پنجشنبه 10 اسفند 1402   17:51:39

(مهار تورم، رشد تولید)

print

دیدار رئیس دانشگاه باقرالعلوم(ع) با معاون وزیر علوم عراق

  • خلاصه :رئیس دانشگاه باقرالعلوم(ع) و معاون وزیر علوم عراق، طی جلسه مشترک، زمینه‌های همکاری‌های دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام و المسلمین شمس‌الله مریجی، رئیس دانشگاه باقرالعلوم(ع) با اشاره به اهداف، دستاوردها و رشته‌های مختلف دانشگاه باقرالعلوم(ع) گفت: این دانشگاه تمرکز ویژه‌ای بر تربیت نیروهایی دارد که علاوه بر آشنایی با علوم انسانی جدید، دغدغه‌های دینی، اسلامی و ملی دارند و هدفشان پاسخگویی به نیازهای جامعه اسلامی است.
رئیس دانشگاه باقرالعلوم(ع) ادامه داد: تعداد متقاضیان تحصیل در این دانشگاه بالا است تا جایی که در برخی از رشته‌ها تعداد متقاضیان ده برابر سهمیه پذیرش آن رشته است و این مسئله نشان دهنده استقبال بالایی است که از این دانشگاه وجود دارد. 
وی افزود: دانشگاه باقرالعلوم(ع) با تأکید بر پذیرش افراد مستعد و دغدغه‌مند، این افراد را برای پذیرش مسئولیت‌های مهم علمی، اجرایی و اثرگذاری اجتماعی و جریان‌ساز بودن در فعالیت‌ها و برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی و مدیریتی آماده می‌کند. 
دکتر حازم باقر طاهر، معاون وزیر علوم عراق، ضمن استقبال از حضور رئیس دانشگاه باقرالعلوم(ع) و عرض خیرمقدم گفت: ارتباط ما با دانشگاه‌های ایران ارتباطی بی‌نظیر است و رابطه تنگاتنگ و خوبی با دانشگاه باقرالعلوم(ع) داریم.
وی در ادامه ضمن استقبال از قرارگیری دانشگاه باقرالعلوم(ع) در رتبه‌بندی های معتبر بین‌المللی، به بیان امتیازات ویژه دانشگاه باقرالعلوم(ع) پرداخت و پیشنهاداتی در راستای تسهیل بیشتر و تکمیل فرایند جذب دانشجو از عراق ارائه داد. 
معاون وزیر علوم عراق با تأکید بر توسعه همکاری‌های علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با دانشگاه‌های عراق و افزایش تعداد تفاهم‌نامه‌های مشترک با آن‌ها، خواستار جذب دانشجویان عراقی مستعد در قالب بورسیه تحصیلی شد. 
وی منشورات، مقالات و کتاب‌های چاپ شده دانشگاه باقرالعلوم(ع) را دارای جایگاه ویژه‌ای برای جامعه هدف کشور عراق دانست و خواستار ارائه گزارش کامل‌تری از خروجی‌های علمی این دانشگاه به وزارت علوم عراق شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما