جمعه 2 مهر 1400   03:27:36

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بدو شكل گيري و تأسيس این دفتر در ماه هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامی ایجاد شد و به جذب و اعزام مبلغ در مناسبتهاي مختلف همت گمارد.
براساس حکم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، مأموریت اصلی دفتر تبلیغات اسلامی آشنا سازی ملت ایران به وظایف دینی و سیاسی اسلامی خود با بهره‌گیری از مدرسین، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه می‌باشد.
اعزام هزاران مبلغ به جبهه‌ها در دوران دفاع مقدس از افتخارات اين بخش می‌باشد.
معاونت فرهنگی، تبلیغی با بهره مندي از سرمايه انساني منحصر به فرد بیش از 43 هزار مبلغ خدمات تبلیغی به جامعه ارائه می‌نماید.

جهت ارتباط با این معاونت بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا از مصادیق فرهنگ سازی در کشور است

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به این که یاد و سیره شهدا می تواند زمینه ساز فرهنگی ناب در جامعه باشد، گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا در هر رتبه ای که باشند، از مصادیق فرهنگ سازی در کشور است.

تفکر انقلابی حضور بیگانگان در منطقه را متزلزل کرده است/ اقتدار رزمندگان از دستاورد‌های دفاع مقدس است

جانشین فرماندهی سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) استان قم با اشاره به اینکه اقتدار رزمندگان و قدرت بازدارندگی ایران یکی از دستاورد‌های دفاع مقدس است،گفت: تفکر انقلابی با اقتدار، حضور بیگانگان در منطقه را متزلزل کرده است، به نحوی که استکبار عقب‌نشینی کرده است.

آمادگی کامل جهت برگزاری دوره های آموزشی در سراسر کشور/ تولید بیش از ۷۶ هزار دقیقه در قالب ۳۵۰۰ دوره آموزشی تبلیغی در ایام کرونا از سوی دفتر تبلیغات اسلامی

رئیس مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی گفت: این مرکز آمادگی کامل جهت برگزاری دوره های آموزشی در سراسر کشور برای جامعه هدف را دارد.

آیین رونمایی از آثار ادبی ایثار و شهادت برگزار می شود

معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس با همکاری ستاد کنگره شهدای استان قم و سپاه علی ابن ابی طالب(ع) مراسم آیین رونمایی از آثار ادبی ایثار و شهادت بال و پرهای امام را برگزار می کند

فعالیت های فرهنگی و تبلیغی مسأله محور باشند

مدیرکل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی تبلیغی گفت: اگر بخواهیم فعالیت های فرهنگی قابل ارزیابی و تأثیرسنجی داشته باشیم، باید این فعالیت ها نقطه محور و مسأله محور باشند.

عموم افراد جامعه مشتاق معارف ناب اسلامی هستند

مدیر گروه تبلیغی نور مبین گفت: علی رغم وجود موانع های مختلف در عرصه فعالیت های فرهنگی و تبلیغی و هجمه های های شبانه روزی دشمن در زمینه تهاجم فرهنگی، عموم افراد جامعه مشتاق و پیگیر معارف ناب دینی می باشند.

گروه های جهادی تبلیغی تا پای جان در خدمت مردم

مدیر گروه جهادی تبلیغی حامیان ولایت گفت: با توجه به ورود موج پنجم شیوع کرونا در کشور، گروه جهادی تبلیغی حامیان ولایت تمام تلاش و امکانات خود را در خدمت مردم قرار داد و تا پایان ریشه کن شدن این ویروس منحوس در خدمت مردم می باشد.

کاهش آسیب های روحی بیماران کرونایی وظیفه اصلی مبلغان مستقر در بیمارستان ها

استاد روانشناسی بالینی حوزه و دانشگاه اظهار داشت: بخش اعظمی از مشکلات بیماران کرونایی مشکلات روحی و روانی می باشد، مبلغین مستقر در بیمارستان های کرونایی کشور تلاش کنند تا آسیب های روحی بیماران را کاهش دهند.

اعلام اسامی نفرات برتر مدرسه مجازی محرم

رئیس اداره آموزش های کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: در آستانه ماه محرم و به منظور فراگیری و ترویج معارف قرآن کریم و امام حسین(ع)، معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، مدرسه مجازی محرم 1400 را ویژه طلاب و مبلغان برگزار کرد.

رفع مشکلات گروه های تبلیغی مورد توجه دفتر تبلیغات اسلامی است

مدیرکل تبلیغ عمومی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اهتمام دفتر تبلیغات اسلامی نسبت به تبلیغ گروهی، گفت: اداره کل تبلیغ عمومی تمام توان خود را جهت حمایت از گروه های تبلیغی و رفع موانع از ایجاد فعالیت به کار خواهد گرفت.

حضور فعال گروه تبلیغی رشد در بیمارستان های کرونایی قم

مدیر گروه تبلیغی رشد دفتر تبلیغات اسلامی گفت: پیرو تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص همکاری تمامی نهادها در روند کاهش شیوع ویروس کرونا در موج پنجم، گروه تبلیغی رشد با تمام توان وارد میدان شده است و تا ریشه کن شدن این ویروس در کنار کادر درمان و مردم عزیز خواهد ماند.

کارگاه آنلاین «اوقات فراغت» برگزار شد

متخصص روانشناسی اسلامی به تبیین انواع «اوقات فراغت» پرداخت و با اشاره به اهمیت این اوقات از دیدگاه اسلام، گفت: در فرمایشی از پیامبر اکرم(ص) خطاب به اباذر آمده است که «بر عمرت بیشتر از درهم و دینارت اهتمام کن».

سکولار دانستن هیأت از آسیب‌های محتوایی مجالس عزاداری است

حجت‌الاسلام و المسلمین رفیعی با بیان اینکه باید مراقب آسیب‌های محتوایی و آسیب‌های شکلی در مجالس عزاداری بود، گفت: فراموش شدن هدف قیام امام حسین (ع) و سکولار دانستن هیأت از جمله آسیب‌های محتوایی مجالس عزاداری است.

12345678910...>>>
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما