پنجشنبه 12 تير 1399   16:56:09
(جهش تولید)

print

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(isca) که نهادی حوزوی، انقلابی، پژوهشی و علمی است ، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم می‌باشد و از سال 1363 با عنوان «مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی» فعالیت خود را آغاز کرده و در سال 1384 با مجوز قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، تأسیس شده است.
این نهادي حوزوي، انقلابي، پژوهشي و علمي دارای پژوهشکده های  فرهنگ و معارف قرآن، تاريخ و سیره اهل بیت)علیهم‌السلام(، مهدويت و آينده پژوهی، فلسفه و کلام اسلامی، اخلاق و معنويت، فقه و حقوق، علوم و انديشه سیاسی، الهیات و خانواده، اسلام تمدنی، مديريت اطلاعات و مدارک اسلامی و مراکز احیای آثار اسلامی و مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری‌های علمی و بین المللی است.
این پژوهشگاه با بهره‌برداری از 13 نشریه، پایگاه‌های وب و محصولات نرم افزاری، اپلیکیشن‌ها، کرسی‌های نقد و ترویجی؛ نشست‌های علمی و تخصصی؛ همایش‌های ملی و بین المللی؛ همکاری‌های علمی داخلی و خارجی؛ تفاهم‌نامه‌های پژوهشی ملی و بین المللی، حائز افتخارات پژوهشی متعددی شده است.

آرشیو

بررسی «روش‌هاي پرورش خود مهارگري جنسي فرزندان در خانواده از منظر اسلام و روانشناسي اخلاق»

جلسه دفاعیه پایان نامه با موضوع «روش‌هاي پرورش خود مهارگري جنسي فرزندان در خانواده از منظر اسلام و روانشناسي اخلاق با تأكيد بر 7 سال دوم» در مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران) برگزار شد.

انتصاب سرپرست دبیری میز مبانی نظام سیاسی اسلام

رییس میز کار تخصصی مبانی سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران در حکمی مختار شیخ حسینی را به عنوان «سرپرست دبیری میز مبانی نظام سیاسی اسلام قطب های فکری و فرهنگی» منصوب کرد.

پاسخ به شبهه اقتباس مطالب قرآن از کتاب مقدس در قالب یک کتاب

مدیر گروه مطالعات تطبیقی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه برخی شبهه ای مطرح کردند که قرآن مطالب خود را از کتاب مقدس اقتباس کرده است و قرآن اصالت ندارد، از انتشار کتابی در پاسخ به این شبهه خبر داد.

تألیف کتاب «بررسی شبهه اقتباس قرآن از عهدین»

مدیر گروه علوم قرآنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از تألیف کتاب «بررسی شبهه اقتباس قرآن از عهدین» در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن این پژوهشگاه خبر داد.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما