جمعه 6 خرداد 1401   07:41:34

(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین)

print

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور:

گزارش فعالیت های دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان بشارت بود

  • خلاصه :رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با حضور در دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان از نزدیک در جریان فعالیت های  این نمایندگی قرار گرفت و گفت: گزارش فعالیت های این دفتر بشارت بود.

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در جریان این بازدید، اظهار داشت: تأکید بر آموزش و انتخاب مخاطب درجه یک که دارای مخاطبان زیادی باشد و عدم برجسته سازی برخی موضوعات و تهدیدات و پوشش تبلیغی مناسب، از نقاط مثبت فعالیت های خوزستان است و این گزارش هایی که ارائه شد، در حقیقت یک بشارت بود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، مسجد محوری را از روش های موفق شهر اهواز عنوان کرد و افزود: باید روش های سابق موفق در اهواز که به نقاط دیگر کشور هم تسری پیدا کرد، ادامه یابد؛ این نقطه قوتی است که باید تقویت شود.

وی حمایت مستمر محتوایی از ائمه جماعات، فعالان فرهنگی و به روز کردن و تقویت مبانی و حفظ پیشگامی خوزستان در مسجد محوری را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: هر زمانی که به مسجد بی مهری شد، تجربه تلخ گرفتیم؛ باید علاوه بر جامعه معلمان، دانش آموزان نیز مخاطب مستقیم دفتر تبلیغات اسلامی در دوره های آموزشی قرار بگیرند، زیرا انتقال برخی مفاهیم از زبان دانش آموزان به دیگر دانش آموزان بسیار آسان تر و مؤثر تر است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری اظهار داشت: ما در محتوای غنی هیچ مشکلی نداریم، اما ضعف هنر تبدیل محتوای متناسب برای مخاطبان گوناگون را داریم.

وی، برنامه ریزی و فعالیت وسیع برای بخش خواهران را خواستار شد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، روحیه جهادی و عشق در خدمت به مردم را زیر بنای اساسی در تأثیرگذاری عمیق در مخاطبان دانست و تصریح کرد: الحمدلله این استان ظرفیت های بسیار بزرگی در سایه دوراندیشی، دقت و زیرکی آیت الله موسوی جزایری که بنده شخصاً علاقه خاصی به ایشان دارم، بهره مند است؛ این عقبه عظیم و تربیت نیروهای خدوم و انقلابی زمینه را برای انجام کارهای بزرگ فراهم می آورد.

وی، وجود حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد «نماینده ولی فقیه در خوزستان» با روحیه خدمت و جهاد و بی تکلفی را نعمت دیگری برای استان برشمرد و افزود: حضور ایشان الحمدلله توانسته است راه های جدیدی بر روی این استان باز کند و جهت جهادی را در خوزستان بیش از گذشته تقویت نماید.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین محمد دبیری فرد «رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان» اظهار داشت: در دفتر تبلیغات اسلامی ۴ هدف مهم را دنبال می‌کنیم که نخستین آن «تعمیق ایمان و باورهای دینی با گرایش نقد فِرق ضاله» است.

وی، دومین برنامه مهم در دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان را «توانمندسازی طلاب در امر تبلیغ» اعلام کرد و گفت: در این راستا با برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های فن مناظره و سایر مهارت‌هایی که یک طلبه برای تبلیغ نیاز دارد، تلاش می‌کنیم که طلاب را به علم روز حوزوی تجهیز کنیم.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان، "تحکیم نظام خانواده" با برگزاری کلاس‌های مشاوره را سومین اقدام مهم دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان برشمرد و تصریح کرد: هدف چهارم نیز «تبیین کارآمدی نظام» است که در این خصوص نیز اساتید بصیرتی را به مدارس علمیه اعزام می‌کنیم.

وی، اعزام مبلغ در مناسبت‌های گوناگون و همچنین اعزام به ‌صورت هفتگی را یکی دیگر از برنامه‌های مستمر دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان بیان کرد.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما