شنبه 3 مهر 1400   15:14:59

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) تبیین کرد:

نقش انتخابات در بازنمایی تصویر مطلوب از کشور

  • خلاصه :عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با اشاره به نقش انتخابات در بازنمایی تصویر مطلوب از جمهوری اسلامی گفت: ما نباید انتخابات را نبرد برای کسب آرا بدانیم، بلکه باید آن را مسابقه ای در مسیر خیرات بازنمایی کنیم.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین اصغر اسلامی تنها در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با اشاره به نقش انتخابات در بازنمایی تصویر مطلوب از جمهوری اسلامی، نگرش غیر اسلامی به انتخابات را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: دموکراسی از آن جهت که بر اساس میل و طبیعت به مردم اصالت می بخشد، عرصه انتخابات را فرصتی برای رقابت در جهت کسب قدرت می داند.

وی با اشاره به تفاوت های بنیادین دموکراسی با جمهوری اسلامی، یکسان پنداری این دو موضوع را امری خطا دانست و گفت: جمهوری از لحاظ عقل و فضیلت اصالت را با مردم می داند، در حالی که دموکراسی از جهت میل و طبیعت این اصالت را به مردم می دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع)، دیدگاه رهبر معظم انقلاب در مورد انتخابات را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه اگر تفاوت های دموکراسی و جمهوری را به خوبی درک کنیم، دیدگاهمان نسبت به انتخابات تغییر خواهد کرد، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب می فرمایند «در اندیشه اسلامی، انتخابات فرصتی برای سبقت در خیرات است»، از این رو ما باید این عرصه را فرصتی برای تعارف و هم شناسی تلقی کرده و از تعبیر آن به عنوان هم ستیزی سیاسی بپرهیزیم.

وی افزود: اگر بتوانیم در انتخابات ها از هم ستیزی سیاسی فاصله گرفته و به هم شناسی سیاسی روی بیاوریم، بدون شک تصویر جدیدی از انتخابات را به جهان ارائه خواهیم داد که این تصویر جایگاه جمهوری اسلامی را در سراسر دنیا تقویت خواهد کرد؛ این تعریف از انتخابات، چهره انقلاب اسلامی را به عنوان یک سامانه ای از زندگی سیاسی که دنیا و آخرت را تأمین کند، مطرح خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اسلامی تنها در پایان با بیان اینکه ما نباید انتخابات را نبرد برای کسب آرا بدانیم، بلکه باید آن را مسابقه ای در مسیر خیرات بازنمایی کنیم، خاطرنشان کرد: اگر این تعریف از انتخابات با مشارکت گسترده مردمی همراه شود، در فرایند تحکیم جمهوری اسلامی و رساندن آن به اهداف انقلاب اسلامی مؤثر خواهد بود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما