چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400   08:13:44

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(isca) که نهادی حوزوی، انقلابی، پژوهشی و علمی است ، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم می‌باشد و از سال 1363 با عنوان «مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی» فعالیت خود را آغاز کرده و در سال 1384 با مجوز قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، تأسیس شده است.
این نهادي حوزوي، انقلابي، پژوهشي و علمي دارای پژوهشکده های  فرهنگ و معارف قرآن، تاريخ و سیره اهل بیت)علیهم‌السلام(، مهدويت و آينده پژوهی، فلسفه و کلام اسلامی، اخلاق و معنويت، فقه و حقوق، علوم و انديشه سیاسی، الهیات و خانواده، اسلام تمدنی، مديريت اطلاعات و مدارک اسلامی و مراکز احیای آثار اسلامی و مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری‌های علمی و بین المللی است.
این پژوهشگاه با بهره‌برداری از 13 نشریه، پایگاه‌های وب و محصولات نرم افزاری، اپلیکیشن‌ها، کرسی‌های نقد و ترویجی؛ نشست‌های علمی و تخصصی؛ همایش‌های ملی و بین المللی؛ همکاری‌های علمی داخلی و خارجی؛ تفاهم‌نامه‌های پژوهشی ملی و بین المللی، حائز افتخارات پژوهشی متعددی شده است.

آرشیو

شماره 105 فصلنامه «فقه» منتشر شد

یکصدو پنجمین شماره فصلنامه علمی ـ پژوهشی «فقه» به همت پژوهشکده فقه و حقوق و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

دسترسی به تنها دایرةالمعارف شیعی قرآن کریم در پرتال جامع علوم و معارف قرآن

رئیس اداره فناوری و فرآوری اطلاعات پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: مزیت پرتال جامع علوم و معارف قرآن نسبت به نمونه‌های مشابه داخلی، دسترسی به متن تنها دایرةالمعارف شیعی قرآن کریم و نیز مجموعه ۳۳ جلدی فرهنگ قرآن است که هر دو در این پژوهشکده تولید شده اند.

اصطلاحنامه «مسائل جدید کلامی» منتشر شد

اصطلاحنامه «مسائل جدید کلامی» به همت پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در 380 صفحه شامل 4 هزار و 813 اصطلاح منتشر شد.

رسالت دفتر تبلیغات اسلامی بالاتر از رسالتی است که حوزه های علمیه دنبال می کنند 

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی گفت: رسالت این دفتر بالاتر از رسالتی است که حوزه های علمیه دنبال می کنند، زیرا این نهاد حوزوی موظف است که دین را به شکل درست، کامل و جامع به جامعه معرفی کند، از این رو، باید یک بسته ای از فعالیت ها را مد نظر خود قرار داده و انجام دهد.

سلسله مسابقات «آشنایی با سبک زندگی قرآنی» برگزار می شود

رئیس میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی از برگزاری سلسله مسابقات آشنایی با سبک زندگی قرآنی با عناوین «سبک رفتار با پدر و مادر»، «سبک رفتار با فرزند» و «سبک رفتار با همسر» در سطح کشور خبر داد.

ضرورت ارائه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی در ادارات بهزیستی

رئیس میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن دفتر تبلیغات اسلامی گفت: ما در راستای انجام رسالت خویش آمادگی داریم تا دستاوردها و فعالیت های مرتبط با گروه های هدف در بهزیستی را در اختیار اداره کل بهزیستی قم قرار دهیم.

کاربردی شدن علوم اسلامی مستلزم ایجاد واسطه ای میان دانش و کاربرد دانش است

پژوهشگر علوم انسانی و اسلامی با بیان اینکه کاربردی شدن علوم اسلامی مستلزم ایجاد واسطه¬ای میان دانش و کاربرد دانش است، گفت: این مهم در حوزه علوم اسلامی با شکل¬گیری مفهوم فناوری¬های فرهنگی امکان¬پذیر خواهد بود.

رویکرد اسلام شناخت و سپردن امانت ها به افراد شایسته است

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: رویکرد اسلام به مسئله مناصب حتی در حوزه خانواده یا در هر امر ریز و درشت دیگری این است که ما امانت را بشناسیم و هر امانتی را به کسی بسپاریم که شایستگی لازم برای آن را دارد.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما