پنجشنبه 13 بهمن 1401   15:59:09

(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین)

print

گزارش کامل سخنرانی دادستان کل کشور در دومین نشست جهاد تبیین

  • خلاصه :دادستان کل کشور با بیان این که زندانیان آزاد شده اخیر از اغتشاشگران نبودند، گفت: در مجازات کسانی که مرتکب جنایت شدند، کوتاه نخواهیم آمد و مطمئن باشید تا آخرین برگ از این جریان را رسیدگی می کنیم.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین منتظری «دادستان کل کشور» در دومین نشست از سلسله نشست های جهاد تبیین با موضوع «تبیین ابعاد جنگ ترکیبی در اغتشاشات اخیر» که به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی و با حضور مبلغان دینی در مرکز همایش های غدیر برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائل کشور «جهاد تبیین»  است و اساس دین هم از ابتدا تبیین بوده و پیامبر(ص) پیامبرِ تبیین است و قرآن یکی از نام هایش تبیان و این کتاب، کتابِ تبیین است.

وی گفت: در سوره فرقان، خداوند متعال آغاز آیه را با عبارت «فلا تطع الکافرین» بیان فرمودند و اولا «جاهدهم به» است، یعنی بر اساس قرآن که کتاب تبیین است، با ایشان مبارزه و جهاد کن» و جهاد تبیین رو جهاد کبیر نامیده است.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری به استمرار دشمنی دشمنان انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: روزی که امام راحل رضوان الله علیه پرچم مبارزه با کفار، صهیونیزم و آمریکا را برافراشت و با هدایت و رهبری ایشان انقلاب به پیروزی رسید، از 43 سال پیش از این، این مبارزه و تلاش دشمن برای از بین بردن نظام، روز به روز افزوده است.

وی با بیان این که در تاریخ 43 ساله انقلاب یک روز را نمی توانیم پیدا کنیم که در صحنه جنگ با صهیونیزم به سرکردگی آمریکا نبوده باشیم، گفت: این دشمنی متناسب با شرایط، هر روز به نحوی و با سبکی بوده است؛ اگر از سال 1357 این کتاب قطور 43 ساله را ورق بزنید، یک برگ هم نمی توانید پیدا کنید که جای پای دشمن در آن نباشد.

* تلاش دشمنان نظام با بهره گیری از جنگ ترکیبی/ آشنایی با وظایف خود و عمل به آن؛ وظیفه امروز ما

دادستان کل کشور با اشاره به این که باید به وظایف و تکالیف خود هم آشنا باشیم و هم عمل کنیم، تصریح کرد: امروز شاهدیم که دشمن در مقابله با نظام جمهوری اسلامی، یک مجموعه‌ای رو با یکدیگر ترکیب کرده و این مسبوق به سابقه نبوده است.

وی به نوع تقابل دشمنان انقلاب از گذشته تاکنون پرداخت و افزود: یک روز دشمن تلاش کرد کودتا راه بیاندازد اما خبر از جنگ اقتصادی و فضای مجازی و فرهنگی نبود! یک روز جنگ عراق را راه انداخت که هشت سال جنگ نظامی بود، در کنارش جنگ اقتصادی هم بود اما نه به این شدت؛ در ادامه، از یک جبهه دیگری ورود پیدا کرد و دید با جنگ نظامی نمی تواند این نظام را از پای درآورد.

* عوامل جنگ ترکیبی امروز دشمن علیه ایران

حجت الاسلام والمسلمین منتظری به ترکیبی بودن تهاجم فعلی دشمنان نظام و انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: امروز ما با صحنه ای مواجه هستیم که ترکیبی از موضوعات متعدد است؛ جنگ ترکیبی که امروز دشمن برای ما رقم زده و به شدت روی آن کار می کند، اتاق های فکر، انسان های متفکر و دانشمند، هزینه های بسیار زیاد، هماهنگی بین بخش های مختلف صهیونیزم، آمریکا، اسرائیل، آلمان و فرانسه که موارد اصلی این جنگ هستند.

وی ضمن تبیین موضوعات جنگ ترکیبی گفت: این جنگ ترکیبی از موضوعات مختلفی تشکیل شده و آمیخته از جنگ سیاسی، جنگ سایبری در فضای مجازی، جنگ خبررسانی جعل و دروغ، جنگ دیپلماسی و بهم زدن ارتباطات بین‌المللی ایران و برخی کشورهای همسو، جنگ فرهنگی (که سال هاست شروع شده و مقام معظم رهبری هم سال های گذشته هشدار دادند اما متأسفانه مسوولین توجه کافی نداشتند)، ایجاد تضاد دینی و قومی و مذهبی (دشمن به شدت دنبال ایجاد اختلاف و تضاد بین ادیان و مذاهب مختلف در کشور است.

دادستان کل کشور در خصوص تلاش دشمنان برای ایجاد مشکلات بین المذاهبی تصریح کرد: دشمنان تلاش می کنند که بحث تضاد بین سنی و شیعه را تشدید کنند و یکی از آن ترکیبات، جنگ ترکیبی است؛ حتی عباراتی که بعضی‌ها در خطبه‌های نماز جمعه‌شان بیان می کنند را می دانیم که از کجا دارد این خطوط به اینها القا می‌شود.

* تلاش و فشار مستمر دشمنان به منظور فشار اقتصادی بر ملت ایران

وی به ایجاد و تشدید جنگ اقتصادی از سوی دشمنان افزود: جنگ اقتصادی که سال هاست بر این کشور تحمیل شده را در سال های اخیر تشدید کردند؛ بخش قابل توجهی از مشکلات اقتصادی به تحریم‌ها برمی گردد و در کنار مشکلات درونی اقتصادی، به جنگ اقتصادی برمی گردد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری به تلاش و فشار مستمر دشمنان به منظور فشار اقتصادی بر ملت ایران پرداخت و اظهار داشت: در مسأله اقتصادی آنچه که آمریکا، انگلیس، اسرائیل و کشورهای غربی در توانشان هست و آنچه که برایشان مقدور هست، این است که تا می توانند فشار اقتصادی به مردم کشورمان وارد کنند. اگر مشکلات اقتصادی را می‌بینید، این را بدانید که یک قسمت قابل توجه از این مشکلات اقتصادی ما ناشی از همین جنگ اقتصادی ست.

وی گفت: یکی دیگر از موضوعات جنگ ترکیبی، جنگ نظامیست و ملاحظه کردید که آن مردک آمریکایی رسماً گفت که "امروز در بین مردم اسلحه توزیع شده است" و این بخشی از کشفیات ماست که غالب این سلاح های مکشوفه ساخت آمریکاست.

دادستان کل کشور تصریح کرد: اینکه دشمنان محموله هایی از سلاح های سبک و نیمه سبک را قاچاق و بین مردم تقسیم می کنند و با سلاح های مدرن، بیصدا، سبک با حجم کوچک کشته سازی می کنند، نوعی جنگ نظامیست.

* از تربیت نیرو در اقلیم کردستان عراق تا حادثه آفرینی در ایران

وی به کادرسازی اقلیم کردستان عراق به منطقه خراب کاری در کشورمان پرداخت و افزود: در یک نقطه‌ای از اقلیم کردستان عراق پایگاه می گذارند و عده ای را تربیت می کنند و آموزش می دهند، عده ای را در داعش، طالبان و... می فرستند و در داخل کشور و حادثه حرم شاهچراغ را به وجود می‌آورند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری بر ضرورت دشمن شناسی و مجهز کردن خود برای مقابله با دشمنان تأکید کرد و اظهار داشت: در جنگ نظامی یکی از موفقیت ها این است که بتوانیم نقشه دشمن مقابل را بشناسیم و متناسب با آن بتوانیم آفند یا پدافند داشته باشیم، امروزه من و شما روحانیون باید تمام این جزئیات را بدانیم و متناسب با شرایط خود را مجهز کنیم.

* اهمیت مجهز شدن طلاب به لوازم جهاد تبیین/ لزوم تلاش مبلغان در راستای افزایش آگاهی مردم نسبت به جنگ ترکیبی

وی خطاب به حضار این جلسه گفت: شما خواهید پرسید که شما در این زمینه چکار کردید؟ یا چکار می کنید؟ در جنگ ترکیبی هر کدام از ما وظیفه داریم در حوزه تکلیف خود مثل یک سرباز پا به رکاب باشیم. شما باید مجهز به علم و دانش و لوازم جهاد تبیین باشید و در مساجد، محافل، مدارس و هر کجا که می توانید باید مسأله را برای مردم روشن کنید که امروز کشور ما در چه شرایطیست و با چه جنگ ترکیبی مواجهیم.

* سرپیچی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب؛ بزرگترین خیانت دولت قبل

دادستان کل کشور تصریح کرد: سهم ما در دفاع از ارزش ها چیست؟ آن زمانی که حضرت آقا فرمودند شبیخون فرهنگیست، مسوولین فضا را رها کردند، آن زمان که فرمودند فضای مجازی، باز شاهد رهایی بودیم؛ در دولت قبل بزرگترین خیانت دولت قبل، همین سرپیچی از دستور آقاست. ما فریاد زدیم اما به نتیجه نرسیدیم چون تمام اختیارات به دست بنده نیست. بنده بعنوان دادستان کل، برای مسوولینی که مرتکب این تخلفات شدند، پرونده تشکیل دادم، ثبت هم شد ولی این که رسیدگی نشده، من نمی توانم علت این مسأله را عرض کنم.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص تخلفات صورت گرفته در بورس یادآور شد: در مورد فضای مجازی مصوبه ها پیگیری برای اجرا می شد، ثبت هم می شد؛ در مورد بورس هم با توجه به مسؤولیت بنده در شورای عالی بورس باید گفت که اگر عرض کنم که در این شورا چقدر فریاد زدم اما آنجا ترکیب شورای عالی بورس طوریست که اعضای بورس اکثریت هستند و بنده فقط یک رأی دارم و هشدار و تذکر دادم که این خیانت ها دارد انجام می شود و رونوشت آن پرونده های تخلفات را برای مقامات عالی هم ارسال کردم. منتهی شرایط کشور به گونه ایست که گاهی از اوقات اقتضا می کند ما دفع افسد به فاسد کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری اظهار داشت: امروز ما به لحاظ این که با دشمنان خارجی رو به رو هستیم که اینگونه جنگ های ترکیبی را برای ما تشکیل دادند، ناچاریم از بعضی مسائل فعلاً بر اساس مصالحی که بزرگان تشخیص می دهند، اغماض و چشم پوشی کنیم.

* امروز دشمن اصلی ما