شنبه 8 مهر 1402   15:38:12

(مهار تورم، رشد تولید)

print

معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بدو شكل گيري و تأسيس این دفتر در ماه هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامی ایجاد شد و به جذب و اعزام مبلغ در مناسبتهاي مختلف همت گمارد.
براساس حکم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، مأموریت اصلی دفتر تبلیغات اسلامی آشنا سازی ملت ایران به وظایف دینی و سیاسی اسلامی خود با بهره‌گیری از مدرسین، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه می‌باشد.
اعزام هزاران مبلغ به جبهه‌ها در دوران دفاع مقدس از افتخارات اين بخش می‌باشد.
معاونت فرهنگی، تبلیغی با بهره مندي از سرمايه انساني منحصر به فرد بیش از 43 هزار مبلغ خدمات تبلیغی به جامعه ارائه می‌نماید.

جهت ارتباط با این معاونت بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

مسابقه کتابخوانی «مامان! بابا! من غول نیستم»

معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به مناسبت اعیاد ماه ربیع الاول، مسابقه کتاب خوانی «مامان! بابا! من غول نیستم!!!» را برگزار می کند.

ضرورت افزایش نظارت ها بر روند اجرای قوانین حمایت از خانواده

مدیرکل تبلیغ عمومی دفتر تبلیغات اسلامی در جلسه «آسیب شناسی طلاق»بیان کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی، ساختارها، بودجه ها و قوانین بسیار مناسبی در حمایت از خانواده وضع شده است ولی با توجه به پراکنده کاری و فقدان هم افزایی کارآیی متناسب خود را ندارد که برای ضمانت اجرایی آن نیاز به یک کارگروه یا هماهنگی قرارگاهی می باشد تا با نظارت و پیگیری مستمر به مرحله عملیاتی برسد.

دشمن با کنار گذاشتن گزینه نظامی، در صدد تصاحب ذهن، روح و روان جوانان است/مبلغین دینی فرماندهان و مجاهدان جنگ ترکیبی و جنگ نرم هستند/ طلاب مبلغ در شرایط سخت تصمیم به مجاهدت گرفته‌اند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمن با کنار گذاشتن گزینه نظامی، در صدد تصاحب ذهن، روح و روان جوانان است گفت: مبلغین دینی از فرماندهان و مجاهدان جنگ ترکیبی و جنگ نرم هستند.

ضرورت نگاه جامع و بررسی همه زوایا در مقابله با ناهنجاری ها در جامعه

به همت اداره کل تبلیغ عمومی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، نشست شورای هماهنگی گروه های تبلیغی استان اصفهان و فارس با موضوع تغییرات هنجاری و روش های مقابله با آن با حضور معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی برگزار گردید.

نشست های راویان مکتب حسینی- 5/ تاکید معاون اول قوه قضائیه بر نقش مهم مبلغان در پیشگیری از آسیب های اجتماعی/ پاسخ به هجمه ها علیه لایحه حجاب

معاون اول قوه قضائیه در جمع مبلغان اعزامی محرم دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به هجمه ها علیه قوه قضائیه در خصوص لایحه حجاب اظهار داشت: آنچه که این قوه تحت لایحه حجاب تنظیم کرده است بخشی از این لایحه بوده و در حال حاضر این لایحه در مجلس شورای اسلامی در سه کمسیون تخصصی در دست بررسی می باشد و در صورت به نتیجه رسیدن به صورت علنی بحث خواهد شد.

نشست های راویان مکتب حسینی-6 / نظم نوین جهانی در آسیا متاثر از فرهنگ ایران و اسلام خواهد بود

سعدالله زارعی در جمع مبلغان اعزامی محرم دفتر تبلیغات اسلامی بیان کرد: با توجه به مختصات موجود، نظم نوین جهانی در قاره آسیا رخ خواهد داد و به طور قطع این نظم نوین متاثر از فرهنگ ایران و دین اسلام خواهد بود.

بسته جامع آموزشی مجازی ویژه اوقات فراغت تابستان

به همت مرکز آموزش های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، با هدف ارتقا سطح علمی و مهارتی مبلغان، بسته جامع آموزشی مجازی ویژه اوقات فراغت تابستان را برگزار می کند.

مجموعه پوسترهای معرفتی-فرهنگی ویژه مراکز درمانی منتشر شد

مدیر گروه تبلیغ تخصصی سلامت معنوی اظهار داشت: با هدف تامین نیازهای معرفتی و فرهنگی مراکز درمانی و با توجه به مکان های متنوع در بیمارستان جهت نشر معارف دینی مرتبط با نیازهای بیماران، همراهان بیمار و کادر درمان، «مجموعه پوسترهای معرفتی-فرهنگی ویژه مراکز درمانی» تولید شده است.

نشست های راویان مکتب حسینی- 4/ هشدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به تولیدکنندگان محصولات رسانه ای

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمع مبلغان اعزامی محرم دفتر تبلیغات اسلامی گفت: این شورا به هیچ وجه اجازه تولید محصولات رسانه ای که زوال تحکیم خانواده را منجر شود، نخواهد داد.

نشست های راویان مکتب حسینی- 3/ ضرورت تسهیل در عرضه توزیع و توسعه محصولات فرهنگی و دینی/ مبلغان از ظرفیت و نیروهای مردمی برای فعالیت های تبلیغی استفاده کنند

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در جمع مبلغان اعزامی محرم الحرام دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: محصولات بسیار در راستای نشر معارف دینی و فرهنگی تولید شده است اما این محصولات در جریان تبلیغ قرار نگرفته و عموم مردم از آن خبر ندارند.

صدور 2800 حکم اعزام در سال 1401

رئیس اداره امور تبلیغ عمومی خواهران اظهار داشت: در سال 1401بیش از 2800 حکم اعزام در مناسبت های مختلف رمضان، محرم، صفر، اعیاد و ... در مکان های تبلیغی چون مساجد، حسینیه ها، مدارس، دانشگاه ها، زندان ها، پایگاه های بسیج، محلات مختلف برای مبلغات این اداره صادر گردید.

نشست های راویان مکتب حسینی- 2/ اقتضائات فعالیت های فرهنگی برای جوانان

حجت الاسلام والمسلمین عباسی ولدی کارشناس امور خانواده بیان کرد: در دوره کنونی متاسفانه محتوا و منابر تبلیغی از گنجینه ارزشمند قرآن و احادیث ائمه معصومین علیهم السلام بی بهره گردیده و لازم است توجه ویژه ویژه نسبت به استفاده از معارف ناب اسلامی در سخنرانی های تبلیغی گردد.

ظرفیت بزرگ مبلغان متخصص در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در سومین جلسه از سلسله نشست های راویان مکتب حسینی ویژه مبلغان اعزامی ماه محرم 1402 بیان کرد: دفتر تبلیغات اسلامی با وجود ظرفیت مبلغان متخصص در عرصه روانشناسی و مشاوره، آمادگی همکاری با قوه قضایی در جهت پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی را دارد.

12345678910...>>>
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما