چهارشنبه 15 آذر 1402   17:12:39

(مهار تورم، رشد تولید)

print

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد؛

نفوذ سیاسی آیت الله آصفی در کشور عراق بعد از شهید صدر

  • خلاصه :آیت الله اراکی عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: ایشان بعد از شهید صدر در کشور عراق از نفوذ سیاسی بالایی برخوردار بوده که آثار فعالیت ایشان تا زمان کنونی قابل مشاهده می باشد.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، آیت الله محسن اراکی عضو مجلس خبرگان رهبری در در جلسه آیین رونمایی از کتاب «تاریخ شفاهی حوزه علمیه نجف؛ اندیشه ها، جریان ها و رخدادها» بیان کرد: مرجعیت و نهادهای پیروی آن اساس حوزه های علمیه بوده و دو قطبی بین حوزه نجف و قم معنا ندارد. وقتی از تاریخ حوزه علمیه نجف صحبت می شود منظور تاریخ مرجعیت شیعه می باشد و در مقابل از در خصوص فعالیت های حوزه علمیه قم مسائلی بیان می گردد منظور نقش مرجعیت در این فعالیت ها است.
وی در ادامه افزود: برای بررسی حوزه علمیه نجف باید به یک مقطع 150 ساله اخیر، از زمان شیخ انصاری تا میرزای شیرازی گرفته تا نقش مرحوم آخوند در جریان مشروطه توجه ویژه شود.
آیت الله محسن اراکی بر ضرورت نگارش تاریخ شیعه و اسلام توسط حوزه های علمیه اشاره کرد و گفت: با توجه به نقش حوزه های علمیه در تاریخ جهان اسلام و منطقه و لزوم نگارش صحیح وقایع تاریخی ایجاب می کند این امر توسط حوزه های علمیه صورت پذیرد و «تاریخ معاصر» به عنوان یک رشته علمی و تخصصی د رحوزه های علمیه تدریس شود.
وی با اشاره به نفوذ سیاسی آیت الله آصفی در کشور عراق بیان کرد: ایشان بعد از شهید صدر در کشور عراق از نفوذ سیاسی بالایی برخوردار بوده که آثار فعالیت ایشان تا زمان کنونی قابل مشاهده می باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه مطالب خود به بیان ویژگی های برجسته مرحوم آیت الله آصفی پرداخت و اظهار داشت: نسل جوان و روشنفکر عراق متاثر از شخصیت مرحوم آیت اللله آصفی می باشد. ایشان با حضور در جمع های دانشجویی به ارائه معارف دینی می پرداخت. روشنگری های ایشان نیز در کشور کویت راه را بر مدعیان دروغین اسلام بست و موجب گردید سطح بینش اسلامی مردم این کشور افزایش یافته تا در دام جهالت فرو نروند.
وی ادامه داد: مرحوم آیت الله آصفی در فقه و فلسفه از توانمندی بالایی برخوردار و  معلومات و مقالات خود را به زبانی ساده و روان در موضوعات کاربردی و مورد نیاز جامعه مانند کتاب «العلاقة الجنسية في القرآن الكريم» به رشته تحریر در می آورد.
آیت الله محسن اراکی بیان کرد: در کنار ویژگی های علمی آیت الله آصفی، رعایت احتیاط در مصرف بیت المال و زهد در زنگی شخصی در بندگی و عبادت خداوند نیز ایشان اهتمام فراوانی داشتند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما