چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400   06:48:14

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در سال 1359 به پيروي از منويات رهبر كبير انقلاب(قدس سره) و با هدف اشاعه ارزش‌های اسلام، اقدام به افتتاح معاونت آموزش نمود و در سال 1370 شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس موسسه آموزش عالی باقرالعلوم(علیه‌السلام) موافقت اصولی نمود.
پس از کسب موافقت اصولی، کلیه فعالیت‌های آموزشی این موسسه در قالب رشته‌های مختلف علوم انسانی و با سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور رسمی آغاز شد و پس از سال‌ها تلاش و توسعه موسسه و کسب امتیازهای لازم، سرانجام شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 1384/12/13 با ارتقای مؤسسه به «دانشگاه باقرالعلوم(علیه‌السلام)» موافقت نهایی نمود.
دانشگاه دارای 4 دانشکده و دو گروه مستقل آموزشی است.

مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)
مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با هدف تأمین نیروی انسانی فاضل، متخصص و کارآمد در حوزه فرهنگ دینی و انسجام ‌بخشی به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شکل گرفته است و داری 6 گروه علمی مصوب است نیز زیر نظر معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت دارد و از جمله موسسات آموزش عالی حوزوی پرافتخار در سطح کشور است.

موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه
مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه یکی  از خدمات ارزشمند نهاد مقدس دفتر تبلیغات اسلامی است که در راستای مأموریت های آن تاسیس شده و با بهره گیری از ظرفیت عظیم دفتر تا کنون فعالیت های خود را در بخش آموزش علوم حوزوی به بانوان جامعه اسلامی بدون وقفه ادامه داده است. 
این موسسه هم اکنون علاوه بر پذیرش طلبه در بخش عمومی (تقریبا 50 درصد) در هفت رشته تخصصی از میان خواهران طلبه، دانش پژوه دارد و اولین مؤسسه ای است که در مقطع سطح چهار پذیرش داشته است.

جهت ورود به سایت هر یک ازمجموعه های فوق بر روی لوگوی مربوطه در ذیل کلیک نمایید. 

آرشیو

تمسک غیرگزینشی به تاریخ و سیره اهل بیت(ع) تنها راه سعادت و نجات

عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با بیان اینکه تمسک غیرگزینشی به تاریخ و سیره اهل بیت(ع) تنها راه سعادت و نجات خواهد بود، گفت: توجه به سیره امام علی(ع) بدون غرض‌ورزی‌های فردی، حزبی و جزم اندیشانه، نقش اساسی در رفع چالش‌های امت اسلامی دارد.

کارگاه «آشنایی با فرآیندهای اداری مربوط به پایان‌نامه در دانشگاه باقرالعلوم(ع)» برگزار شد

کارگاه «آشنایی با فرآیندهای اداری مربوط به پایان‌نامه در دانشگاه باقرالعلوم(ع)» با حضور و استقبال قابل توجه دانشجویان این دانشگاه به صورت برخط برگزار شد.

انتصاب معاون آموزشی و تهذیب مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره)

سرپرست مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان طی حکمی حجت الاسلام والمسلمین مجتبی زنده دل را به عنوان «معاون آموزشی و تهذیب مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره)» منصوب کرد.

اطاعت از ائمه تنها راه سعادت است

رئیس مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران) گفت: تنها راه سعادت، ملازمه و همراهی با فرمایشات و ادعیه ائمه(ع) و اطاعت از دستورات ایشان است.

گزارش کمیسیون انقلاب اسلامی و آورده های تمدنی در گام نخست ارائه شد

رئیس کمیسیون انقلاب اسلامی و آورده های تمدنی در گام نخست گفت: در این کمیسیون بیش از ۳۰ مقاله دریافت شد که با داوری علمی پژوهشی، ۲۲ مقاله مورد پذیرش قرار گرفتند و با دشواری و سختی در مقام انتخاب، هشت مقاله برای ارائه در پنل برگزیده شد.

اجرای پروژه‌های پژوهشی قطبی در دانشگاه باقرالعلوم(ع)

رئیس اداره پژوهش دانشگاه باقرالعلوم(ع) از اجرای پروژه‌های پژوهشی قطبی در دانشگاه باقرالعلوم(ع) خبر داد و گفت: پروژه‌های پژوهشی که به تصویب قطب‌های فکری و فرهنگی رسیده، با جدیت در حال اجرا است.

روحانیت اصیل برای تحقق بیانیه گام دوم به صحنه بیایند

عضو هيئت علمي دانشگاه باقرالعلوم(ع) به تبیین نقش مؤثر حوزه های علمیه و روحانیون در پیروزی و تداوم و استمرار انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: در طول تاریخ تشیع و در دویست سال اخیر، قشری که نقش پررنگ و اثرگذرای در تحول اجتماعی داشته، قشر حوزوی و روحانیت بوده است.

اعطای دیپلم افتخار جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی به رئیس دانشگاه باقرالعلوم(ع)

در آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت از معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی و رئیس دانشگاه باقرالعلوم(ع) تقدیر و دیپلم افتخاری از سوی رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس به وی اعطا گردید.

سیره امیرمؤمنان(ع) در بکارگیری «دیپلماسی و میدان» در جهت مواجهه با دشمن

عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با بیان اینکه قائل شدن به دوگانه «دیپلماسی و مقاومت» ناشی از عدم شناخت ضرورت ها و صلاحیت‌ها در دو عرصه متمایز و مکمل است، گفت: امام علی(ع) مواضع و اقدامات خود را منحصر در میدان یا دیپلماسی نکرده و در اکثر موارد از هر دو عرصه در جهت مواجهه با دشمن بهره می بردند.

123456789>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما