جمعه 8 اسفند 1399   09:41:21
(جهش تولید)

print

رئیس پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی خبر داد:

بررسی کلان پروژه «فقه هنر» در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

  • خلاصه :رئیس پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: اولویت های فعالیت های پژوهشکده فقه و حقوق در ارتباط با قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی در حوزه مباحث «فقه هنر» خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، دویست و دوازدهمین جلسه شورای مدیران پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی با حضور اعضای قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی این دفتر برگزار شد.

در این جلسه، نسبت به آخرین وضعیت پروژه های پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی در ارتباط با قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی بحث و تصمیم ‌گیری شد.

از میان پروژه های این پژوهشکده، 11 پروژه به سفارش این قطب در حال انجام است که پروژه های«بررسی حکم تولید فیلم، تئاتر، انیمیشن و عروسک گردانی در نقش معصومان در فقه امامیه»، «قواعد فقه مصرف فرهنگی»، «نظام موضوعات، اولویت ها و اهداف پژوهش در فقه بازی های رایانه ای»، «تطبیق قواعد فقهی در فقه هنر» و«قاعده نیت و تطبیقات آن در مصرف فرهنگی فضای مجازی» به میز سبک زندگی اسلامی و پروژه های «بررسی حکم فقهی مفاهیم و مصادیق نزدیک به دروغ»، «مطالعه بسترهای فقهی اقدامات صوری بانک ها در خصوص شرعی سازی اعطای تسهیلات و سپرده گذاری»، «مرتبه سنجی حرمت کذب در مقایسه با سایر احکام» و «موضوعات و احکام مستحدثه فقهی در مورد دروغ» به میز تخصصی اخلاق و پروژه های «بررسی فقهی معاشرت به معروف در حقوق خانواده» و «بررسی فقهی حقوقی مشاوره خانواده» به میز تخصصی تحکیم نظام خانواده اختصاص دارد.

در جلسه، حجت الاسلام والمسلمین سیف الله صرامی «رئیس پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی» اظهار داشت: اولویت فعالیت ‌های بعدی پژوهشکده فقه و حقوق در ارتباط با این قطب در حوزه مباحث «فقه هنر» خواهد بود.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما