شنبه 8 مهر 1402   17:31:28

(مهار تورم، رشد تولید)

print

حرکت تنی چند از روحانیان هنرمند در سال 1361 برای پایه‌گذاری مجموعه‌ای هنری به منظور ارایه شایسته آموزه‌های دینی با زبان و بیان هنر به جامعه‌ فهیم و هنردوست، میراثِ ماندگاری شد که به صورت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی تبلور یافت.

پرورش استعدادهای طلاب و آشناساختن آنان با ظرفیت‌های هنر برای تبلیغ دین، آموزش‌های ادبی و هنری برای طلاب و خانوده‌های آنان، تقویت توانمندی و فعال‌سازی آنان در زمینه‌های فرهنگی و هنری و تولید آثار فاخر ادبی و هنری از جمله مهم‌ترین ضرورت‌های آموزش هنری در چند دهه گذشته بود. همچنین، تشکیل انجمن‌های ادبی هنری طلاب و برگزاری جشنواره و تولید آثار هنری در قالب‌های گوناگون با حمایت‌های مادی و معنوی مرکز فرهنگی هنری انجام گرفت.

از سوی دیگر در سال 1390، اداره کل تبلیغ نوین با هدف شناسایی و جذب فعالان حوزوی، سازماندهی آنها در قالب گروه‌‌های تبلیغی و حمایت‌ از طرح‌های تبلیغی آنان در عرصه‌های نوین تبلیغ رسانه‌ای در معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر ایجاد گردید.

در سال 1398 به منظور سازماندهی مجدد و تمرکز فعالیت‌ها و گسترش آن، مرکز فرهنگی و هنری و اداره کل تبلیغ نوین با یک‌دیگر ادغام و به "معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه" ارتقاء یافت.
 

جهت ارتباط با این معاونت بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

وزیر ارشاد: دفتر تبلیغات اسلامی همواره پیشتاز است/ فضای مجازی مهم‌ترین بستر برای پیوند هنر و دین است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه دومین سوگواره بین المللی ملت امام حسین(ع)گفت: دفتر تبلیغات اسلامی نماد روشن‌فکری دینی در جامعه ما است و همیشه پیشتاز بوده است و اقدامات مطلوبی را در جامعه دنبال می‌کند.

سوگواره ملت امام حسین(ع) می‌تواند به یک رویداد مناسکی در کشور تبدیل شود

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه تلاش کرده‌ایم نیازهای جامعه را به تولید کنندگان محتوا در فضای مجازی انتقال دهیم گفت: رویداد ملت امام حسین(ع) می‌تواند به یک رویداد مناسکی در کشور تبدیل شود و تمام مناسک اهل بیت(ع) را در بر بگیرد.

دریافت بیش از 15 هزار مشارکت در بخش‌های اصلی و برنامه‌های جنبی سوگواره بین المللی ملت امام حسین(ع)

دبیرخانه مرکزی دومین رویداد سوگواره بین المللی ملت امام حسین علیه السلام ( معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم) اطلاعیه ای در خصوص اعلام نتایج در بخش‌های اصلی و برگزاری آئین اختتامیه دومین سوگواره ملت امام حسین (علیه السلام) صادر نمود.

«شبِ مسعود» در قم

«شب مسعود»، بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام مسعود دیانی با حضور چهره‌های علمی،‌ رسانه‌ای، حوزوی و خانواده آن مرحوم در مجتمع آموزشی تربیتی هدایت قم برگزار شد.

شاهد رشد کیفی تولیدات سینمای دینی هستیم

رئیـس دفتـر تبلیغات اسلامی حـوزه علمیـه قم و نماینـده رهبـر انقـلاب در امـور دانشجویان ایرانــی اروپــا بــا بیــان اینکــه نقطــه قــوت مــا در تولیــد آثــار هنــری و سـینمایی، ظرفیـت پیـام، غنـای فرهنگـی و تـراث عظیـم فرهنگـی اسـت گفـت: میتـوان بـا فیلـم و تصویرگـری نچنـدان پرخـرج، افـراد را تحـت تأثیـر قـرار داد و برخـی از آثـار در جشـنواره همینطـور بـود و حتـی هنـگام مشـاهده اشـک مـن و معاونانـم را نیـز در آورد

جشنواره فیلم اشراق؛ راوی معارف و مقاصد قرآن و اهل بیت با زبان فیلم و مستند/ هجوم بی امان اندیشه های رقیب به اندیشه دینی ناب

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی گفت: چهارمین جشنواره فیلم دینی اشراق در مسیر اختتام است و بنا دارد در فرآیند پیش¬روی خود راوی معارف و مقاصد قرآن و اهل بیت با زبان فیلم و مستند باشد.

در سومین روز چهارمین جشنواره فیلم دینی اشراق چه گذشت؟/ از «مرگ فروشنده» تا «صدای بهمن» در اکران روز سوم

سومین روز از جشنواره فیلم دینی اشراق با اکران فیلم های «سید جلال الدین» به کارگردانی اکبر مخدومی و «مرگ فروشنده» به کارگردانی امین گودرزی پور به اتمام رسید.

ظرفیت‌های #سینما و #جشنواره_فیلم_اشراق/ شاهد اوج گیری در تولید فیلم های دینی هستیم/ حمایت بیشتر از فعالیت های هنری تصویری حوزه

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی و نماینده رهبر معظّم انقلاب اسلامی در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا گفت: جشنواره فیلم اشراق نسبت به آنچه که در گذشته بود، یک گام خیلی معناداری به جلو است و در حوزه مستند و فیلم کوتاه دینی شاهد یک اوج گیری هستیم.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما