پنجشنبه 23 آبان 1398   02:26:28
(سال رونق تولید)

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در سال 1359 به پيروي از منويات رهبر كبير انقلاب(قدس سره) و با هدف اشاعه ارزش‌های اسلام، اقدام به افتتاح معاونت آموزش نمود و در سال 1370 شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس موسسه آموزش عالی باقرالعلوم(علیه‌السلام) موافقت اصولی نمود.
پس از کسب موافقت اصولی، کلیه فعالیت‌های آموزشی این موسسه در قالب رشته‌های مختلف علوم انسانی و با سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور رسمی آغاز شد و پس از سال‌ها تلاش و توسعه موسسه و کسب امتیازهای لازم، سرانجام شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 1384/12/13 با ارتقای مؤسسه به «دانشگاه باقرالعلوم(علیه‌السلام)» موافقت نهایی نمود.
دانشگاه دارای 4 دانشکده و دو گروه مستقل آموزشی است.

مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)
مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با هدف تأمین نیروی انسانی فاضل، متخصص و کارآمد در حوزه فرهنگ دینی و انسجام ‌بخشی به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شکل گرفته است و داری 6 گروه علمی مصوب است نیز زیر نظر معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت دارد و از جمله موسسات آموزش عالی حوزوی پرافتخار در سطح کشور است.

موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه
مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه یکی  از خدمات ارزشمند نهاد مقدس دفتر تبلیغات اسلامی است که در راستای مأموریت های آن تاسیس شده و با بهره گیری از ظرفیت عظیم دفتر تا کنون فعالیت های خود را در بخش آموزش علوم حوزوی به بانوان جامعه اسلامی بدون وقفه ادامه داده است. 
این موسسه هم اکنون علاوه بر پذیرش طلبه در بخش عمومی (تقریبا 50 درصد) در هفت رشته تخصصی از میان خواهران طلبه، دانش پژوه دارد و اولین مؤسسه ای است که در مقطع سطح چهار پذیرش داشته است.

جهت ورود به سایت هر یک ازمجموعه های فوق بر روی لوگوی مربوطه در ذیل کلیک نمایید. 

آرشیو

تشریح مسأله تألیف قلوب در روابط بین الملل

عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) دفتر تبلیغات اسلامی گفت: تألیف قلوب ابعاد گستردهای دارد، از دفع شر تا گستراندن حاکمیت اسلام و اقوال متعددی در پیرامون آن وجود دارد.

اهل سنت قربانی حکومت های جور بوده و هست

مستبصر و اندیشمند مشهور شیعه، اهل سنت را قربانی حکومت های جور دانست و تصریح کرد: اهل سنت قربانی کم و زیاد کردن تاریخی هستند که امویان، عباسیان و بعد از آن عثمانی ها برای آن نوشتند و تاریخ را تحریف کردند.

لازمه تعامل علوم انسانی توجه به علوم بنیادین است

معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی لازمه تعامل علوم انسانی و توفیق در بخش تولید علم را توجه به علوم بنیادین دانست و گفت: بدین جهت این دانشگاه نسبت به فلسفه های مضاف سرمایه گذاری می کند.

دانشگاه باقرالعلوم(ع) صحنه گفتگوی بین حوزه های فرهنگی، تاریخی و تمدنی است

رئیس دانشکده فلسفه و اخلاق دانشگاه باقرالعلوم(ع) وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی گفت: این دانشگاه در حوزه علمیه قم و در قلمرو مفاهیم علمی، صحنه گفتگوی بین حوزه های فرهنگی، تاریخی و تمدنی است.

تاکید سفیر یونان بر همکاری علمی با دفتر تبلیغات اسلامی /عذرخواهی سفیر یونان از آتش زدن آثار تاریخی ایران توسط یونانیان

سفیر یونان در ایران در بازدید از دانشگاه باقرالعلوم(ع) دفتر تبلیغات اسلامی گفت: هر چند جنگ ایران و یونان را باید جنگ عشق نامید، اما بابت آتش زدن آثار تاریخی عذرخواهی می‌کنم.

رابطه فقه بین الملل و بیانیه گام دوم/ ضرورت پشتیبانی کلام از فقه بین الملل

عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) در نشست «فقه دولت اسلامی» با بیان اینکه لازم است به منظور تحقق چشم اندازهای بیانیه گام دوم فقه در عرصه بین الملل ورود کند، گفت: عزت، حکمت و مصلحت، سه عرصه تعیین شده برای فقه است.

بیانیه گام دوم انقلاب ناظر به دوره استشراق علمی و رسانه ای در غرب است

مدیر گروه تاریخ دانشگاه باقرالعلوم(ع) گفت: بیانیه گام دوم انقلاب ناظر به دوره استشراق علمی و رسانه ای در غرب است و رهبرانقلاب با درک دقیق از شرایط ایجاد شده در غرب، بیانیه گام دوم را تدوین کردند.

رسالت دانشگاه باقرالعلوم(ع) تولید علم با الهام از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است

معاون آموزش دانشگاه باقرالعلوم(ع) با بیان این که رسالت آموزشی ما حرکت در جهت تولید علم با الهام از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، افزود: حرکت در این مسیر نیاز به همدلی و روحیه جهادی و تلاش خستگیناپذیر دارد.

واگذاری اجرای سومین دوره جشنواره کتاب سال سبک زندگی به دانشگاه باقرالعلوم(ع)

دبیر میز سبک زندگی اسلامی گفت: با توجه به اینکه سومین دوره جشنواره کتاب سال سبک زندگی سنخیت و تناسب بسیار زیادی با دانشگاه باقرالعلوم(ع) دارد، شورای میز سبک زندگی اسلامی تصمیم گرفت که برگزاری این دوره از جشنواره را به این دانشگاه واگذار کند.

انتقاد معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی از دیکته شدن موضوع پایان نامه ها

معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی گفت: دانشجو باید دغدغه دین و فرهنگ داشته باشد و موضوع و مسأله از درون و از ذهن وی بجوشد؛ بنابراین مسأله و موضوع پایان نامه نباید از بیرون به وی دیکته شود.

رابطه‌ میان علم جامعه شناسی و زیارت اربعین/ دلایل بایکوت رسانه ای پیاده روی اربعین/ کارکردهای راهپیمایی اربعین

معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به رابطه‌ میان علم جامعه شناسی و زیارت اربعین، دلایل بایکوت رسانه ای پیاده روی اربعین و کارکردهای راهپیمایی اربعین را تبیین کرد.

12>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما