سه‌شنبه 2 مرداد 1403   02:26:57

( جهش تولید با مشارکت مردم )

print

به همت اداره آموزش و روابط عمومی موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا علیه السلام انجام شد:

پایان نامه سیره معاشرتی ابناء الرضا علیهم السلام

  • خلاصه :بررسی سیره معاشرتی ابناء الرضا امام جواد، امام هادی و امام عسگری علیهم السلام
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام ابوالقاسم بام افکن، دانش پژوه مقطع سطح سه، رشته تاریخ اهل بیت علیهم السلام، در موسسه آموزش عالی امام رضا علیه السلام از رساله سطح سه خود دفاع نمود. عنوان رساله ایشان: «سیره معاشرتی ابناء الرضا امام جواد، امام هادی و امام عسگری علیهم السلام» بود. 
حجت الاسلام بام افکن آگاهی از سیره و سبک زندگی اهل بیت علیهم السلام را ضرورتی با اهمیت بالا توصیف کرد و گفت: این پژوهش، رفتارهای معاشرتی ائمه ابناء الرضا علیهم السلام، با گروه های مختلف مانند خانواده، دوستان، مخالفان و دشمنان را مورد بررسی قرار داده است زیرا یکی از مهم ترین خلأهای موجود در تبیین سیره ابناء الرضا علیهم السلام، عدم ارائه الگوی معاشرت ایشان با اقشار و گروههای مختلف بوده است. متأسفانه به دلیل شدت حصر و تحت نظر بودن این ائمه بزرگوار، این ذهنیت شکل گرفته است که ایشان فاقد معاشرت و ارتباط با جامعه بوده اند. در این پژوهش ابتدا شرایط و اوضاع و احوال فرهنگی، اجتماعی و سیاسی عصر امام علیهم السلام، به طور اجمال بیان شده است. سپس، وارد بحث سیره معاشرتی ایشان شده و ابتدا نحوه تعامل ایشان با خانواده و خویشاوندان بررسی شده است. در مرحله بعد، شیوه معاشرت ایشان با شیعیان و محبان شان بررسی می شود. در پایان نیز سیره معاشرتی این امامان بزرگوار علیهم السلام در مواجهه با دشمنان، مخالفان و پیروان دیگر ادیان روشن شده است. 
در این پایان نامه سطح سه حوزوی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر قاسم خانجانی استاد راهنما و حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید علی حسین پور، به عنوان داور شرکت داشتند. این رساله علمی در انتهای این جلسه دفاعیه با موفقیت دفاع گردید.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما