پنجشنبه 21 فروردين 1399   05:38:41
(سال رونق تولید)

print

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در سال 1359 به پيروي از منويات رهبر كبير انقلاب(قدس سره) و با هدف اشاعه ارزش‌های اسلام، اقدام به افتتاح معاونت آموزش نمود و در سال 1370 شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس موسسه آموزش عالی باقرالعلوم(علیه‌السلام) موافقت اصولی نمود.
پس از کسب موافقت اصولی، کلیه فعالیت‌های آموزشی این موسسه در قالب رشته‌های مختلف علوم انسانی و با سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور رسمی آغاز شد و پس از سال‌ها تلاش و توسعه موسسه و کسب امتیازهای لازم، سرانجام شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 1384/12/13 با ارتقای مؤسسه به «دانشگاه باقرالعلوم(علیه‌السلام)» موافقت نهایی نمود.
دانشگاه دارای 4 دانشکده و دو گروه مستقل آموزشی است.

مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)
مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با هدف تأمین نیروی انسانی فاضل، متخصص و کارآمد در حوزه فرهنگ دینی و انسجام ‌بخشی به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شکل گرفته است و داری 6 گروه علمی مصوب است نیز زیر نظر معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت دارد و از جمله موسسات آموزش عالی حوزوی پرافتخار در سطح کشور است.

موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه
مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه یکی  از خدمات ارزشمند نهاد مقدس دفتر تبلیغات اسلامی است که در راستای مأموریت های آن تاسیس شده و با بهره گیری از ظرفیت عظیم دفتر تا کنون فعالیت های خود را در بخش آموزش علوم حوزوی به بانوان جامعه اسلامی بدون وقفه ادامه داده است. 
این موسسه هم اکنون علاوه بر پذیرش طلبه در بخش عمومی (تقریبا 50 درصد) در هفت رشته تخصصی از میان خواهران طلبه، دانش پژوه دارد و اولین مؤسسه ای است که در مقطع سطح چهار پذیرش داشته است.

جهت ورود به سایت هر یک ازمجموعه های فوق بر روی لوگوی مربوطه در ذیل کلیک نمایید. 

آرشیو

برگزاری شانزدهمین دوره از دوره های پیشرفته فاز دوم «فقه پژوهی مشق اجتهاد»

شانزدهمین دوره از دوره های پیشرفته فاز دوم «فقه پژوهی مشق اجتهاد» به همت معاونت پژوهش مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران) و با همکاری مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) در مؤسسه معصومیه برگزار شد.

حضور رئیس مرکز اسلامی هامبورگ در دانشگاه باقرالعلوم(ع) دفتر تبلیغات اسلامی

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان با حضور در دانشگاه باقرالعلوم(ع) به همکاری های مشترک این دو مجموعه اشاره کرد و مقرر شد که تفاهم نامه مشترکی میان این دو مجموعه جهت ساختارمندی ارتباطات آکادمیک و علمی تهیه و به امضای طرفین برسد.

انتقاد شدید معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی ازحرفه ای نبودن کارهای پژوهشی

معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه اجتماع علمی یکی از آسیب‌های پژوهش است، گفت: از زمانی که کار حرفه‌ای شده است، دیگر پژوهش‌های قوی دیده نمی‌شود؛ اگر کتاب‌های سال را بررسی کنیم، این سؤال برای ما مطرح می‌شود که آیا این کتاب‌ها، ارزش کتاب سال بودن را دارد؟

تولید علم و پژوهش جدید در کشور با مشکلات متعددی روبرو است

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان اینکه تولید علم و پژوهش جدید در کشور با مشکلات متعددی روبرو است، افزود: مطالعات و دانش‌های بنیادین در مرحله‌ای که باید جامعه‌ساز باشد و ارکان مختلفی از جمله سیاست، اقتصاد، صنعت، هنر و... را تحت تأثیر قرار دهد، نیازمند دو عامل پژوهشگر و اقبال جامعه به علم است.

1234>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما