يكشنبه 10 اسفند 1399   22:27:38
(جهش تولید)

print

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(isca) که نهادی حوزوی، انقلابی، پژوهشی و علمی است ، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم می‌باشد و از سال 1363 با عنوان «مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی» فعالیت خود را آغاز کرده و در سال 1384 با مجوز قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، تأسیس شده است.
این نهادي حوزوي، انقلابي، پژوهشي و علمي دارای پژوهشکده های  فرهنگ و معارف قرآن، تاريخ و سیره اهل بیت)علیهم‌السلام(، مهدويت و آينده پژوهی، فلسفه و کلام اسلامی، اخلاق و معنويت، فقه و حقوق، علوم و انديشه سیاسی، الهیات و خانواده، اسلام تمدنی، مديريت اطلاعات و مدارک اسلامی و مراکز احیای آثار اسلامی و مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری‌های علمی و بین المللی است.
این پژوهشگاه با بهره‌برداری از 13 نشریه، پایگاه‌های وب و محصولات نرم افزاری، اپلیکیشن‌ها، کرسی‌های نقد و ترویجی؛ نشست‌های علمی و تخصصی؛ همایش‌های ملی و بین المللی؛ همکاری‌های علمی داخلی و خارجی؛ تفاهم‌نامه‌های پژوهشی ملی و بین المللی، حائز افتخارات پژوهشی متعددی شده است.

آرشیو

برگزاری سمینار «بررسي پديده وضع و تحريف در احاديث مهدويت جريان‌ها، نمونه‌ها و برآيندها»

سمینار «بررسي پديده وضع و تحريف در احاديث مهدويت جريان‌ها، نمونه‌ها و برآيندها» به همت پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

شماره 104 فصلنامه «فقه» منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره فصلنامه علمی ـ پژوهشی «فقه» به همت پژوهشکده فقه و حقوق و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.

فعالیت ها و برنامه های آتی گروه پژوهشی فقه کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی

مدیر گروه فقه کاربردی پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: فقه شهر و شهر نشینی، فلسفه فقه و اصول و همایش الهیات شهر از اولویت های گروه فقه کاربردی پژوهشکده اسلام تمدنی است.

انتشار کتاب «فمینیسم و خانواده» به زودی

کتاب «فمینیسم و خانواده - نقد و بررسی مسائل خانواده از منظر فمینیسم با تأکید بر آراء فمینیسم اسلامی‌» به زودی از سوی پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی منتشر می شود.

ضرورت کار پژوهشی مشترک بین حوزه علمیه و دانشگاه

رئیس دانشکده علوم قرآنی اصفهان با تاکید بر ضرورت تولید پایان نامه های دانشگاهی مطابق نیاز جامعه، گفت: اگر پژوهش پایان نامه های دانشجویی با نیاز سنجی از ضرورت های مورد نیاز جامعه انجام شود، به یقین تاثیری شگرف در پیشرفت در مراکز علمی و اجتماع خواهد داشت.

شماره 100 فصلنامه «نقد و نظر» منتشر شد

صدمین شماره فصلنامه علمی ـ پژوهشی «نقد و نظر» به همت پژوهشکده فلسفه و کلام و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما