يكشنبه 28 شهريور 1400   00:25:17

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

رئیس اداره امور بین‌الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه باقرالعلوم(ع):

دانشگاهیان غربی بهترین مخاطب برای گفت‌وگوی دینی هستند

  • خلاصه :رئیس اداره امور بین‌الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه باقرالعلوم(ع) گفت: دانشگاهیان آمریکا مناسب ترین گروه برای گفت و گوی مبلغین دینی ما با مردم این کشور هستند.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، سید هادی ساجدی در نشست با کنشگران حوزوی فضای مجازی که در اردوگاه شهدای هفتم تیر رامسر برگزار شد، به تشریح پروژه اسلام‌هراسی در فضای بین‌الملل پرداخت و گفت: اسلام هراسی از سال ۱۹۷۴ و بعد از بالا رفتن قیمت نفت آغاز شد؛ البته اسلام هراسی پس از حادثه ۱۱ سپتامبر شکل نوینی به خود گرفت.

وی با تقسیم بندی گروه‌های فعال در پروژه اسلام‌هراسی اظهار داشت: افراد فعال در زمینه اسلام‌هراسی در سه دسته دانشمندان، اعتباربخش‌ها و رسانه‌ها قابل بررسی هستند؛ دانشمندان و محققین در عرصه اسلام‌هراسی، دارای انگیزه های مختلفی اعم از اقتصادی، دینی محض و صهیونیستی می‌باشند.

رئیس اداره امور بین‌الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه باقرالعلوم(ع) ابراز کرد: اولین تکنیک اسلام‌هراسان، تعریف(دیگری) است؛ در این تکنیک خودی و غیرخودی بر اساس غیرمسلمانان و مسلمانان در ذهن مردم شکل گرفته و به این ترتیب ارتباط‌‌ گیری با افراد مسلمان هرچند که دارای پاسپورت آن کشورها هم باشند، برای مردم کشورهای غربی دشوار می‌شود.

وی گفت: از دیگر تکنیک‌های اسلام‌هراسان در پیشبرد برنامه‌های خود، می‌توان به کنترل اذهان مردم، حاشیه‌نشینی و واکنش گرایی آن‌ها اشاره کرد.

ساجدی در پایان خاطرنشان کرد: پنج شاخه اصلی در برخورد با اسلام در آمریکا شامل دانشگاهیان، سیاستمداران، تاجران، عموم مردم و رسانه‌ها هستند؛ از میان این پنج گروه دانشگاهیان و سپس تاجران مناسب‌ترین گروه‌ها برای برقراری ارتباط ما با آن‌ها و گفت‌وگو در مورد مسائل دینی می‌باشند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما