دوشنبه 11 فروردين 1399   23:32:04
(سال رونق تولید)

print

معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بدو شكل گيري و تأسيس این دفتر در ماه هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامی ایجاد شد و به جذب و اعزام مبلغ در مناسبتهاي مختلف همت گمارد.
براساس حکم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، مأموریت اصلی دفتر تبلیغات اسلامی آشنا سازی ملت ایران به وظایف دینی و سیاسی اسلامی خود با بهره‌گیری از مدرسین، فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه می‌باشد.
اعزام هزاران مبلغ به جبهه‌ها در دوران دفاع مقدس از افتخارات اين بخش می‌باشد.
معاونت فرهنگی، تبلیغی با بهره مندي از سرمايه انساني منحصر به فرد بیش از 43 هزار مبلغ خدمات تبلیغی به جامعه ارائه می‌نماید.

جهت ارتباط با این معاونت بر روی لوگوی ذیل کلیک نمایید.

آرشیو

حضور مبلغان جهادی در بیمارستان ها سازمانی نبوده و براساس احساس تکلیف است/ اقدامات حمایتی دفتر تبلیغات اسلامی از مبلغان جهادگر

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفت و گویی به اقدامات این دفتر در شرایط بحران شیوع کرونا و حمایت از مبلغان جهادی جبهه سلامت پرداخت.

تبلیغ بالینی از بهترین راه های تعمیق باورهای دینی

مسئول گروه تبلیغی سلامت معنوی گفت: ناراحتی و دلشکستگی بیمار، به ایجاد ارتباط بین فرد با خداوند کمک زیادی می کند. دغدغه ی ما در این ارتباطات، ایجاد تعمیق و تثبیت باورهای دینی است.

نقش نگاه تخصصی در رفع آسیب های اجتماعی

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اهمیت داشتن نگاه تخصصی در رفع آسیب های اجتماعی، بر ظرفیت آموزشی مرکز آموزش های کاربردی این معاونت جهت آموزش مبلغان استان البرز تأکید کرد.

آمادگی دفتر تبلیغات اسلامی برای رشد و ارتقاء معرفت دینی مردم البرز

مدیرکل تبلیغ عمومی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه آسیب های اجتماعی و مشکلات موجود در استان البرز، همکاری و هم افزایی جهت رشد و ارتقاء سطح معرفت دینی مردم و تعمیق باورهای آن ها ضرورت دوچندانی پیدا می کند.

جذب و ساماندهی مبلغان متخصص در دستور کار اداره کل تبلیغ تخصصی

مدیرکل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: اداره کل تبلیغ تخصصی در نظر دارد تا با استفاده از ظرفیت طلاب و برطرف کردن خلأ موجود در جامعه، از میان مبلغان توانمند اقدام به جذب مبلغ کند.

استفاده از ظرفیت های دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه منابع طبیعی

کارگروه منابع طبیعی با حضور مسؤولان معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی و سازمان جنگل ها، مراتع و آخیزداری کشور با تاکید بر استفاده از ظرفیت های این دفتر در حوزه منابع طبیعی برگزار شد.

مسابقه بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می شود

به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در آستانه برگزاری همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی، مسابقه سراسری بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می شود.

شناخت معصومین(ع) فقه اکبر است

مبلغ نخبه دفتر تبلیغات اسلامی با بیان این که طهارت و احکام، فقه اصغر است، گفت: آنچه می تواند ما را در فقه اصغر کمک کند، شناخت معصومین است که تعبیر بزرگان فقه اکبر است.

فعالیت های دفتر تبلیغات اسلامی در راستای بزرگداشت پنجاهمین سال تدریس ولایت فقیه توسط امام(ره)

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، فعالیت های دفتر تبلیغات اسلامی در راستای بزرگداشت پنجاهمین سال تدریس ولایت فقیه توسط امام(ره) را تبیین کرد.

خاطره شنیدنی تولیت مسجد جمکران از اولین جلسه درس ولایت فقیه امام خمینی(ره)

تولیت مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه اصل ولایت فقیه امری اجماعی میان همه فقها و علمای تاریخ شیعه است و اخنلاف در میزان و سعه و ضیق آن است، تصریح کرد: نباید گفت که مسئله ولایت از سال 48 به ذهن امام(ره) خطور کرده باشد.

لزوم تربیت مبلغ ولایت فقیه و اعزام به کشورهای عربی

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: حوزه علمیه قم که چشم امید ما به آن است، باید جمعی از روحانیون عرب زبان خودمان را به عنوان مبلغ ولایت فقیه تربیت کند و به کشورهای عربی اعزام کند.

تبعید امام خمینی(ره) به نجف توطئه ای آمریکایی بود

مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا گفت: تبعید امام خمینی(ره) به نجف برآمده از توطئه هایی بود که زیر نظر مستقیم آمریکا انجام شد؛ برخی تصور می کنند این مسئله مبالغه است ولی این طور نیست، چون امام راحل مستقیم به آمریکا حمله کرد.

برگزاری دوره «آشنایی با نقد بهائیت»

مرکز آموزش های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم دوره عمومی «آشنایی با نقد بهائیت» ویژه خواهران را برگزار می کند.

هر جا مردم پای کار بیایند، آسیب ها کاهش و اثرگذاری افزایش می یابد

مدیرکل تبلیغ عمومی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با بیان این که به اندازه ای که مردم پای کار باشند، روند تبلیغ رو به جلو خواهد بود، گفت: هر جا که مردم ورود کنند، آسیب ها به حداقل می رسد و رشد، افزایش می یابد.

12345>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما