سه‌شنبه 2 مرداد 1403   02:43:17

( جهش تولید با مشارکت مردم )

print

به همت معاونت پژوهش و روابط عمومی موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا علیه السلام انجام شد:

برگزاری کارگاه مقاله نویسی در موسسه امام رضا علیه السلام

  • خلاصه :برگزاری کارگاه مقاله نویسی استاد دکتر محمد جواد یاوری در موسسه امام رضا علیه السلام
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام محمد جواد یاوری عضو هیأت علمی و مدیر گروه کلام اسلامی موسسه امام رضا علیه السلام در این کارگاه، بر اهمیت فن و مهارت مقاله نویسی تأکید کرد و مقاله نویسی را امری دارای اسلوب و روش دانست. وی اولین مرحله مقاله نویسی را طرح سوال و مسأله دانست و گفت: مسأله از دل مطالعه بیرون می آید و بعد از آن، مطالعه و فیش برداری فقط در همان زمینه ادامه می یابد و در هر علمی، روش خاص خود را دارد که به عنوان مثال در رشته تاریخ، تحلیل محتوا روش مرسوم است. در این میان، بررسی داده ها قبل از شروع به نگارش مقاله انجام می گیرد. 
وی، به اهمیت عنوان و دسته بندی مطالب اشاره کرد و گفت: عنوان مقاله باید بیشترین ارتباط را با مطالب داشته باشد و جامع آن بوده و از پراکنده گویی، که آفت مقالات علمی است دور باشد. 
حجت الاسلام یاوری بر لزوم بهره گیری از نرم افزارهای اسلامی تأکید کرد و ضرورت دقت در منابع و اسناد معتبر را خاطرنشان نمود. وی، فرایند یافتن مسأله برای مقاله نویسی را امری دانست که از کثرت مطالعه حاصل می شود.  به عنوان مثال بر اثر کثرت مطالعه پژوهشگر تاریخ اسلام، باید تسلط کاملی به گزارش های تاریخی داشته باشد. در ادامه، مفاهیم مقاله نویسی همچون فیش برداری، چکیده، مقدمه، فرضیه، پاورقی، منابع، نتیجه گیری و ... برای دانش پژوهان موسسه امام رضا علیه السلام شرح داده شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما