پنجشنبه 14 اسفند 1399   18:56:26
(جهش تولید)

print

آرشیو

پروفسور کامپانینی معتقد بود كه جامعه غربي براساس دروغ و ريا برپا شده است

يكي از سخنران همايش بين المللي جاودانگي نفس در اسلام و مسيحيت گفت: پروفسور کامپانینی اسلام شناس و فیلسوف فقيد ایتالیایی معتقد بود كه جامعه غربي بر اساس ریا و دروغین برپا شده و غربی ها ظاهرِ صلح دارند و دائما در حال جنگجویی و جنگ هستند و ريشه تروریسم و اسلام هراسی را در آنجا  باید پیدا کرد.

ایجاد شبکه علمی در سطح دنیا یکی از اهداف همایش «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت»

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: شبکه علمی که در این همایش شکل می گیرد در قالب انجمن بین المللی نفس انشاالله گسترده می شود و این راه ادامه دار خواهد بود و با توجه به شبکه علمی بسیار خوبی که در سطح دنیا شکل گرفته انشاالله این در رفتار و برنامه ها و سیاست گذاری های ما ظهور خواهد کرد.

پنل «این همانی» برگزار شد

دبیر پنل «این همانی» به ارائه گزارشی از مقالات ارائه شده در این پنل پرداخت و نظرات محققان و مباحث مطرح شده در این پنل را تشریح کرد.

سیر تطور تبیین‌های فلسفی و عرفانی از آموزۀ معاد جسمانی

دبیر علمی همایش «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت» گفت: با بیان مختصری از مبانی سه دستگاه فلسفی در تاریخ اندیشه اسلامی(فلسفه مشاء، فلسفه اشراق و حکمت متعالیه)، به تأثیر این مبانی در تبیین آموزۀ معاد جسمانی پرداخت و گفت: ابن سینا بر معاد روحانی استدلال می‌کند ولی دستگاه فلسفی او توان اثبات معاد جسمانی را ندارد و خود بدان معترف است.

مسابقه قرآنی «پرتو نور» ویژه طلاب و مبلغان دینی برگزار می شود

به همت اداره کل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با همکاری میز تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن، مسابقه قرآنی «پرتو نور» ویژه طلاب و مبلغان دینی برگزار می شود.

همایش بین المللی «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت» برگزار می شود

رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: افتتاحیه همایش «جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت» در روز سه شنبه ۱۲ اسفند ۹۹ از ساعت ۸ الی ۱۱ صبح خواهد بود که به صورت مجازی برگزار می شود.

تمدید مسابقه «منشور روحانیت» تا سیزدهم اسفندماه

معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، به مناسبت سالروز سوم اسفندماه، زمان صدور پیام حضرت امام خمینی(ره) به روحانیون و با هدف بازخوانی این منشور، مسابقه «منشور روحانیت» را برگزار می کند.

لزوم جذب و توجه به مخاطبین عرب زبان داخل و خارج کشور از بستر ماهواره و رسانه ها

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، نمایندگی خوزستان این دفتر را جزو خط مقدم فعالیت های جهادی دانست و گفت: در این سال ها شاهد فعالیت های جهادی این نمایندگی بودیم و گواه این امر، افزایش برنامه ها و کیفیت آنها بود که امیدواریم در سال پیش رو هم تفاوت معناداری پیدا کند.

شاخص های پذیرش ایده های خلاق و نوآور

مدیر عامل مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به حمایت این مرکز از تیم های نوآور و خلاق گفت: وجود نوآوری در عرصه تبلیغ و ترویج ارزش های فرهنگی در ایده و امکان تبدیل ایده به یک محصول یا خدمت در راستای تأمین هزینه های خود، شاخص های پذیرش ایده های خلاق و نوآور در این مرکز هستند.

لزوم شناسایی و رفع آسیب های اجتماعی و پاسخگویی تخصصی به شبهات در استان خوزستان

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی خوزستان گفت: دفتر تبلیغات اسلامی بعنوان یک نهاد پیشروی فرهنگی در نظر دارد که آموزش ها و خدماتی در خصوص تربیت تخصصی، پاسخگویی تخصصی به سؤالات، شبهات، شناسایی و رفع آسیب های اجتماعی ارائه کند و این استان را همچون گذشته مورد توجه جدی قرار دهد.

روحانیت اصیل برای تحقق بیانیه گام دوم به صحنه بیایند

عضو هيئت علمي دانشگاه باقرالعلوم(ع) به تبیین نقش مؤثر حوزه های علمیه و روحانیون در پیروزی و تداوم و استمرار انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: در طول تاریخ تشیع و در دویست سال اخیر، قشری که نقش پررنگ و اثرگذرای در تحول اجتماعی داشته، قشر حوزوی و روحانیت بوده است.

ضرورت رعایت میزان های فقهی بر ایده های استارتاپی

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان این باید به بعضی از ایده های استارتاپی از لحاظ فقهی رسیدگی شود، گفت: باید اسلام در بُعد اعتقادی، اخلاقی و عملی فقهی پیاده شود و اگر ایده نوگرایی بی حساب و کتاب به ذهن خطور کنند، محکمات اسلام را به اسم اجتهاد زیر پا می گذارند.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما