جمعه 2 مهر 1400   04:16:26

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

حرکت تنی چند از روحانیان هنرمند در سال 1361 برای پایه‌گذاری مجموعه‌ای هنری به منظور ارایه شایسته آموزه‌های دینی با زبان و بیان هنر به جامعه‌ فهیم و هنردوست، میراثِ ماندگاری شد که به صورت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی تبلور یافت.

پرورش استعدادهای طلاب و آشناساختن آنان با ظرفیت‌های هنر برای تبلیغ دین، آموزش‌های ادبی و هنری برای طلاب و خانوده‌های آنان، تقویت توانمندی و فعال‌سازی آنان در زمینه‌های فرهنگی و هنری و تولید آثار فاخر ادبی و هنری از جمله مهم‌ترین ضرورت‌های آموزش هنری در چند دهه گذشته بود. همچنین، تشکیل انجمن‌های ادبی هنری طلاب و برگزاری جشنواره و تولید آثار هنری در قالب‌های گوناگون با حمایت‌های مادی و معنوی مرکز فرهنگی هنری انجام گرفت.

از سوی دیگر در سال 1390، اداره کل تبلیغ نوین با هدف شناسایی و جذب فعالان حوزوی، سازماندهی آنها در قالب گروه‌‌های تبلیغی و حمایت‌ از طرح‌های تبلیغی آنان در عرصه‌های نوین تبلیغ رسانه‌ای در معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر ایجاد گردید.

در سال 1398 به منظور سازماندهی مجدد و تمرکز فعالیت‌ها و گسترش آن، مرکز فرهنگی و هنری و اداره کل تبلیغ نوین با یک‌دیگر ادغام و به "معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه" ارتقاء یافت.
 

جهت ارتباط با این معاونت بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

فراخوان شب شعر آینه در آینه در آینه منتشر شد

از سلسله برنامه های پنجمین جشنواره بین المللی شعر حوزه (اشراق)، فراخوان شب شعر آینه در آینه در آینه با موضوعات رحلت نبی مکرم اسلام(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) اعلام شد.

تاسیس اندیشکده فضای مجازی در دفتر تبلیغات اسلامی/ انتصاب حجت الاسلام والمسلمین شیخ الاسلامی به عنوان رئیس اندیشکده

طی نشستی با حضور رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی، رئیس اندیشکده فضای مجازی انتخاب و این اندیشکده آغاز به کار کرد.

فضای گفت وگو میان نخبگان فضای مجازی و نخبگان حوزه ایجاد شود

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به ضرورت تقسیم کار نهادهای حوزوی در عرصه فضای مجازی گفت: بسیاری از ابهامات فضای مجازی بدلیل نبود فضای گفت وگویی میان نخبگان فضای مجازی و نخبگان حوزه است.

برگزاری سلسله دوره های آموزشی در بستر مجازی در سوگواره بین المللی ملت امام حسین(ع)

مدیرکل فضای مجازی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی از برگزاری سلسله دوره های آموزشی در بستر مجازی در نخستین سوگواره بین المللی ملت امام حسین(ع) خبر داد.

تاکید معاون اجتماعی ناجای قم بر نقش مهم مبلغان رسانه ای در کاهش آسیب های اجتماعی

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی قم با تاکید بر گسترش همکاری های دفتر تبلیغات اسلامی و نیروی انتظامی، تصریح کرد: طلاب و مبلغان باید در منابر و فضاهای حقیقی و مجازی که در اختیار دارند به آسیب های اجتماعی و لزوم رعایت قوانین بپردازند و مردم را آگاه کنند.

ایجاد دو انجمن مستندسازان و فیلم نامه نویسان حوزوی در دفتر تبلیغات اسلامی

رئیس اداره هنرهای تصویری معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی از ایجاد دو انجمن مستندسازان و فیلم نامه نویسان حوزوی در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خبر داد.

دبیران بخش های تخصصی نخستین سوگواره بین المللی ملت امام حسین(ع)، منصوب شدند

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، در احکامی جداگانه دبیر کمیته و دبیران بخش های تخصصی نخستین سوگواره بین المللی ملت امام حسین(ع) و اعضای دبیرخانه هشتمین سوگواره مجازی اشراق را منصوب کرد.

12345678910>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما