سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1398   23:23:33
(سال رونق تولید)

آرشیو

استفاده از دین در سینمای غرب برای رسیدن به هدف غیردینی خود

محقق و پژوهشگر دینی گفت: در سینمای غرب با محور قرار دادن یک دین خاص، از مقوله دین در سینما استفاده می کنند، برای اینکه به هدف خود که غیر از دین باشد، برسند و البته گاهی هم نقد دین را انجام می دهند.

جریان مباهله را باید بعنوان غدیر دوم معرفی کنیم

رئیس پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان این که باید جریان مباهله را مورد تاکید بیشتر و حتی به عنوان غدیر دوم معر فی کنیم، گفت: برخی مفسران اهل سنت، نام امام علی(ع) را از اهل بیت(ع) حذف کرده اند در حالی که فرزند پیامبر بودن حسنین(ع) را پذیرفته اند.

هماهنگی کارها با قرآن به معنی مرجعیت علمی قرآن نیست

رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم، گفت: ما اگر قرآن را مرجع علمی بدانیم حق این است که قرآن را مبدا نظریات علمی بدانیم ولی اگر از قرآن امضاء بگیریم و هماهنگ باشیم، اگرچه کار خوبی است ولی مرجعیت قرآن محسوب نخواهد شد.

ارائه منتخب 400 اثر قرآنی مؤسسه معصومیه در نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی

معاون پژوهشی موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه قم گفت: این موسسه علمیه با ارائه آثار قرآنی طلاب در نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم، حضور یافته است.

قصص قرآنی ظرفیت‌های بالقوه برای یک اثر نمایشی است

نویسنده فیلمنامه قرآنی فهرست مقدس گفت: موقعیت هایی که در این قصص برای ما به عنوان متن شفاهی تعریف می شود، رویدادی کاملاً زنده می باشد و یک دارماتورژ باید بپذیرد که با یک متن زنده مواجه است.

پیگیری مرجعیت علمی قرآن و مباحث ترویجی در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: یکی از مهمترین دغدغه های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، فعالیت های قرآنی است و به همین دلیل، میز قرآن با هدف دنبال کردن مرجعیت علمی قرآن و مباحث ترویجی در این دفتر تشکیل شده است.

برگزاری نشست علمی نقش عمومات و مطلقات قرآنی در مسائل مستحدثه 

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در نشست علمی نقش عمومات و مطلقات قرآنی در مسائل مستحدثه گفت: اگر انطباق میان معنای قرآن و مسئله مستحدثه (مسائل جدید و روز) ایجاد شد در این صورت مقتضی حجیت (دلیل کافی برای استناد) خواهد بود.

دفتر تبلیغات اسلامی در خدمت قرآن و اهل بیت(ع) است

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: برپایی نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی، گویای این واقعیت است که این نهاد حوزوی، میزان زیادی از انرژی خود را صرف فعالیت های قرآنی کرده و باید هم این کار را انجام دهد.

رونمایی از آثار جدید قرآنی در نخستین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با تشریح فعالیت ها و دستاوردهای این پژوهشکده از رونمایی از آثار جدید قرآنی در نخستین نمایشگاه دستاوردهای قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خبر داد.

بررسی چالش های مربوط به صنایع فرهنگی در شبکه ایران کالا توسط دفتر تبلیغات اسلامی

برنامه زنده تلویزیونی صنایع خلاق با محوریت بررسی چالش های مربوط به صنایع فرهنگی با سفارش و تحت نظر دفتر تبلیغات اسلامی و به صورت گفتگو محور در 24 قسمت از شبکه ایران کالا پخش می شود.

زمانه امروز ما نیازمند به اشعار مطول است/ شعر حوزه فاخر است

شاعر و مداح اهل بیت(ع) از قصیده گفتن دست نکشید، گفت: بنمایه ها و محتواهای زیادی دارید و این محتواها دستمایه های خوبی برای ورود به شعر هستند و دنیا و زمانه امروز ما نیازمند به اشعار مطول است و از قصیده گفتن دست بر ندارید.

وجود 500 شاعر طلبه جوان در سطح کشور 

رییس انجمن شعر طلاب گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی، حدود 500 شاعر جوان طلبه در سطح کشور وجود دارند و از افتخارات شعر حوزه محسوب می شوند و شاید نزدیک به 100 شاعر طلبه در قم داریم و این افتخاری است.

12>>>
ravabet.omomi@dte.ir
3717199999
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما