چهارشنبه 18 تير 1399   18:53:28
(جهش تولید)

print

درخشش انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب ترکمنستان

  • خلاصه :انتشارات مؤسسه بوستان کتاب و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی به عنوان بهترین شرکت‌کننده خارجی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب ترکمنستان برگزیده شدند.

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، انتشارات مؤسسه بوستان کتاب و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به عنوان ناشران ایرانی با حضور فعال و تأثیرگذار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب ترکمنستان به عنوان بهترین شرکت‌کننده خارجی در این نمایشگاه برگزیده شدند.

7 ناشر ایرانی اعم از الهدی، راه ابریشم، آستان قدس رضوی، دانشگاه فردوسی مشهد، بوستان کتاب و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، فرهنگستان هنر و مختومقلی فراغی گرگان» در کنار رایزنی فرهنگی کشورمان در عشق آباد، با 8 غرفه بیشترین تعداد ناشران کشورهای خارجی را در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب ترکمنستان به جمهوری اسلامی ایران اختصاص دادند و به خاطر تنوع آثار ارائه شده و نیز طراحی غرفه ها به عنوان شرکت‌کننده برتر این نمایشگاه برگزیده شدند.

این نمایشگاه با پیام قربانقلی بردی محمداف "رئیس جمهور ترکمنستان" و با حضور رشید مرد اف "معاون رئیس جمهور"، وزرای فرهنگ و آموزش این کشور و سفرا، دیپلمات‌های خارجی مقیم عشق‌آباد و شخصیت‌های فرهنگی ترکمنستان افتتاح شده بود.

ناشران ایرانی در این نمایشگاه با ارائه 1100 عنوان کتاب به زبان‌های فارسی، انگلیسی، روسی و ترکمنی و در سطوح مختلف کودک و بزرگسال، میزبان خیل علاقه‌ مندان ترکمنی به‌ویژه دانشجویان این کشور بودند. رایزنی فرهنگی کشورمان نیز با ارائه کتاب‌های نفیس با موضوعات مختلف به‌ویژه گردشگری و ایرانگردی، همچنین عرضه بیش از 50 عنوان کتاب ترجمه شده به ترکمنی، مخاطبان را مهمان تاریخ، فرهنگ و معارف غنی کشورمان کرد.

در طول برگزاری نمایشگاه، غرفه‌های ایران از سوی رشید مرد اف "معاون رئیس جمهور و وزیر امورخارجه" بهار گل عبدی یوا "معاون رئیس جمهور در امور فرهنگی" و آتا گلدی شاه مراد اف "وزیر فرهنگ ترکمنستان" مورد بازدید و تقدیر قرار گرفت.

در مراسم پایانی این نمایشگاه که با حضور ناشران خارجی و داخلی، مقامات رسمی دولت ترکمنستان و شخصیت‌های فرهنگی این کشور برگزار شد، ناشران ایرانی به عنوان بهترین شرکت‌کننده خارجی در این نمایشگاه به خاطر ارائه آثار متنوع و طراحی غرفه‌ها برگزیده شدند و دیپلم افتخار و لوح ویژه نمایشگاه از سوی رئیس اداره دولتی انتشارات ترکمنستان، به رایزنی فرهنگی کشورمان به عنوان مسئول و هماهنگ‌کننده حضور شایسته ناشران ایرانی اهداء شد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما