جمعه 6 خرداد 1401   06:44:31

(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین)

print

به همت نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان؛

کتاب «راهکارهای رهایی از دروغگویی، دورویی و پیمان شکنی در خانواده» منتشر شد

  • خلاصه :رئیس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: کتاب «راهکارهای رهایی از دروغگویی، دورویی و پیمان شکنی در خانواده» توسط این انتشارات منتشر و در دسترس عموم علاقه مندان قرار گرفته است.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، روح‌اله بابایی در گفت و گویی اظهار داشت: این کتاب یک طرح پژوهشی با عنوان «تحلیل زمینه‌ها و عوامل ناراستی در خانواده و راهکارهای برون‌رفت از آن» بوده که از میان مصادیق فراوان ناراستی در خانواده، چهار مصداق دروغ عادی، دروغ مصلحت‌آمیز، دورویی و تظاهر (نفاق)، وعده پوشالی (نقض عهد) را گزینش کرده و زمینه‌ها و عوامل و راهکارهای رفع آن را میان زوجین و فرزندان در خانواده تبیین می‌کند.

وی افزود: مؤلف درصدد است افزون بر بهره‌گیری از منابع دینی از جدیدترین مطالعات روان‌شناختی، اخلاقی، تحقیقات رشدی، جامعه‌شناختی و دیدگاه‌های کارشناسان خانواده، به استخراج چالش‌ها و تعارضات بی‌صداقتی در خانواده، و بررسی توصیه‌ها و اصول اخلاقی ناظر به آسیب‌‌ها و چالش‌ها، بپردازد، و پیشنهاد‌هایی را برای ارتقای ضریب شاخص صداقت در خانواده ارائه کند.

رئیس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد: مباحث اصلی کتاب در چهار سرفصل ارائه می‌شود: در سرفصل اول پس از بیان مقدمه و کلیات به مفهوم شناسی مفاهیم بر اساس دیدگاه‌های دینی، اخلاقی، روان‌شناسانه و جامعه‌شناسانه پرداخته می‌شود و تعریف دروغ و دروغ مصلحت‌آمیز و مجوز‌ها و مستثنیات آن در خانواده تبیین می‌شود؛ همچنین دورویی و دورویی مورد نظر این کتاب که دورویی اخلاقی می باشد، توضیح داده شده است.

وی گفت: در سرفصل دوم، زمینه‌ها و عوامل ناراستی زوجین در خانواده در سه بخش زمینه ها و عوامل دور‌غ‌گویی، دورویی و وعده پوشالی میان زوجین بر اساس روش کیفی بازشناسایی می‌شود و مقوله‌های اصلی در اختیار مشاوران خانواده قرار داده می‌شود تا با استفاده از نتایج تحقیق، پاسخ‌گوی مراجع خود باشند.

بابایی اظهار داشت: در سرفصل سوم زمینه‌ها و عوامل ناراستی فرزندان در خانواده نیز در سه بخش زمینه‌ها و عوامل دروغ‌گویی فرزندان در خانواده و زمینه‌ها و عوامل دورویی اخلاقی فرزندان در خانواده و عوامل وعده پوشالی (خلف وعده) فرزندان در خانواده بر اساس روش مذکور بازشناسایی می شود و در سر فصل چهارم: راهکارهاي برون رفت از ناراستي در خانواده؛ در دو بخش راهکارهای برون رفت از ناراستی در میان زوجین و راهکارهای برون رفت از ناراستی فرزندان در خانواده تبیین شده و در این کتاب دروغ‌ معمولی و دروغ مصلحت‌آمیز در سرفصل واحدی ارائه‌ می‌شود.
وی تصریح کرد: مؤلف کتاب، حجت الاسلام و المسلمین اصغر هادی  از اعضای هیئت علمی پژوهشکده الهیات و خانواده  دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و سردبیر فصلنامه علمی ترویجی اخلاق می‌باشند که در حوزه خانواده دارای آثار دیگری همچون کتاب «شناسایی موانع اخلاقی ازدواج، راه های شناخت همسر و پژوهشی درباره مجرد زیستی» هستند.

چاپ نخست کتاب «راهکارهای رهایی از دروغگویی، دورویی و پیمان شکنی در خانواده» در 480 صفحه با شمارگان 500 نسخه به بهای 125،000 هزار تومان از سوی انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان راهی بازار نشر شده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما