پنجشنبه 11 خرداد 1402   14:12:50

(مهار تورم، رشد تولید)

print

کرسی منتخب الاثرشناسی در حوزه ایجاد شود/ درسنامه منتخب الاثر آیت الله العظمی صافی(ره) آماده ارائه است

  • خلاصه :استاد حوزه علمیه قم گفت: امروز وظیفه داریم نه تنها از کتاب منتخب الاثر مطلبی گفته و حرف بزنیم بلکه کرسی منتخب الاثرشناسی در حوزه باید ایجاد شود.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن صافی گلپایگانی در همایش بین المللی مهدویت و انتظار در اندیشه آیت الله العظمی صافی گلپایگانی که صبح امروز در مدرسه عالی دارالشفاء برگزار شد، اظهار داشت: آیت الله صافی گلپایگانی شخصیت بزرگ مهدوی و ولایی و محدث بزرگ حوزه علمیه قم است. پدر ایشان مرحوم آیت الله محمدجواد صافی از مجتهدین بزرگ و صاحب تالیفات گسترده در زمینه مهدویت است. ایشان اشعاری درباره امام زمان (عج) به زبان عربی دارند.

وی افزود: همه آیت الله صافی را به عنوان فقیه، محدث و کلامی می شناسند اما ارادت به امام زمان (عج) ایشان را به عنوان مرجع مهدوی معرفی می کند. ایشان از همان دوران جوانی و نوجوانی به شبهات و سئوالات مهدوی پاسخ می دادند.

حجت الاسلام والمسلمین صافی گلپایگانی گفت: تمام هم و غمّ آیت الله صافی گلپایگانی معرفی بیشتر امام زمان (عج) به مردم و انس بیشتر با حضرت ولیعصر بود. ایشان تا آخر عمر خویش در دیدارها و سخنرانی ها، به مسئولان گوشزد می کردند که مردم عیال امام زمان (عج) هستند و باید به مردم خدمت کرد همچنین مردم را به ارتباط گرفتن با امام زمان (عج) تشویق می کردند.

وی یادآور شد: کتاب منتخب الاثر حدود 70 سال پیش در زمانی که خبری از رایانه و اینترنت نبود، به درخواست آیت الله العظمی بروجردی برای مقابله با تبلیغات جریانات انحرافی نوشته شد که در ایران و جهان اسلام بویژه الازهر مصر مقبول واقع شد.

استاد حوزه علمیه قم عمده تالیفات آیت الله صافی گلپایگانی را در دفاع از اهل بیت (ع) دانست و گفت: بیش از 20 جلد از تالیفات ایشان در زمینه مهدویت است که اولین کتاب فارسی ایشان، کتاب «نوید امن و امان» است.

وی گفت: حوزه هنوز کار خود را در حوزه مهدویت انجام نداده است. نباید به وضع موجود قانع باشیم. امروز وظیفه حوزه بالاتر از این است و از متولیان حوزه انتظار می رود که بیش از این درباره مهدویت کار کنند. معنویت و رسالت حوزه در ابلاغ فرهنگ مهدویت و نشر مهدویت است. ما باید بیش از این با امام زمان (عج) مانوس باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین صافی گلپایگانی افزود: امروز وظیفه داریم نه تنها از کتاب منتخب الاثر مطلبی گفته و حرف بزنیم. کرسی منتخب الاثرشناسی در حوزه باید ایجاد شود. درسنامه منتخب الاثر برای حوزه ضروری است. این درسنامه آماده شده تا تحویل مدیریت حوزه گردد و طلاب بیش از این با امام زمان (عج) ارتباط بگیرند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما