پنجشنبه 10 اسفند 1402   19:09:10

(مهار تورم، رشد تولید)

print

اعلام فراخوان ششمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق)

  • خلاصه :فراخوان ششمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق) از سوی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، سیدمحمدجواد شرافت در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به اعلام فراخوان ششمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق) از سوی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: هویت‌بخشی به شعر دینی و شعر حوزه های علمیه در قالب کشف و پرورش و جهت دهی استعدادها، معرفی و تشویق استعدادهای برتر و معرفی چهره های حوزوی و غیر حوزوی که می توانند الگو و معیار باشند از جمله اهداف برگزاری این دوره از جشنواره است.
وی افزود: شعر کلاسیک، شعر نو، شعر کودک و نوجوان و نوحه و سرود از جمله بخش های این دوره از جشنواره هستند و "شعر آزاد طلاب" موضوع عمومی و "هجو دنیای مدرن" موضوع ویژه این جشنواره است.
دبیر ششمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق) ادامه داد: این جشنواره دارای رده بندی اول تا سوم نیست و هر تعداد اثری که از نظر داوران و دبیرخانه علمی، از لحاظ کیفی و محتوایی برجسته و ممتاز و قابل تقدیر باشد، مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.
وی در خصوص توجه به استعدادهای تازه در این دوره از جشنواره گفت: بخش ویژه ای با همین عنوان در نظر گرفته شده است و دبیرخانه اشعار شاعرانی را که زیر 22 سال سن دارند و  تجربه شاعری چندانی ندارند، به صورت مجزا داوری و معرفی خواهد کرد.
شرافت در خصوص معیارهای داوری آثار اظهارداشت: علاوه بر معیارهای ادبی از جمله سلامت و صلابت زبان، بهره مندی به اندازه ی شعر از عناصر شاعرانه، تازگی و خلاقیت ادبی و...، وجود نگاه عمیق و محتوا و اندیشه متعالی دینی و حوزوی در آثار مورد توجه دبیرخانه خواهد بود.
وی این جشنواره را ویژه طلاب علوم دینی دانست و عنوان داشت: هر شرکت کننده می تواند با حداکثر 10 اثر در جشنواره شرکت نماید و این ده اثر شامل مجموع آثاری است که در بخش های مختلف می تواند ارسال کند.
دبیر ششمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق) افزود: در صورت امتیاز بالای چند اثر، تنها یک اثر از هر شاعر به عنوان اثر برتر انتخاب خواهد شد و در صورتی که یک شاعر بیش از ده اثر ارسال کند، ده اثر اولی که ارسال کرده مورد داوری قرار خواهد گرفت.
وی بیان داشت: ثبت نام، ارسال اثر و اطلاع از اخبار جشنواره از طریق http://shear.eshragh.ir صورت  می‌پذیرد و دهم بهمن ماه 1402 آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره خواهد بود.
شرافت خاطرنشان کرد: از شاعران حوزوی تقاضا می‌شود به منظور استفاده از خدمات و مزایای مادی و محتوایی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی ویژه طلاب هنرمند، نسبت به ثبت نام و تشکیل پرونده در پورتال تجمیع اشراق به نشانی https://art.eshragh.ir اقدام کنند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما