دوشنبه 4 مهر 1401   13:10:58

(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین)

print

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:

تلاش برای ترک معتادان، مصداق باقیات الصالحات است

  • خلاصه :معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، اعتیاد را از مهم ترین آسیب های اجتماعی دانست و گفت: فعالیت های مسئولین ذیربط در راستای رها شدن معتادان از این بلای خانمان سوز، مصداق باقیات الصالحات است.

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد از کمپ ترک اعتیاد مرکز «کرامت» بازدید و اعتیاد را یکی از مسائل مهم آسیب های اجتماعی برشمرد و بر لزوم توجه هر چه بیشتر به اشتغال و مسائل فرهنگی معتادان در حال ترک، تأکید و فعالیت های مسئولین ذیربط در راستای رها شدن معتادان از این بلای خانمان سوز را مصداق باقیات الصالحات دانست.

وی در ابتدای صحبت خود ضمن تسلیت به مناسبت شهادت آقای محسن فخری زاده دانشمند هسته ای کشور، به دست ایادی کفر، بیان کرد: ترور این دانشمند بزرگوار نشان می دهد هر دولتی که در آمریکا باشد به دنبال ضربه زدن به کشور ایران است و بر دشمنی با ایران در همه زمینه پیش قدم خواهد بود.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به موضوع اعتیاد اشاره و تصریح کرد: در بحث آسیب های اجتماعی خصوصاً بحث اعتیاد از مواردی است که باید فوری و دقیق به آن پرداخته شود؛ در این بازدید شاهد آن بودیم که در کنار مسأله ترک و درمان، اشتغال و مسائل فرهنگی معتادین نیز مورد توجه قرار گرفته است که این مسأله، امر مبارکی می باشد.

وی افزود: در فعالیت های تبلیغی، نتیجه کار خیلی مهم است. مثلا در بحث طلاق اگر فعالیتی در خصوص کاهش آن صورت می گیرد، باید دید در آخر کار آیا این فعالیت ها منجر به کاهش آمار طلاق شده است یا خیر؛ در بحث اعتیاد نیز به همین منوال است؛ باید سعی کنیم فعالیت ها و طرح های پیشنهادی به کاهش آمار معتادان در کشور بیانجامد.

حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد، توجه به اشتغال معتادان را امری مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: در بحت اعتیاد، در کنار مسائل درمانی باید به اشتغال و مسائل فرهنگی معتادانِ در حال ترک نیز توجه شود؛ همچنین، توجه به زمان بعد از ترک نیز مهم است تا فردی که به سختی این بلا را از خود دور کرده، ناخواسته دوباره در دام اعتیاد قرار نگیرد.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما