دوشنبه 31 تير 1398   01:56:55
(سال رونق تولید)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(isca) که نهادی حوزوی، انقلابی، پژوهشی و علمی است ، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم می‌باشد و از سال 1363 با عنوان «مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی» فعالیت خود را آغاز کرده و در سال 1384 با مجوز قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، تأسیس شده است.
این نهادي حوزوي، انقلابي، پژوهشي و علمي دارای پژوهشکده های  فرهنگ و معارف قرآن، تاريخ و سیره اهل بیت)علیهم‌السلام(، مهدويت و آينده پژوهی، فلسفه و کلام اسلامی، اخلاق و معنويت، فقه و حقوق، علوم و انديشه سیاسی، الهیات و خانواده، اسلام تمدنی، مديريت اطلاعات و مدارک اسلامی و مراکز احیای آثار اسلامی و مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری‌های علمی و بین المللی است.
این پژوهشگاه با بهره‌برداری از 13 نشریه، پایگاه‌های وب و محصولات نرم افزاری، اپلیکیشن‌ها، کرسی‌های نقد و ترویجی؛ نشست‌های علمی و تخصصی؛ همایش‌های ملی و بین المللی؛ همکاری‌های علمی داخلی و خارجی؛ تفاهم‌نامه‌های پژوهشی ملی و بین المللی، حائز افتخارات پژوهشی متعددی شده است.

آرشیو

مرجعیت پیدا کردن سیره معصومین(ع) در جامعه نیازمند دانش ترکیبی است 

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: برای این که سیره معصومین(ع) برای هدایت نحوه زیست اجتماعی امروز ما مرجعیت و منبعیت پیدا کند، زمان بر و نیازمند دانش ترکیبی است، نه تک وجهی. 

باید به سیره تمدنی اهل بیت(ع) توجه کنیم

رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: سیره منحصر در مباحث راهبردی نیست بلکه سیره فردی و اجتماعی هم وجود دارد اما حتما باید به سیره راهبردی حتی فراراهبردی یعنی سیره تمدنی هم توجه کنیم.

برگزاری مسابقه الکترونیک از مجموعه کتب سبک زندگی همراه با جوایز ارزنده

رییس اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از برگزاری مسابقه رایگان الکترونیک از مجموعه کتب سبک زندگی براساس آموزه‌های قرآن و اهل‌بیت(ع)، همراه با جوایز ارزنده خبر داد.

دفتر تبلیغات اسلامی گوهر درخشان حوزه علمیه در مباحث قرآنی است/ دفتر تبلیغات اسلامی چرخه کامل ابلاغ پیام دین به مردم است

مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور با بیان این که دفتر تبلیغات اسلامی، گوهر درخشان حوزه علمیه در مباحث قرآنی است، گفت: این مجموعه عظیم هرگاه احساس کرده می تواند در زمینه فرهنگ و قرآن مؤثر باشد، سخاوتمندانه به میدان آمده و خاضعانه به عنوان خادم قرآن فعالیت کرده است.

خرمشهر را آزاد کردیم اما علوم انسانی همچنان اسیر است

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان این که توانستیم خرمشهر را از دست دشمن آزاد کنیم اما نتوانستیم علوم انسانی را آزاد کنیم، گفت: ما می خواهیم با آن علوم انسانی جامعه سازی کنیم که از اساس غیر وحیانی است و بنیاد آن هم بر ساختن انسان نیست.

دفتر تبلیغات اسلامی مولود انقلاب اسلامی است 

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی را مولود انقلاب اسلامی دانست و گفت: این مجموعه توانسته عده ای از دانشوران آشنا به ادبیات فرهنگ دینی را دور هم جمع کرده و گروه های تخصصی تشکیل دهد.

دفتر تبلیغات اسلامی نقش مؤثری در دفاع از اسلام ناب دارد

نماینده قم و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان این که مراکز فرهنگی و حوزوی مانند دفتر تبلیغات اسلامی که نقش مؤثری در دفاع از جایگاه روحانیت، مرجعیت، تشیع و اسلام ناب دارند، گفت: دولت باید از مراکز علمی حوزوی و دانشگاهی حمایت کند.

پاسخ گویی به نیاز قرآن پژوهان در کتاب مطالعات محوری قرآن پژوهی خاورشناسان

نویسنده کتاب مطالعات محوری قرآن پژوهی خاورشناسان گفت: این کتاب که کلان پروژه مطالعات قرآنی خاورشناسان است، به نیازهای محققان و قرآن پژوهان در خصوص قرآن پژوهی خاورشناسان پاسخ می دهد.

12345>>>
ravabet.omomi@dte.ir
3717199999
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما