پنجشنبه 7 اسفند 1399   00:17:55
(جهش تولید)

print

به همت دانشگاه باقرالعلوم(ع) دفتر تبلیغات اسلامی؛

نشست علمی «رابطه نظریه و عمل از حکمای باستان تا رئالیسم انتقادی» برگزار شد

  • خلاصه :نشست علمی «رابطه نظریه و عمل از حکمای باستان تا رئالیسم انتقادی» به همت اداره پژوهش دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، نشست علمی «رابطه نظریه و عمل از حکمای باستان تا رئالیسم انتقادی» به همت اداره پژوهش دانشگاه باقرالعلوم(ع) و با همکاری دانشکده فرهنگ، علوم اجتماعی و رفتاری این دانشگاه و به صورت مجازی برگزار شد.

در این نشست، عماد افروغ «عضو هیئت امنای دانشگاه باقرالعلوم(ع)» به تشریح اهمیت و جایگاه نظریه و عمل پرداخت و بر ضرورت نظریه پردازی توسط جامعه اساتید دانشگاهی در کشور تأکید کرد.

وی با تأکید بر اینکه نظریه‌پردازی یک اصل مهم در دانشگاه‌ها به شمار می رود، گفت: نباید اجازه داد این موضوع تأثیرگذار به حاشیه برود، بلکه باید با فراهم کردن زیرساخت ها طوری برنامه ریزی شود تا اعضای هیئت علمی به بیان نظریه خود بپردازند.

این جامعه شناس تصریح کرد: پرداختن به نظریه‌هایی با موضوع علم و دین، اخلاق و هنر، سیاست و اخلاق، علم و جامعه، عقل و عشق از اولویت‌های جامعه امروز است که می‌توان در دانشگاه‌ها و عرصه‌های مختلف علمی به آن پرداخت.

وی افزود: نباید وقتی یک استاد دانشگاه به مرحله نظریه پردازی رسید، جایگاه او در دانشگاه تغییر کرده و یا به بیرون رانده شود، بلکه باید او را در نظریه‌پردازی آزاد بگذارند.

در این نشست علمی، همچنین مهدی امامی، حسن عبدی، سیدمحمدرضا امیری طهرانی، مهدی سلطانی، مهدی رجبی و میثم واثقی به تحلیل و بررسی رابطه نظریه و عمل از دیدگاه فلاسفه بزرگ باستان از جمله حکیم ملاصدرا، سقراط، افلاطون، ارسطو، فارابی و سایر فلاسفه یونان باستان پرداختند.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما