يكشنبه 2 ارديبهشت 1403   05:10:04

( جهش تولید با مشارکت مردم )

print

معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بدو شكل گيري و تأسيس این دفتر در ماه هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامی ایجاد شد و به جذب و اعزام مبلغ در مناسبتهاي مختلف همت گمارد.
براساس حکم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، مأموریت اصلی دفتر تبلیغات اسلامی آشنا سازی ملت ایران به وظایف دینی و سیاسی اسلامی خود با بهره‌گیری از مدرسین، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه می‌باشد.
اعزام هزاران مبلغ به جبهه‌ها در دوران دفاع مقدس از افتخارات اين بخش می‌باشد.
معاونت فرهنگی، تبلیغی با بهره مندي از سرمايه انساني منحصر به فرد بیش از 43 هزار مبلغ خدمات تبلیغی به جامعه ارائه می‌نماید.

جهت ارتباط با این معاونت بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

ضرورت استفاده از تجربیات و ظرفیت های بازنشستگان

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی بیان کرد: در خیلی از مجموعه های اداری نسبت به ظرفیت، استعداد و توانمندی های نیروهای بازنشسته توجه کافی و وافی نمی شود، جا دارد با طراحی برنامه های دقیق و ساز و کار مناسب از تجربیات این بزرگواران استفاده گردد.

بازدید رئیس دفتر تبلیغات اسلامی از کلینیک تخصصی آمین

حجت الاسلام و المسلمین واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با حضور در ساختمان کلینیک تخصصی آمین، از این مجموعه بازدید و از فرایند راه اندازی و روند فعایت ها در این کلینیک مطلع شد.

اعزام بیش از 8500 مبلغ در ماه مبارک رمضان1445(ه.ق)

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: تاکنون بیش از 8500 مبلغ جهت اعزام در ماه مبارک رمضان، حکم تبلیغی خود را از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، دریافت کرده اند.

ریشه کن شدن آسیب های اجتماعی با تبلیغ گروهی صورت می گیرد نه تبلیغ فردی

مدیر گروه تبلیغی تبلیغی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شهرستان جیرفت اظهار داشت: از مهم ترین ویژگی های تبلیغ گروهی ایجاد گفتمان است نسبت به مباحثی که قرار است در عملیات تبلیغی ما مطرح شوند. طبق آسیب شناسی فرهنگی که در منطقه صورت می گیرد یک گروه در صدد بر می آیند که این آسیب را ریشه کن کنند این خیلی بهتر است از اینکه یک فرد در صدد ریشه کن کردن آسیب اجتماعی باشد.

حق مشارکت سیاسی نقطه تلاقی میان حق و تکلیف است

دومین جلسه از سلسله نشست‌های انتخابات با موضوع مشارکت سیاسی، حق یا تکلیف با حضور حجت الاسلام والمسلمین رحمانی مدیر کل دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد.

زمینه های هر چه بیشتر ارتباط مردم با قرآن در ماه مبارک رمضان ایجاد شود

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در اولین جلسه از سلسله نشست های طلیعه رمضان، اظهار داشت: مبلغان در ایام تبلیغی ماه مبارک رمضان پیش رو تلاش نمایند تا زمینه های هر چه بیشتر ارتباط مردم با قرآن فراهم شود.

نابودی رژیم صهیونیستی، اصلی ترین هدف جبهه مقاومت

ابومهدی از فرماندهان جبهه مقاومت اظهار داشت: مهمترین و اصلی ترین هدف جبهه مقاومت در زمان کنونی، نابودی رژیم صهیونیستی و کوتاه کردن دست آمریکا و قطع تسلط آن در منطقه می باشد.

شرکت در انتخابات عمل صالحی است که پاداش الهی را به دنبال دارد

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی بیان کرد: شرکت در انتخابات موجب غیظ کفار می شود و خداوند متعال هر گامی که مومنان در جهت عصبانی شدن کفار بر می دارند را عمل صالح بر می شمرد و شایسته پاداش می داند.

گزارش سفر معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به استان خراسان شمالی

حجت الاسلام والمسلمین سعید روستاآزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با سفر به استان خراسان شمالی از فعالیت های تبلیغی طلاب این استان بازدید و با حجت الاسلام و المسلمین نوری نماینده ولی فقیه در استان، دیدار و گفتگو کرد.

دوره مجازی معارف صحیفه سجادیه (ویژه ماه مبارک رمضان) برگزار می شود

مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با همکاری مرکز تخصصی صحیفه سجادیه، دوره مجازی معارف صحیفه سجادیه (ویژه ماه مبارک رمضان) را برگزار می‌کند.

اطلاعیه اعزام ماه مبارک رمضان 1445(ه.ق)

اداره کل تبلیغ عمومی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، طی اطلاعیه شرایط اعزام مبلغ در ماه مبارک رمضان 1445(ه.ق) را اعلام کرد.

گزارش اردوهای آموزشی-زیارتی مهمانسرای شهید سلیمانی

رئیس اداره آموزش استان ها مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گزارش دوماهه اردوهای آموزشی زیارتی بعد از افتتاح مهمانسرای شهید سلیمانی را ارائه کرد.

دوره آشنایی با معارف نهج البلاغه (قاموس بندگی) برگزار می شود

مرکز آموزش های کاربردی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با همکاری نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی، دوره مجازی آشنایی با معارف نهج البلاغه (قاموس بندگی) را برگزار می کند.

جلسه «بصیرت افزایی در زمینه انتخابات و شبهات پیرامون آن» برگزار شد

به همت اداره کل تبلیغ عمومی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی و در راستای فعال سازی گروه های تبلیغی، جلسه «بصیرت افزایی در زمینه انتخابات و شبهات پیرامون آن» برگزار شد.

قرآن کریم هدایتگر انسان در روابط اجتماعی

حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی فرهنگی زیارتی ملاهای محلی و مکتبی جنوب شرق کشور بیان کرد: قرآن کریم این ظرفیت را دارد که با یک آیه سرنوشت یک انسان را عوض کند. پس نباید آن را صرفا بخاطر ثواب و با نگاه سطحی تلاوت کرد. بلکه باید در آن تدبر و تامل نمود. با چنین روشی است که با یک آیه کیفیت ابعاد مختلف روابط اجتماعی انسان روشن می گردد.

12345678910...>>>
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما