جمعه 8 اسفند 1399   09:43:24
(جهش تولید)

print

به همت دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان صورت می گیرد؛

آموزش 120 دانش پژوه در دوره های تخصصی فضای مجازی

  • خلاصه :دوره های آسیب شناسی و حضور در فضای مجازی با شرکت 120 دانش پژوه به همت دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام محمد آل مبارک «رییس اداره آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان» در گفت و گویی اظهار داشت: دوره های آموزشی فضای مجازی با چند سرفصل، جایگاه فضای مجازی در خانواده، معرفی برخی از نرم افزارها، مبانی حضرت آیت الله خامنه ای در رابطه با حضور و مواجهه با فضای مجازی، انتظارات مقام معظم رهبری، شبکه های مالی و اطلاعات دشمن در خصوص فضای مجازی، چالش ها و آسیب های فضای مجازی و شیوه های مدیریت رسانه و خانه در حال برگزاری است.

وی گفت: یکی از نکات آموزشی این دوره ها، دقت به مطالبات رهبری از جمله شبکه ملی اطلاعات و راه اندازی نهضت مطالبه و محاسبه گری است.

رییس اداره آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان تصریح کرد: یکی دیگر از نقاط مورد تمرکز در برگزاری این دوره ها، رعایت اصول ارتباط با فضای مجازی در خانواده و تمرکز برا ی شناخت آبشخور فضای مجازی و مراکز تولید محتوا برای این بسترها است.

وی با بیان این که کلاس ها به صورت مجازی در حال برگزاری است، افزود: یکی از اهداف ما، رسیدن موضوعاتی است که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، چرا که ایشان ضمن تأکید بر محور فضای مجازی بیان کرده اند که چنانچه رهبر انقلاب اسلامی نبودم، رئیس فضای مجازی کشور می شدم.

حجت الاسلام آل مبارک ضمن تأکید بر اینکه که جوانان ما اکنون در این فضا نفس می کشند، اظهار داشت: لزوم مواجهه و مقابله با آسیب های فضای مجازی، داشتن شناخت کافی در این حوزه است چرا که اکنون فضای مجازی ابزاری بوده که در دسترس همگان است و باید با شناخت و آگاهی از محاسن آن استفاده کرد.

وی ضمن تأکید بر ضرورت موضوع شناسی گفت: این شناخت باعث می شود تا نیاز های کاذبی که در این بسترها القا می شود را تشخیص داده و سواد رسانه ای دانش پژوهان را بالا ببریم.

حجت الاسلام آل مبارک خاطرنشان کرد: این دوره ها در سامانه lms دفتر تبلیغات اسلامی در 30 جلسه یک ساعته با حضور 120 نفر دانش پژوه برادر و خواهر در حال برگزاری است و داوطلبان پس از قبولی در این دوره امکان شرکت در دوره تکمیلی را دارند. 

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما