جمعه 24 آبان 1398   13:48:00
(سال رونق تولید)

print

دفتر تبلیغات اسلامی، از سال 1388 به منظور تدوین برنامه 5 ساله خود، رویکرد مسأله‌ محوری را اتخاذ کرد و با انجام مطالعات گسترده در حوزه فرهنگ و با عنایت به ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه خود، 15 مسأله کلیدی، بعنوان محورِ برنامه‌ها و اقدامات دفتر، انتخاب شد.
انتخاب مسائل 15 گانه، این امکان را برای مجموعه مدیریتی و عملیاتی دفتر فراهم کرد تا توجه خود را به واقعیات و نیازهای اصلی عرصه فرهنگ متمرکز سازد.
طراحی و عملیاتی سازی بسته‌های برنامه‌ای ناظر به حل مساله و به کارگیری ظرفیت‌های درون سازمانی؛ هیات امنای دفتر تبلیغات را بر آن داشت تا در تاریخ 1392/10/25 کلیات طرح تأسیس قطب‌های فکری و فرهنگی دفتر، را تصویب و ابلاغ کند. که سرآمد آن منجر به تاسیس قطب فکری و فرهنگی به شرح ذیل شد:
 1. قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی؛
 2. قطب تعمیق ایمان دینی و مواجهه با فرق انحرافی؛
 3. قطب بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی و انسانی؛
 4. قطب نظام سیاسی و اجتماعی اسلام و ایران.

اهداف تاسیس قطب‌های فکری فرهنگی
 1.ارتقای جایگاه دفتر به مرجعیت نظری و عملی در حوزه‌های ماموریتی تعیین شده؛
 2. تحول برنامه‌ها و فعالیت‌های دفتر از کارکرد محوری به مساله محوری؛
 3.ایجاد هم افزایی میان ظرفیت دفتر و توانمندی‌ها و فرصت‌های بیرونی؛
 4.زمینه‌سازی برای پرورش مدیران و کارشناسان توانمند در مواجهه با مسائل فرهنگی اجتماعی؛
 5.توسعه، تعميق و ايجاد ظرفيت‌هاي علمي در حوزه‌هاي مورد نیاز جامعه دینی؛
 6.گسترش و افزايش تعاملات و ارتباط علمي به‌ويژه ميان نخبگان در حوزه‌هاي مذکور.
 

جهت ارتباط با این قطب های فکری فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

ضرورت ارائه محتوای فاخر به زبان هنر در جامعه

رئیس میز خانواده دفتر تبلیغات اسلامی گفت: با توجه به فعالیت های تبلیغ نوین و تأثیرگذاری محتوایی که در جامعه خواهد داشت، باید توجه بیشتری به آن شود و ضرورت دارد در قالب های مختلف، محتوای فاخر به زبان هنر بیان شود.

تشکیل کارگروه رسیدگی به وضعیت فرهنگی و اجتماعی قم در دفتر تبلیغات اسلامی/ همکاری با سپاه

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: با توجه به تکلیف شرعی که مقام معظم رهبری بر عهده دفتر گذاشتند، کارگروه رسیدگی به وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهر قم در ضلع های مختلف در دفتر تبلیغات اسلامی تشکیل می شود.

دوره پنج روزه ماجرای زندگی ایرانی برگزار شد

دبیر میز سبک زندگی اسلامی گفت: دوره پنج روزه ماجرای زندگی ایرانی به همت این میز در قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی با هدف تقویت جمعی از جامعه نخبگانی و فرهیختگان کشور در مسئله سبک زندگی اسلامی برگزار شد.

آموزش مدیران کانون های مساجد کشور توسط دفتر تبلیغات اسلامی

در دیدار دبیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با رئیس قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی مقرر شد این قطب با طراحی یک بسته ویژه آموزشی، دوره هایی را برای مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار کند.

امروزه جامعه به مبلغان متخصص نیاز دارد

رییس میز وهابیت دفتر تبلیغات اسلامی با بیان این که امروز رفته رفته جنگ سخت در حال تبدیل شدن به جنگ نرم است، گفت: رییس میز وهابیت دفتر تبلیغات اسلامی مشکل اصلی جامعه را انحراف در عقائد دانست و ما به شدت به افراد متخصص در حوزه های مختلف نیازمندیم.

پروژه «فلسفه تربیت اخلاقی از دیدگاه اسلام» در دستور کار دفتر تبلیغات اسلامی

پروژه «فلسفه تربیت اخلاقی از دیدگاه اسلام» مصوب میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی در دستور کارِگروه تربیت پژوهشکده اخلاق و معنویت معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی قرار گرفته است.

«وهابیت» بیشترین استفاده از فضای مجازی را دارد

رئیس میز تخصصی وهابیت دفتر تبلیغات اسلامی قم القای شبهات را مهم ترین ابزار جریان های انحرافی عنوان کرد و گفت: فرقه وهابیت امروزه بیشترین استفاده ممکن را از فضای مجازی در راستای جذب مخاطب و دستیابی به اهداف انحرافی خود دارد.

باور و اعتقاد دینی منجر به تصدیق باور می شود

رئیس قطب تعمیق ایمان دینی و مقابله با فرق و جریان های انحرافی گفت: باور و اعتقاد دینی یک لایه ذهنی و به تعبیری عقلی دارد که در نهایت منجر به تصدیق باور می شود.

از مستند «اعماق تاریکی» رونمایی شد

مراسم رونمایی از اولین مستند نقد افکار گروه های تکفیری با عنوان «اعماق تاریکی» به همت میز وهابیت دفتر تبلیغات اسلامی با حضور تهیه کننده و کارگردان این مستند برگزار شد.

تعامل دفتر تبلیغات اسلامی با اداره کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان

رئیس کمیته تعاملات قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی گفت: در راستای ضرورت هم افزایی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق با قوه قضائیه سیستان و بلوچستان به جهت اقتضائات منطقه، تعاملاتی در این خصوص شکل گرفت.

تبلیغی که بر قلب و روح مخاطب اثر گذارد موفق خواهد بود

رئیس قطب تعمیق ایمان دینی و مبارزه با جریان ها و فرق انحرافی گفت: با نگاهی به تاریخ پیامبران و سیره انبیاء و ائمه(ع) به این نکته میرسیم که رمز اثرگذاری این است که نظام تربیتی و هدایتی ما به حوزه قلب، روح و وجدان درونی انسان راه پیدا کند.

123>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما