پنجشنبه 7 مرداد 1400   09:08:20

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(isca) که نهادی حوزوی، انقلابی، پژوهشی و علمی است ، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم می‌باشد و از سال 1363 با عنوان «مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی» فعالیت خود را آغاز کرده و در سال 1384 با مجوز قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، تأسیس شده است.
این نهادي حوزوي، انقلابي، پژوهشي و علمي دارای پژوهشکده های  فرهنگ و معارف قرآن، تاريخ و سیره اهل بیت)علیهم‌السلام(، مهدويت و آينده پژوهی، فلسفه و کلام اسلامی، اخلاق و معنويت، فقه و حقوق، علوم و انديشه سیاسی، الهیات و خانواده، اسلام تمدنی، مديريت اطلاعات و مدارک اسلامی و مراکز احیای آثار اسلامی و مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری‌های علمی و بین المللی است.
این پژوهشگاه با بهره‌برداری از 13 نشریه، پایگاه‌های وب و محصولات نرم افزاری، اپلیکیشن‌ها، کرسی‌های نقد و ترویجی؛ نشست‌های علمی و تخصصی؛ همایش‌های ملی و بین المللی؛ همکاری‌های علمی داخلی و خارجی؛ تفاهم‌نامه‌های پژوهشی ملی و بین المللی، حائز افتخارات پژوهشی متعددی شده است.

آرشیو

پیشنهادات مجمع پژوهشگاه های علوم انسانی - اسلامی به رئیس جمهور منتخب

مجمع پژوهشگاه های علوم انسانی - اسلامی طی نامه ای در خصوص اهمیت ایجاد تحول در علوم انسانی و اسلامی سازی آن و ضرورت حل مشکلات کشور با تکیه بر علوم انسانی اسلامی به رئیس جمهور منتخب پیشنهاداتی ارائه کرد.

امکانات سخت افزاری و نرم افزاری معاونت مجازی، هنر و رسانه در خدمت سایر معاونت ها

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی به ارائه پیشنهاداتی در خصوص تقویت زمینه های همکاری این معاونت و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پرداخت و گفت: همه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری ما در خدمت تمامی بخش ها بویژه معاونت پژوهش خواهد بود.

استاد لک زایی: همکاری با معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه را اولویت صد در صد خود می دانیم

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به اینکه ما همکاری با معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی را اولویت صد در صد خود می دانیم، گفت: یکی از دغدغه های ما این است که کارهایی که در این پژوهشگاه صورت می گیرد، به مصرف برسد.

دعوت از دفتر تبلیغات اسلامی برای همکاری در کنگره علمی امناء الرسل

دبیر کنگره علمی امناء الرسل گفت: از مجموعه‌های پژوهشی، از جمله پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی انتظار می رود، تا در بررسی اندیشه‌ها و نظام فکری آیت الله خرسان، مقالات و آثار فاخری را برای ارائه به جامعه علمی جهان اسلام تدوین نمایند.

امنیت؛ نتیجه ایمان به اضافه پرهیز از ظلم

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به تبیین غرض از وضع نوامیس و فلسفه ارسال رسل و نبوت که رساندن انسان از حد طبع به حد عقل است پرداخت و گفت: ایمان به اضافه پرهیز از ظلم نتیجه اش امنیت خواهد بود.

کتاب «شرک در قرآن» انتشار یافت

کتاب «شرک در قرآن» به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

پیشنهاد طرح تأسیس رشته مدیریت اطلاعات و دانش اسلامی

جلسه هیئت رئیسه پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی به ریاست رئیس این پژوهشکده برای بررسی و تصمیم سازی امور جاری این پژوهشکده برگزار و در آن پیشنهاد طرح تأسیس رشته مدیریت اطلاعات و دانش اسلامی مطرح شد.

جلسه هم‌افزایی فعالیت‌های بین‌المللی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار شد

در جلسه‌ای با حضور مدیران امور بین‌الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و دانشگاه باقرالعلوم(ع) زمینه‌های همکاری این دو مجموعه در عرصه بین‌الملل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نقش بی بدیل امام جواد(ع) در عبور جامعه شیعی از بحران ها

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: امام جواد(ع) با تدابیر هوشمندانه ای که به کار گرفتند، علی رغم دوران کوتاه امامتشان توانستند نقش بی بدیلی در عبور جامعه شیعه از این بحران ایفا کنند.

اقدامات امام جواد(ع) در راستای صیانت از تشیع

عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی ارتباط با مردم، تبیین مبانی اسلام و مرزبندی مکتب تشیع با عامه را از اقدامات امام جواد(ع) در راستای صیانت از تشیع دانست.

مبارزه و ایستادگی امام جواد(ع) در برابر فرقه های انحرافی

عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به مبارزه و ایستادگی امام جواد(ع) در برابر فرقه های انحرافی و تلاش ایشان برای تبیین و تفکیک مکتب تشیع گفت: امام جواد(ع) هم مانند سایر ائمه معصومین(ع) نقش بسزایی در گسترش تشیع داشتند که یکی از نقش ها را می توان روایاتی دانست که از سوی ایشان صادر شده است.

همایش بین المللی مهدویت در خوزستان برگزار می شود

همایش بین المللی «مهدویت» با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان، دانشگاه امیرالمومنین(ع) اهواز و پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.

کتاب «به سوی اخلاق توحیدی» منتشر شد

کتاب «به سوی اخلاق توحیدی» به همت گروه فلسفۀ اخلاق پژوهشکدۀ فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

لزوم فراهم‌سازی زمینه گسترش و تقویت تعاملات علمی حوزه قم و نجف / ارتباط با حوزه نجف از سیاست های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بر لزوم فراهم‌سازی زمینه گسترش و تقویت تعاملات علمی حوزه قم و نجف تأکید کرد و گفت: تبیین محورهای مختلف نظام فکری آیت الله خرسان می تواند انگیزه بخش مطالعات علمی پژوهشگران باشد.

ضرورت ایجاد خروجی فناورانه از بسته های فعالیتی در رویدادهای پژوهشی

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: در بسته های حل و فصل مسائل در حوزه پژوهش نیاز به تشکیل تیم متخصصین است و نباید از این نکته غافل شد که در هر بسته فعالیتی باید یک بخش از خروجی فناورانه را مد نظر داشته باشیم.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما