چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400   07:53:18

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

حرکت تنی چند از روحانیان هنرمند در سال 1361 برای پایه‌گذاری مجموعه‌ای هنری به منظور ارایه شایسته آموزه‌های دینی با زبان و بیان هنر به جامعه‌ فهیم و هنردوست، میراثِ ماندگاری شد که به صورت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی تبلور یافت.

پرورش استعدادهای طلاب و آشناساختن آنان با ظرفیت‌های هنر برای تبلیغ دین، آموزش‌های ادبی و هنری برای طلاب و خانوده‌های آنان، تقویت توانمندی و فعال‌سازی آنان در زمینه‌های فرهنگی و هنری و تولید آثار فاخر ادبی و هنری از جمله مهم‌ترین ضرورت‌های آموزش هنری در چند دهه گذشته بود. همچنین، تشکیل انجمن‌های ادبی هنری طلاب و برگزاری جشنواره و تولید آثار هنری در قالب‌های گوناگون با حمایت‌های مادی و معنوی مرکز فرهنگی هنری انجام گرفت.

از سوی دیگر در سال 1390، اداره کل تبلیغ نوین با هدف شناسایی و جذب فعالان حوزوی، سازماندهی آنها در قالب گروه‌‌های تبلیغی و حمایت‌ از طرح‌های تبلیغی آنان در عرصه‌های نوین تبلیغ رسانه‌ای در معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر ایجاد گردید.

در سال 1398 به منظور سازماندهی مجدد و تمرکز فعالیت‌ها و گسترش آن، مرکز فرهنگی و هنری و اداره کل تبلیغ نوین با یک‌دیگر ادغام و به "معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه" ارتقاء یافت.
 

جهت ارتباط با این معاونت بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

دفتر تبلیغات اسلامی نماد عقلانیت جمهوری اسلامی / دفتر تبلیغات اسلامی از مهم ترین تأسیسات راهبردی جمهوری اسلامی است

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه دفتر تبلیغات اسلامی نماد عقلانیت جمهوری اسلامی است، گفت: این دفتر را می توان از نهادهای تأثیرگذار، تصمیم ساز و اصلی در عرصه فرهنگ و علوم انسانی دانست.

آموزش و تعیین ماموریت روزانه برای مبلغان فضای مجازی در کمیته رمضان دفتر تبلیغات اسلامی 

مسؤول کمیته رمضان معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با تشریح فعالیت‌های این کمیته از آموزش و تعیین ماموریت روزانه برای مبلغان فضای مجازی در این کمیته خبر داد. 

ضرورت هم افزایی میان مراکز و نهادهای فعال در عرصه فضای مجازی

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی بر ضرورت هم افزایی میان مراکز و نهادهای فعال در عرصه فضای مجازی تأکید کرد و گفت: امروز متأسفانه ظرفیت های موجود در این عرصه در حوزه های علمیه کنار همدیگر قرار نگرفته اند.

فراخوان شب شعر «بیت مقدس» منتشر شد

دبیر پنجمین دوره‌ جشنواره بین المللی شعر حوزه (اشراق) از انتشار فراخوان شب شعر «بیت مقدس» از سلسله برنامه های پنجمین جشنواره بین المللی شعر حوزه (اشراق) خبر داد.

علت انتخاب شعار « #به_انتخاب_تو» برای فراخوان «اجتماع فعالان رسانه ای نوین»

مدیرکل فضای مجازی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی گفت: ما در تلاش هستیم در زمینه مشکلاتی که در رابطه با «انتخاب» و «گزینش گری فرهنگی» وجود دارد، فعالیت داشته باشیم و بینش اسلامی را در مورد آنها در جامعه رشد دهیم.

برنامه ها و اهداف کمیته رمضان معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی تشریح شد

مسؤول کمیته رمضان معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با تشریح برنامه ها و اهداف این کمیته، نکاتی را پیرامون فراخوان «اجتماع فعالان رسانه ای نوین» بیان کرد.

تشریح رویکردهای معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی در جمع خبرنگاران

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی به تشریح رویکردهای این معاونت در زمینه حمایت از مبلغان پرداخت و با بیان اینکه با رویکردهای فضای حقیقی نمی توان در فضای مجازی ورود کرد، گفت: امروز وارد عرصه شهروندی در فضای مجازی شده ایم.

درخشش مبلغ معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی در جشنواره چلچراغ آسمانی

مبلغ معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به عنوان مدیر صفحه‌ اینستاگرامی آیه‌گرافی در مراسم اختتامیه‌ جشنواره‌ آیات و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شد.

هنر و رسانه در دفتر تبلیغات اسلامی قدمت دارد اما راه سختی در پیش داریم

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: دفتر تبلیغات اسلامی در زمینه هنر و رسانه قدمت دارد و در عرصه فضای مجازی نیز اداره کل تبلیغ نوین را داشتیم و چندین سال کار شده و میراث معاونت فرهنگی و تبلیغی در معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه آمده است ولی راه سختی در پیش داریم.

ضرورت آموزش بلاغت و فصاحت مجازی به طلاب 

معاون سابق فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی گفت: هنر و فضای مجازی و رسانه باید در کنار هم باشند و با هم دیده شوند و امروز باید به طلبه ها بلاغت و فصاحت مجازی یاد بدهیم که شگردهای دیگری دارد.

1234567>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما