شنبه 3 مهر 1400   15:50:05

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

در گفت و گویی مطرح شد؛

فعالیت گسترده مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در ماه مبارک رمضان

  • خلاصه :رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی به تشریح فعالیت های گسترده این مرکز در ماه مبارک رمضان پرداخت و از حمایت های ویژه حجت الاسلام والمسلمین واعظی در انجام فعالیت های این مرکز در ماه رمضان قدردانی کرد.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین اصغری در گفت وگویی به بیان فعالیت های این مرکز در ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهار داشت: به دلیل بالا بودن حجم کار و تقاضاهای مردمی در خصوص پرسش های دینی، تصمیم بر این شد تا ساعات پاسخگویی تلفنی را هر روز دو ساعت افزایش دهیم، لذا بدین ترتیب کارشناسان واحد تلفنی مرکز، به جای 8 صبح تا 8 شب، از ساعت 8 صبح تا 10 شب پاسخگویی سوالات هموطنانمان بودند.

وی افزود: پاسخگویی آنلاین نیز به صورت 24 ساعته فعال بود، این در صورتی است که در سایر ایام سال این واحد از ساعت 8 صبح تا ساعت 24 به هموطنان خدمات ارائه می کند.

رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان بیش از 340 هزار تماس تلفنی با این مرکز گرفته شد، تصریح کرد: از این میزان، مرکز توانسته است به 155 هزار تماس پاسخ دهد و حدود 46 درصد تماس ها بدلیل ترافیک بالا و کمبود نیرو متأسفانه امکان وصل به کارشناس را پیدا نکردند.

وی گفت: ماه مبارک رمضان نسبت به ماه گذشته با رشد 50  درصدی تماس ها رو به رو بودیم و این در صورتی است که در ماه های قبل در همین مدت زمان، بیش از 160 هزار تماس تلفنی با مرکز برقرار شده است.

حجت الاسلام والمسلمین اصغری همچنین از پاسخگویی به بیش از 21 هزار پیامک و بیش از 5 هزار تماس از طریق صندوق صوتی در ماه رمضان اشاره کرد و اظهار داشت: این میزان نسبت به ماه گذشته رشد دو برابری را نشان می دهد.

وی در زمینه پاسخگویی آنلاین نیز گفت: مجموع درخواست گفتگوی زنده متنی از طریق سامانه پاسخگو حدود 217 هزار مورد بود که کارشناسان ما تنها به حدود 76 هزار گفتگو پاسخ دادند و 65 درصد درخواست کنندگان امکان برقراری چت برایشان فراهم نشد و در بخش فضای مجازی نیز رشد 1.6 برابری را نسبت به ماه قبل از رمضان داشته ایم.

رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در بیان فعالیت های رسانه ای این مرکز تصریح کرد: با هماهنگی روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، گزارش خبری از فعالیت های مرکز از سوی صدا و سیمای مرکز قم تولید و در شبکه یک پخش شد که پس از آن شاهد استقبال چشمگیر مردم از خدمات مرکز بودیم به طوری که در روز بعد تعداد تماس ها به حدود دو برابر افزایش یافت.

وی افزود: در مصاحبه ای که با رادیو معارف صورت گرفت، شرح مفصلی از فعالیت های مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی به سؤالات دینی خدمت عموم مردم ارائه شد.

حجت الاسلام والمسلمین اصغری همچنین به فعالیت مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم اشاره کرد و اظهار داشت: غرفه این مرکز نیز در این نمایشگاه از 11 اردیبهشت به مدت 10 روز به صورت مجازی حضور داشت و محصولات و خدمات خود را در اختیار علاقه مندان قرار داد.

وی از ضبط و تولید ویدئوهای کوتاه خبر داد و گفت: همزمان با عید سعید فطر بیش از بیست کلیپ یک دقیقه ای با موضوع احکام فطریه، توسط کارشناسان مربوطه ضبط و در قالب کلیپ در فضای مجازی منتشر شد.

رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در پایان ضمن تشکر از تلاش کارشناسان پاسخگوی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، از حمایت های ویژه حجت الاسلام والمسلمین واعظی «رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» در انجام فعالیت های این مرکز در ماه رمضان قدردانی کرد و با توجه برخی اقدامات مشترک با معاونت فرهنگی و تبلیغی و معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی، این برنامه را نمونه ای موفق از تعاملات درون سازمانی خواند و خواستار گسترش برنامه های هم افزا در حوزه پاسخگویی دینی شد.
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما