دوشنبه 11 مهر 1401   17:11:02

(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین)

print

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(isca) که نهادی حوزوی، انقلابی، پژوهشی و علمی است ، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم می‌باشد و از سال 1363 با عنوان «مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی» فعالیت خود را آغاز کرده و در سال 1384 با مجوز قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، تأسیس شده است.
این نهادي حوزوي، انقلابي، پژوهشي و علمي دارای پژوهشکده های  فرهنگ و معارف قرآن، تاريخ و سیره اهل بیت)علیهم‌السلام(، مهدويت و آينده پژوهی، فلسفه و کلام اسلامی، اخلاق و معنويت، فقه و حقوق، علوم و انديشه سیاسی، الهیات و خانواده، اسلام تمدنی، مديريت اطلاعات و مدارک اسلامی و مراکز احیای آثار اسلامی و مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری‌های علمی و بین المللی است.
این پژوهشگاه با بهره‌برداری از 13 نشریه، پایگاه‌های وب و محصولات نرم افزاری، اپلیکیشن‌ها، کرسی‌های نقد و ترویجی؛ نشست‌های علمی و تخصصی؛ همایش‌های ملی و بین المللی؛ همکاری‌های علمی داخلی و خارجی؛ تفاهم‌نامه‌های پژوهشی ملی و بین المللی، حائز افتخارات پژوهشی متعددی شده است.

آرشیو

اغتشاشات اخیر دعوا بر سر ولایت الله و طاغوت است

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور و با بیان این که اگر دشمن کاری نمی‌کند چون نمی‌تواند؛ نه این که نمی‌خواهد و دیگر بیشتر از این کاری از دستش بر نمی‌آید. گفت: در این حوادث دعوا بر سر ولایت الهی و طاغوت است.

نشست بررسی مسائل و چالش‌های اخلاقی امداد و نجات با حضور جمعی از فعالان جمعیت هلال احمر

با حضور مدیر گروه تربیتِ پژوهشکده اخلاق و معنویت در آستانه یکصدمین سالگرد تأسیس جمعیت هلال احمر، نشستی با موضوع مسئله‌یابی و بررسی مسائل و چالش‌های اخلاقی امداد و نجات برگزار شد.

سمینار طرح پژوهشی کتاب «وضعیت فرهنگی اجتماعی شیعیان سواحل جنوب خلیج فارس از صفویه تا انقلاب اسلامی» برگزار شد

سمینار طرح پژوهشی کتاب «وضعیت فرهنگی اجتماعی شیعیان سواحل جنوب خلیج فارس از صفویه تا انقلاب اسلامی» به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

نشست علمی برخط «فارابی و جایگاه وجودی زن» برگزار می شود

پژوهشکده الهیات و خانواده وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با همکاری پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی و مرکز همکاری های علمی و بین المللی سلسله نشست‌های درس گفتار «ملاصدرا و نقش عشق و زیبایی در نظام خانواده و جامعه» برگزار می کند.

انتصاب عضو هیئت علمی پژوهشگاه به عنوان «عضو کمیته‌ علمی‌ اولین‌ همایش‌ ملی‌ تحول‌ در علوم‌ انسانی‌ و نقش‌ آن‌ در ایران‌ اسلامی»

سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه اراک در حکمی حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین‌ حسین‌ الهی‌ نژاد را به عنوان عضو کمیته‌ علمی‌ اولین‌ همایش‌ ملی‌ «تحول‌ در علوم‌ انسانی‌ و نقش‌ آن‌ در ایران‌ اسلامی» منصوب کرد.

محورهای اصلی اولین همایش ملی مرجعیت علمی قرآن کریم تشریح شد

رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم دلایل و شواهد مرجعیت علمی قرآن کریم، عرصه های مرجعیت علمی قرآن و قلمروهای مرجعیت علمی قرآن را از محورهای همایش ملی مرجعیت علمی قرآن کریم عنوان کرد.

قرآن بزرگترین سرمایه معنوی و معرفتی بشر از آغاز نزول تا پایان تاریخ است/ رونمایی از از پوستر و سایت همایش ملی مرجعیت علمی قرآن کریم

رئیس قطب تعمیق ایمان دینی و مقابله با فرق انحرافی دفتر تبلیغات اسلامی، سخن گفتن از مرجعیت علمی قرآن را ادعایی بزرگ و سهمگین دانست و گفت: اگر همایش ملی مرجعیت علمی قرآن کریم وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد، می توانیم شاهد تحولی عظیم هم در حوزه قرآن شناسی و هم در زمینه تمدن سازی باشیم.

آیین رونمایی از پوستر همایش بین المللی «مهدویت و انتظار در اندیشه آیت الله صافی گلپایگانی» برگزار شد

حجت الاسلام والمسلمین لک زایی در این مراسم گفت: در عصر غیبت امنیت دنیا و آخرت ما در گرو توحیدی است که ملازم با امامت باشد؛ پس از تکالیف ماست که در باب امامت، مهدویت و عوامل زمینه ساز ظهور حضرت حجت(عج) بیاندیشیم.

عقل و ایمان در اندیشه فارابی با هم هماهنگ می شوند

پیش نشست اولین کنگره جهانی فارابی، فرهنگ و تمدن اسلامی به همت مراکز احیای آثار اسلامی و همکاری های علمی و بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و با ارائه گزارشی از وضعیت پیشرفت موسوعه حکیم ابونصر فارابی برگزار شد.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما