دوشنبه 3 مهر 1402   17:07:56

(مهار تورم، رشد تولید)

print

انتشار کتاب متاورس و حکمرانی ۳۶۰ درجه

  • خلاصه :کتاب «متاورس و حکمرانی ۳۶۰ درجه» اثر حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی مدیر عامل خانه خلاق و نوآوری اشراق در ۱۲۸ صفحه منتشر شد.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، کتاب «متاورس و حکمرانی ۳۶۰ درجه» اثر محمد قطبی در ۱۲۸ صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.
«متاورس» به معنای «فراجهان» است؛ جهانی تازه که عرصه‌ای جدید برای کنش انسانی را فراهم می سازد. متاورس همچون یک شبکه مجازی عمل می‌کند که در آن کاربران قادر خواهند بود با یکدیگر و با دیگر اجزای محیط پیرامونی تعامل کنند. در واقع هر آنچه انسان ها در دنیای واقعی بدان مشغول‌اند، از قبیل حضور معنادار و مؤثر، همکاری، خرید و فروش و آشنایی، با کیفیتی متفاوت و دسترسی فوق‌العاده در دنیای متاورس نیز تجربه می‌کنند و به صورت آنلاین و مجازی به نقش آفرینی می پردازند. این امکان جدید نوید جهانی تازه به ما می دهد و زمینه ای جدید برای زیستن را فراهم می آورد؛ از این رو موضوعی در خور برای شناسایی است که اثر پیش رو بدان پرداخته است.

ساختار اثر
این کتاب در چهار فصل تألیف شده است؛ در فصل اول با عنوان «متاورس و اجتماع»، به بیان متاورس پدیده نوظهور و با سابقه پرداخته شده و لزوم بررسی ابعاد کلی متاورس برای شناخت کامل آن مورد بررسی قرار گرفته و زیرساخت های متاورس و ویژگی ها و ظرفیت ها و کاربردهای مدارس را به رشته تحریر درآورده است.
نویسنده در فصل دوم از این کتاب که با عنوان «متاورس و ظرفیت های نوآوری» تألیف شده، به بررسی حوزه فناوری های سخت، حوزه تعاملات و ارتباطات شهری و حوزه شهرسازی و آیین ها و عادات واره ها پرداخته و حوزه میراث، حوزه تفریح سرگرمی و فراغت و حوزه صنایع و کالاهای خانگی را مورد تأکید قرار داده و حوزه پوشاک، زیبایی، حوزه معماری و طراحی را تبیین کرده است.
«متاورس و شتاب شغلی» عنوان سومین فصل از کتاب مذکور است که در آن نویسنده به بررسی تأثیرات متاورس در مشاغل پرداخته است.
چهارمین و آخرین فصل از کتاب حاضر با عنوان «متاورس و حکمرانی» به رشته تحریر در آمده که در آن متاورس و حکمرانی با دو زاویه فرصت ها و تهدیدها و معانی حکمرانی در متاورس مورد تأکید قرار گرفته است.

برشی از اثر
* حوزه تفریح، سرگرمی و فراغت
در حوزه تفریح و فراغت واقعاً عالم بزرگی دارید. شما در متاورس می توانید اسب سواری، شمشیر بازی، قایق سواری و اسکیت بازی کنید. اگر در عالم واقع از تمام این بازی ها می ترسید، در عالم متاورس می توانید به راحتی این بازی‌ها را انجام دهید. این عرصه، تجارت بزرگی است که شما می‌توانید تجربه های مختلف فراغتی را در آن کسب کنید. میدان های ورزشی را هم می‌توانید به این عرصه اضافه کنید. مثلاً یکی دوست دارد به کایت سواری برود و در آسمان پرواز کند. می توانید در جنگل پرواز و طراوت آن را حس کنید. می توانید طراوت کنار آب را حس کنید، پاهایتان را در آب بگذارید یا موج دریا را حس کنید. در منزل تا نشسته اید، ولی دارید اتفاقات را می بینید و رقم می زنید.
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما