يكشنبه 10 اسفند 1399   23:10:03
(جهش تولید)

print

حرکت تنی چند از روحانیان هنرمند در سال 1361 برای پایه‌گذاری مجموعه‌ای هنری به منظور ارایه شایسته آموزه‌های دینی با زبان و بیان هنر به جامعه‌ فهیم و هنردوست، میراثِ ماندگاری شد که به صورت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی تبلور یافت.

پرورش استعدادهای طلاب و آشناساختن آنان با ظرفیت‌های هنر برای تبلیغ دین، آموزش‌های ادبی و هنری برای طلاب و خانوده‌های آنان، تقویت توانمندی و فعال‌سازی آنان در زمینه‌های فرهنگی و هنری و تولید آثار فاخر ادبی و هنری از جمله مهم‌ترین ضرورت‌های آموزش هنری در چند دهه گذشته بود. همچنین، تشکیل انجمن‌های ادبی هنری طلاب و برگزاری جشنواره و تولید آثار هنری در قالب‌های گوناگون با حمایت‌های مادی و معنوی مرکز فرهنگی هنری انجام گرفت.

از سوی دیگر در سال 1390، اداره کل تبلیغ نوین با هدف شناسایی و جذب فعالان حوزوی، سازماندهی آنها در قالب گروه‌‌های تبلیغی و حمایت‌ از طرح‌های تبلیغی آنان در عرصه‌های نوین تبلیغ رسانه‌ای در معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر ایجاد گردید.

در سال 1398 به منظور سازماندهی مجدد و تمرکز فعالیت‌ها و گسترش آن، مرکز فرهنگی و هنری و اداره کل تبلیغ نوین با یک‌دیگر ادغام و به "معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه" ارتقاء یافت.
 

جهت ارتباط با این معاونت بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

هنر و رسانه در دفتر تبلیغات اسلامی قدمت دارد اما راه سختی در پیش داریم

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: دفتر تبلیغات اسلامی در زمینه هنر و رسانه قدمت دارد و در عرصه فضای مجازی نیز اداره کل تبلیغ نوین را داشتیم و چندین سال کار شده و میراث معاونت فرهنگی و تبلیغی در معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه آمده است ولی راه سختی در پیش داریم.

ضرورت آموزش بلاغت و فصاحت مجازی به طلاب 

معاون سابق فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی گفت: هنر و فضای مجازی و رسانه باید در کنار هم باشند و با هم دیده شوند و امروز باید به طلبه ها بلاغت و فصاحت مجازی یاد بدهیم که شگردهای دیگری دارد.

ضرورت ارائه مدل ها و سبک های جدید تبلیغی با استفاده از ابزارهای نوین/ آموزش و مشاوره به تولیدکنندگان محصولات فرهنگی در مرکز ملی اشراق

مدیرعامل مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق دفتر تبلیغات اسلامی گفت: دو ماموریت بصورت همزمان در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق دنبال می کنیم از یک طرف طلبه ها روش های نو و مدل های جدید را پیدا کنند و از طرف دیگر فرهنگ سازی شود تا بخشی از هزینه های تولید محصولات فرهنگی را مردم پرداخت کنند.

همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و دفتر تبلیغات اسلامی بمنظور توسعه فرهنگ دینی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به آمادگی این معاونت برای همکاری با دفتر تبلیغات اسلامی، ابراز امیدواری کرد تا با همکاری این دفتر و استفاده از نوآوری و خلاقیت و فناوری، گام های نوینی در توسعه فرهنگ دینی برداشته شود.

فعالیت های خلاقانه، نباید به صورت تکراری انجام گیرد

رئیس مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به همکاری این مرکز با بخش های مختلف دفتر تبلیغات اسلامی گفت: باید خط ربط فعالیت ها به گونه ای مشخص شود تا فعالیت های خلاقانه تبلیغی به صورت تکراری انجام نگیرد.

شماره ۳۳۸ ماهنامه «پیام زن» منتشر شد

سیصد و سی و هشتمین شماره ماهنامه فرهنگی اجتماعی زن، خانواده و سبک زندگی با عنوان «پیام زن» ویژه آذرماه ۱۳۹۹ به همت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.

بررسی ساختار و تشکیلات مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق

سرپرست اداره کل توسعه فرایند‌ها و فناوری اطلاعات مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی در بازدید از مرکز نوآوری و خلاقیت اشراق گفت: ساختار و سازمان نفرات پیشنهادی از سوی این مرکز طبق اساسنامه و صورتجلسه ابلاغی ریاست دفتر تبلیغات اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پخش برنامه «برکت» از رسانه ملی

میان برنامه معارفی «برکت» برنامه ای جهت بازخوانی سیره اقتصادی اهل بیت(ع) است که با حمایت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه از رسانه ملی پخش خواهد شد.

سری دوم از سلسله نشست های سوگواره مجازی اشراق برگزار شد

سری دوم از سلسله نشست های تخصصی هفتمین سوگواره مجازی اشراق به همت معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به صورت مجازی و با حضور اساتید و کارشناس های مطرح و صاحب نظر، همزمان با برگزاری سوگواره برگزار شد.

كارگاه هاي ادبي و هنري «اجتماع قلب ها» در فضاي مجازي

در حاشيه هفتمين سوگواره مجازي اشراق، كارگاه هاي آنلاين ادبی و هنری با عنوان «اجتماع قلب ها» با رويكرد توليد آثار متناسب با فضاي مجازي و با حضور اساتيد مطرح كشور به همت اداره كل فضاي مجازی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبليغات اسلامی حوزه علميه قم در حال برگزاري است.

1234567>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما