، آموزشی، سیاستگذاری، برنامه‌ریزی اثربخش داشته با تداوم حرکت‌های قبلی، با شتاب بیشتری حرکت‌های تازه‌تری را رقم زند.

در پایان از زحمات با ارزش جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای دکتر الویری در مدت مسئولیت ایشان تشکر و قدردارنی نموده و برای جنابعالی و ایشان آرزوی توفیق از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما