پنجشنبه 28 شهريور 1398   20:29:06
(سال رونق تولید)
با حضور مدیر کل حوزه ریاست؛

نشست رابطین خبری دفتر تبلیغات اسلامی به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد

  • خلاصه :نشست رابطین خبری دفتر تبلیغات اسلامی به مناسبت روز خبرنگار با حضور مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی و با ارائه نقطه نظرات رابطین خبری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، محمدرضا قربان زاده به عنوان دبیر نشست رابطین خبری ضمن عرض خیرمقدم و تبریک روز خبرنگار تصریح کرد: حمله به کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان در هفدهم مرداد ماه سال 1377 و شهادت محمود صارمی در این حمله تروریستی به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.
وی گفت: خدا را شاکریم که برای اولین بار در روز خبرنگار موفق شدیم تا مراسمی را با حضور رابطین خبری بمناسبت گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از فعالیت رابطین خبری فعال و خبرنگاران دفتر برگزار کنیم.
مدیر پرتال دفتر تبلیغات اسلامی گفت: در سال جاری با حضور رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و در شورای مدیران از پرتال جدید دفتر رونمایی شد و در کنار پرتال اصلی، سایت جدید خبری را راه اندازی کردیم که به روز رسانی می شود و ان شاءالله با کمک رابطین خبری به پایگاه خبری شایسته ای برای دفتر تبدیل شود.

*اهمیت بحث خبر و اطلاع رسانی در دفتر تبلیغات اسلامی
وی گفت: پیرو ابلاغی که ریاست محترم دفتر تبلیغات اسلامی در سال گذشته داشتند، موظفی برای رابطین خبری اعلام شد که روزانه تعداد دو خبر را تولید و برای روابط عمومی ارسال کنند و بحث رابطین خبری را که از قبل شکل گرفته بود، به صورت جدی تری دنبال کردیم و امضای گرم حجت الاسلام والمسلمین واعظی بر روی این ابلاغیه، اهمیت بحث خبر و اطلاع رسانی در دفتر را می رساند.
قربان زاده افزود: پیرو این نامه، دوره های آموزشی را ویژه رابطین خبری تدارک دیدیم و 34 ساعت آموزشی با حضور اساتید و صاحبنظران خبر و اطلاع رسانی قم و حتی کشور برگزار شد. 
وی با بیان اینکه خبر در قرآن کریم با کلمه "نبأ" آمده و برای خبر ویژگی هایی ذکر شده است که صحت و جامع بودن مهم ترین آن هاست گفت: براساس آیات 9 سوره نساء و 70 سوره احزاب، خبرنگار باید قول سدید (سخن محکم، استوار و صحیح) داشته باشد و امروزه اهمیت خبر و اطلاع رسانی برای کسی پوشیده نیست و همه بر جایگاه اطلاع رسانی اذعان دارند.

*پمپاژ روحیه امید به جامعه با انعکاس اخبار فعالیت های دفتر
مدیر پرتال دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: در شرایطی که اخبار زرد، فضای مجازی و رسانه ها را گرفته و سلبریتی ها نارضایتی را به مردم تزریق می کنند، ضرورت دارد تا اخبار مثبت را به جامعه منتقل کنیم و انعکاس فعالیت هایی که در دفتر تبلیغات اسلامی صورت می گیرد، می تواند روحیه امید و نشاط را به جامعه پمپاژ کند و ما این مسأله را وظیفه خود می دانیم.
وی گفت: با همکاری رابطین خبری، تاکنون توانسته ایم 1979 شماره از نشریه پیام روز را منتشر کنیم که امروزه تلاش داریم بخش اعظمی از اخبار آن، از اخبار ارسالی رابطین خبری باشد و همچنین از ابتدای سال 98 قریب به 30 مورد ویژه نامه مناسبتی را منتشر کرده ایم که بر روی پرتال دفتر تبلیغات اسلامی به نشانی www.dte.ir بارگذاری شده و در دسترس عموم قرار گرفته است. 
قربان زاده در پایان خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در آبان ماه سال 80 فرمودند که «اگر زحمات خبرنگاران و دلسوزی و قلم آن ها نباشد، کارهای ما مثل یک چیزهای تثبیت نشده است» و این بیانات رهبر انقلاب و جایگاه اطلاع رسانی در قرآن، می تواند دلگرمی برای خبرنگاران و رابطین خبری باشد تا ناملایمات و سختی های کارشان را فراموش کنند.
در ادامه این مراسم نیز حجت الاسلام والمسلمین ثنایی مدیر کل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی به سخنرانی در خصوص اهمیت خبر و وضعیت اطلاع رسانی در این دفتر پرداخت و سپس رابطین خبری نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

جهت مشاهده گزارش تصویری این نشست، اینجا کلیک نمایید.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما