شنبه 8 مهر 1402   16:58:57

(مهار تورم، رشد تولید)

print

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در سال 1359 به پيروي از منويات رهبر كبير انقلاب(قدس سره) و با هدف اشاعه ارزش‌های اسلام، اقدام به افتتاح معاونت آموزش نمود و در سال 1370 شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس موسسه آموزش عالی باقرالعلوم(علیه‌السلام) موافقت اصولی نمود.
پس از کسب موافقت اصولی، کلیه فعالیت‌های آموزشی این موسسه در قالب رشته‌های مختلف علوم انسانی و با سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور رسمی آغاز شد و پس از سال‌ها تلاش و توسعه موسسه و کسب امتیازهای لازم، سرانجام شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 1384/12/13 با ارتقای مؤسسه به «دانشگاه باقرالعلوم(علیه‌السلام)» موافقت نهایی نمود.
دانشگاه دارای 4 دانشکده و دو گروه مستقل آموزشی است.

مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)
مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با هدف تأمین نیروی انسانی فاضل، متخصص و کارآمد در حوزه فرهنگ دینی و انسجام ‌بخشی به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شکل گرفته است و داری 6 گروه علمی مصوب است نیز زیر نظر معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت دارد و از جمله موسسات آموزش عالی حوزوی پرافتخار در سطح کشور است.

موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه
مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه یکی  از خدمات ارزشمند نهاد مقدس دفتر تبلیغات اسلامی است که در راستای مأموریت های آن تاسیس شده و با بهره گیری از ظرفیت عظیم دفتر تا کنون فعالیت های خود را در بخش آموزش علوم حوزوی به بانوان جامعه اسلامی بدون وقفه ادامه داده است. 
این موسسه هم اکنون علاوه بر پذیرش طلبه در بخش عمومی (تقریبا 50 درصد) در هفت رشته تخصصی از میان خواهران طلبه، دانش پژوه دارد و اولین مؤسسه ای است که در مقطع سطح چهار پذیرش داشته است.

جهت ورود به سایت هر یک ازمجموعه های فوق بر روی لوگوی مربوطه در ذیل کلیک نمایید. 

آرشیو

دیدار دانشجویان مدیریت رسانه با رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه

دانشجویان مدیریت رسانه دانشگاه باقرالعلوم(ع) وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه در سفر علمی خود به روسیه با رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این کشور دیدار کردند.

دفاع مقدس درس خداشناسی بود

رئیس سابق بنیاد شهید استان قم به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس به بیان ابعاد مختلف آن پرداخت.

مصاحبه با بیش از 400 نفر از شرکت کننده گفتمان نخبگان علوم انسانی در نمایندگی تهران

دعوت و استقبال از 400 شرکت کننده طرح گفتمان نخبگان علوم انسانی در دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران انجام شد که حدود 200 نفر از آنها نمره قبولی را جهت شرکت در مرحله بعد دریافت کردند.

درخشش دفتر تبلیغات اسلامی در چهاردهمین جشنواره بین المللی فارابی

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بخش های گروه فلسفه، منطق و کلام، شخصیت‌های پیشتاز علوم انسانی و اسلامی، پژوهش و آموزش عالی و نشریه علمی چهاردهمین جشنواره بین المللی فارابی خوش درخشید.

ضرورت نگاه جامع و بررسی همه زوایا در مقابله با ناهنجاری ها در جامعه

به همت اداره کل تبلیغ عمومی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، نشست شورای هماهنگی گروه های تبلیغی استان اصفهان و فارس با موضوع تغییرات هنجاری و روش های مقابله با آن با حضور معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی برگزار گردید.

حضور دانشجویان مدیریت رسانه دانشگاه باقرالعلوم(ع) در دانشکده دین و رسانه دانشگاه صدا و سیما

هفتمین نشست تجربه‌نگاری مدیران رسانه به همت انجمن علمی مدیریت رسانه و اداره پژوهش دانشگاه باقرالعلوم(ع) در دانشکده دین و رسانه دانشگاه صدا و سیما برگزار شد.

برخی با رفتارشان در فضای مجازی موجب نفرت علیه روحانیت شده‌اند

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: مشکل امروز در عینیت و مجاز جامعه ما، اخلاق‌زدایی است؛ اینکه سخنران ما در تلویزیون می‌گوید دین دنبال تحقق اخلاق نبود مسئله کمی نیست؛ اخلاق‌زدایی از جنبش‌های اجتماعی هم مانند این تعبیر که انقلاب، خون می‌خواهد، خشونت را گسترش می‌دهد.

دانشگاه باقرالعلوم(ع) تسهیل‌گر حضور پررنگ تشیع در عرصه‌های بین‌المللی

رئیس اداره امور بین الملل دانشگاه باقرالعلوم(ع) وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی گفت: حضور مکتب تشیع در عرصه‌های بین‌المللی به دلیل بهره‌مندی از معارف غنی، منابع ارزشمند علمی و میراثی گران‌قدر اهل‌بیت(س)، حضوری راهبردی و موثر است و دانشگاه باقرالعلوم(ع) مصمم به تسهیل‌گری حضور پررنگ گفتمان تشیع در عرصه‌های بین‌المللی بویژه مراکز آکادمیک، دانشگاهی و حوزوی است.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما