جمعه 6 خرداد 1401   07:07:11

(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین)

print

از سوی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی صورت گرفت؛

رونمایی از اپلیکیشن پاسخگوی سمپاد با حضور وزیر آموزش و پرورش

  • خلاصه :طی جلسه ای با حضور وزیر آموزش و پرورش و نماینده رئیس مرکز ملی پاسخگویی از اپلیکیشن پاسخگوی سمپاد رونمایی شد.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، طی جلسه ای با حضور یوسف نوری «وزیر آموزش و پرورش»، الهام یاوری «رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان»، حجت الاسلام محمد پورنوروز «به نمایندگی از حجت الاسلام اصغری، رییس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی» به صورت حضوری و مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور به صورت مجازی برگزار شد، از اپلیکیشن پاسخگوی سمپاد رونمایی شد.

نوری در این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، تبریک عید سعید فطر و تبریک روز معلم اظهار داشت: مدارس سمپاد از مرحله آموزش محوری و پژوهش محوری عبور کرده و بیشتر این مدارس در مرحله کارآفرینی هستند، اما نباید متوقف شوند، باید بروند به سمت مدارس نسل چهارم، مدارسی با ایفای نقش مسئولیت اجتماعی و البته در چارچوب نظام تربیتی با مسئولیت دینی، که در این زمینه کارهای بسیار خوبی هم انجام شده است. وی ضمن تشکر از راه اندازی اپلیکیشن پاسخگوی سمپاد، این سامانه را خدمتی به نسل آینده ساز قلمداد کرد.

حجت الاسلام پورنوروز نیز در این جلسه ضمن ارائه توضیحاتی راجع به مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی گفت: این مرکز در بسترهای ارتباطی متنوع و در گروه های تخصصی قرآن، حدیث، احکام، اخلاق و تربیت، کلام و اعتقادات، تاریخ و سیره، مشاوره و روانشناسی در قالب پرسمان برای انتقال معارف دینی فعالیت دارد و اپلیکیشن پاسخگوی سمپاد اقدامی جهت ارائه پاسخگویی ویژه نخبگانی می باشد.

در انتهای این جلسه «نرم افزار کاربردی (اپلیکیشن) پاسخگو ویژه دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان» توسط وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد.

گفتنی است نرم افزار کاربردی (اپلیکیشن) «پاسخگو» با هدف راهنمایی و پاسخ‏گویی به پرسش‏ها و شبهات دانش آموزان در زمینه مسائل دینی و با همکاری مرکز ملّی پاسخگویی به سؤالات دینی و سازمان ملی پروش استعدادهای درخشان طراحی و تولید شده است. این نرم افزار علاوه بر پاسخگویی به سوالات و شبهات، در بخش مفاهیم کنگره سراسری قرآن کریم مدارس سمپاد و اجرای این مسابقات با محوریت مفاهیم «بیانیه گام دوم انقلاب» از جمله «خودباوری» و «تمدن‌سازی» که مورد تأکید مقام معظم رهبری می باشند، بخش اختصاصی پاسخگویی به مسائل و پرسش های دانش آموزان سمپاد در حوزه های «جستجوی قرآنی»، «تاریخ»، «خودباوری» و «تمدن سازی» در نرم افزار کاربردی پاسخگوی سمپاد در نظر گرفته شده است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما