شنبه 16 اسفند 1399   18:01:38
(جهش تولید)

print

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در سال 1359 به پيروي از منويات رهبر كبير انقلاب(قدس سره) و با هدف اشاعه ارزش‌های اسلام، اقدام به افتتاح معاونت آموزش نمود و در سال 1370 شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس موسسه آموزش عالی باقرالعلوم(علیه‌السلام) موافقت اصولی نمود.
پس از کسب موافقت اصولی، کلیه فعالیت‌های آموزشی این موسسه در قالب رشته‌های مختلف علوم انسانی و با سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور رسمی آغاز شد و پس از سال‌ها تلاش و توسعه موسسه و کسب امتیازهای لازم، سرانجام شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 1384/12/13 با ارتقای مؤسسه به «دانشگاه باقرالعلوم(علیه‌السلام)» موافقت نهایی نمود.
دانشگاه دارای 4 دانشکده و دو گروه مستقل آموزشی است.

مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)
مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با هدف تأمین نیروی انسانی فاضل، متخصص و کارآمد در حوزه فرهنگ دینی و انسجام ‌بخشی به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شکل گرفته است و داری 6 گروه علمی مصوب است نیز زیر نظر معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت دارد و از جمله موسسات آموزش عالی حوزوی پرافتخار در سطح کشور است.

موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه
مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه یکی  از خدمات ارزشمند نهاد مقدس دفتر تبلیغات اسلامی است که در راستای مأموریت های آن تاسیس شده و با بهره گیری از ظرفیت عظیم دفتر تا کنون فعالیت های خود را در بخش آموزش علوم حوزوی به بانوان جامعه اسلامی بدون وقفه ادامه داده است. 
این موسسه هم اکنون علاوه بر پذیرش طلبه در بخش عمومی (تقریبا 50 درصد) در هفت رشته تخصصی از میان خواهران طلبه، دانش پژوه دارد و اولین مؤسسه ای است که در مقطع سطح چهار پذیرش داشته است.

جهت ورود به سایت هر یک ازمجموعه های فوق بر روی لوگوی مربوطه در ذیل کلیک نمایید. 

آرشیو

روحانیت اصیل برای تحقق بیانیه گام دوم به صحنه بیایند

عضو هيئت علمي دانشگاه باقرالعلوم(ع) به تبیین نقش مؤثر حوزه های علمیه و روحانیون در پیروزی و تداوم و استمرار انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: در طول تاریخ تشیع و در دویست سال اخیر، قشری که نقش پررنگ و اثرگذرای در تحول اجتماعی داشته، قشر حوزوی و روحانیت بوده است.

اعطای دیپلم افتخار جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی به رئیس دانشگاه باقرالعلوم(ع)

در آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت از معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی و رئیس دانشگاه باقرالعلوم(ع) تقدیر و دیپلم افتخاری از سوی رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس به وی اعطا گردید.

تجلیل از برگزیدگان جشنواره ملی «کتاب سال سبک زندگی» و پژوهشگران برتر

مراسم اختتامیه سومین جشنواره «کتاب سال سبک زندگی اسلامی» با تجلیل از پنج اثر شایسته ‌تحسین از مراکز علمی حوزوی و دانشگاهی کشور به میزبانی دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار شد که در آن از پژوهشگران برتر چهاردهمین جشنواره انتخاب پژوهشگران دانشگاه باقرالعلوم(ع) نیز تجلیل شد.

تشکر دانشگاه آقاخان لندن از رییس دانشگاه باقرالعلوم(ع) دفتر تبلیغات اسلامی

در پی ترجمه و انتشار کتاب «اسلامی‌سازی دانش» از سوی دانشگاه باقرالعلوم(ع) دفتر تبلیغات اسلامی، لیف استنبرگ «رییس موسسه اسلامی مطالعات تمدن دانشگاه آقاخان لندن» با ارسال نامه ای، از رییس دانشگاه باقرالعلوم(ع) تشکر کرد.

نشست علمی آنلاین «آشنایی با قلمرو مطالعات روان شناختی تحول ایمان» برگزار شد

نشست علمی آنلاین «آشنایی با قلمرو مطالعات روان شناختی تحول ایمان» از سلسله نشست‌های قطب تعمیق ایمان دینی و مبارزه با جریانها و فرق انحرافی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

معاون جدید پژوهشی دانشگاه باقرالعلوم(ع) معرفی شد

همزمان با مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره انتخاب پژوهشگران دانشگاه باقرالعلوم(ع) در بخش اعضای هیئت علمی و دانشجویی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی به عنوان «معاون جدید پژوهشی این دانشگاه» معرفی شد.

انقلاب اسلامی ایران ریشه در فرهنگ ناب زهرایی دارد

معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی، انقلاب اسلامی ایران را ریشه در فرهنگ ناب زهرایی دانست و گفت: باید با حرکت علمی و عملی خود و تبیین و ترویج ارزش‌های وحیانی و فرهنگ ناب علوی، پایه‌های علمی و عملی انقلاب را محکم‌تر کنیم.

توصیه‌های آیت‌الله مصباح‌یزدی در موفقیت‌های مراکز علمی راهگشا بود

معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به ساز وکارهای مدیریت در مراکز علمی از منظر علامه مصباح یزدی گفت: توصیه‌های مرحوم آیت‌الله مصباح‌یزدی در موفقیت‌های مراکز علمی راهگشا بوده است.

آیت الله مصباح از هجمه ها نهراسید

رییس دانشگاه باقرالعلوم(ع) دفتر تبلیغات اسلامی گفت: برای علامه مصباح ملاک دین بود و برای اینکه دین خدا تبیلغ شود، از هجمه ها نهراسیدند و از هر چه داشتند برای دین مایه گذاشتند.

نامگذاری سالن جلسات خبرگزاری رسا به نام شهید پاسخگو در مرکز ملی پاسخگویی/ تجلیل از مادران و همسران شهدا

مراسم تجلیل از مادران و همسران شهدا از سوی خبرگزاری رسا با حضور عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) در سالن «شهید حجت الاسلام محمدحسن دهقانی» این رسانه حوزوی برگزار شد.

نشست هم اندیشی «قهرمان بدون مرز» برگزار شد

نشست هم‌اندیشی اصحاب علوم انسانی در باب جهان مقاومت پس از شهادت سردار سلیمانی با عنوان «قهرمان بدون مرز» به همت دفتر همکاری‌های علمی و امور بین‌الملل دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار شد.

12345678>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما