جمعه 15 آذر 1398   14:50:09
(سال رونق تولید)

print

تاکید سفیر یونان بر همکاری علمی با دفتر تبلیغات اسلامی /عذرخواهی سفیر یونان از آتش زدن آثار تاریخی ایران توسط یونانیان

  • خلاصه :سفیر یونان در ایران در بازدید از دانشگاه باقرالعلوم(ع) دفتر تبلیغات اسلامی گفت: هر چند جنگ ایران و یونان را باید جنگ عشق نامید، اما بابت آتش زدن آثار تاریخی عذرخواهی می‌کنم.

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی( تبلیغ نیوز )، دیمیتری الكساندر كیس "سفیر یونان" و هیأت همراه با حضور در ساختمان معاونت آموزشی دفتر تبلیغات اسلامی، ضمن آشنایی با دانشگاه باقرالعلوم(ع) وابسته به این دفتر، در زمینه گسترش همکاری‌های علمی با مسئولین این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.

*ادای احترام به شهدای گمنام
دیمیتری الكساندر كیس در ابتدای ورود به دانشگاه باقرالعلوم(ع) بر سر مزار شهدای گمنام مدفون در این دانشگاه حضور پیدا کرد و ضمن ادای احترام اظهار داشت: متأسفانه افراد زیادی به دلیل جنگی که بر کشور ایران تحمیل شده بود، کشته شدند.

وی در ادامه در جلسه‌ ای با حضور مسئولان دانشگاه باقرالعلوم(ع) گفت: حضور در شهر مقدس قم و این دانشگاه برای من افتخار بزرگی است.

*سوهان قم را دوست دارم
سفیر یونان تصریح کرد: من مقدس بودن شهر قم را با مسجدهای زیبا و منظره‌ های چشم نوازی که از این شهر در مسیر آمدن دیدم، درک کردم؛ همچنین سوهان قم را دوست دارم.

وی سابقه تمدنی ایران و یونان را از اشتراکات دو کشور خواند و افزود: دو کشور ایران و یونان دارای دو تمدن بزرگ هستند، از این جهت نکات زیادی برای ارتباط مشترک میان ما وجود دارد.

*عذرخواهی بابت آتش زدن آثار تاریخی توسط یونانیان
دیمیتری الكساندر كیس به بازدید از تخت جمشید و آثار تاریخی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: هر چند جنگ ایران و یونان را باید جنگ عشق نامید، اما بابت آتش زدن آثار تاریخی عذرخواهی می‌کنم.

وی ارتباط فلسفه یونانی با فلسفه اسلامی را مهم خواند و خاطرنشان کرد: اشتراکات زیادی برای ارتباط دو کشور ایران و یونان وجود دارد، از جمله در فلسفه و این که افلاطون نقش عمده ‌ای در شکل‌گیری فلسفه اسلامی داشته است.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما