يكشنبه 2 ارديبهشت 1403   05:44:34

( جهش تولید با مشارکت مردم )

print

حضرت آیت الله نوری همدانی:

تقویت جبهه مقاومت زمینه‌سازی برای ظهور است

  • خلاصه :آیت الله نوری همدانی با تاکید بر نقش مهم جبهه مقاومت اسلامی در دفاع از کیان اسلام، گفت: امروز تقویت جبهه مقاومت و ایستادگی درمقابل استکبار همان زمینه سازی برای ظهور است.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، آیت الله حسین نوری همدانی در پیامی به همایش ملی«شهید سلیمانی و مکتب انتظار و مقاومت» که به همت پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی در مرکز همایش های غدیر برگزار شد، اظهار داشت: اصولا هر حرکت ارزشمند که در عالم به وقوع می ‌پیوندد، دارای یک انگیزه و یک الگوی ارزنده است، در این میان حرکت‌های انقلابی و جهادی به این موضوع دقت نظر بیشتری دارند و عمدتا دنبال اینکه حتما به پیروزی ظاهری دست پیدا کنند نیستند؛ بلکه در پی اثرگذاری آن و گرفتن نتیجه مطلوب به نفع دین می‌باشند.

وی در این پیام افزوده ‌است: در فرهنگ ما نیز بیش از دیگران به این اصل خدامحوری توجه می‌شود و در تعلیمات آسمانی ما این گونه آموخته شده که نتیجه کار با مومنان و صالحان است.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: بر این اساس، وظایف نیز برای ما معین شده‌ و مهمترین آن موضوع جهاد و مقاومت است انسان منتظر در این موضوع بسیار اثرگذار می‌شود نمونه بارز آن شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی بود.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از این پیام آورده‌ است:‌ سردار سلیمانی را حقیقتا یک الگو ارزنده و به عنوان یک انسان منتظر می‌توان معرفی نمود. شخصیتی که با تمام وجود توانست فرهنگ اسلام و شیعه را در خود پرورش دهد، میدان جهاد در راه خدا و دفاع از مظلوم بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی و مبارزه با استکبار و ظالمان و ستمگران را زمینه‌ساز ظهور می‌دانست و به معنای واقعی کلمه سخن امام راحل را درک کرده بود که این انقلاب زمینه ساز ظهور است.

وی بیان داشته است: او توانسته بود فرهنگ اهل بیت(ع) را منتشر کند و شخصیت ممتاز او ثابت کرد چراغ راه سعادت بشر ولایت و درک موقعیت امام جامعه است، بنابراین توصیه من به همه عزیزان این است که همه باید برای زمینه سازی ظهور مصلح کل تلاش کنیم و امروز تقویت جبهه مقاومت و ایستادگی در مقابل استکبار همان زمینه‌سازی برای ظهور است.

این مرجع تقلید در این پیام یادآور شده‌ است: باید این موضوع را بدانیم و معتقد باشیم انقلاب اسلامی که با همین تفکر یعنی مقاومت و زمینه سازی ظهور شکل گرفته‌ است، باید حفظ و حراست شود و راه و آرمان امام راحل محفوظ بماند و راه و رسم شهیدان بویژه حاج ‌قاسم عزیز ادامه پیدا کند به امید روزی که همه ما توفیق خدمت در رکاب آقا و سرورمان حضرت حجت (عج) را داشته باشیم.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما