سه‌شنبه 2 مرداد 1403   02:42:47

( جهش تولید با مشارکت مردم )

print

دوره مقدماتی مهارت های پاسخگویی و مواجهه با پرسش در دفتر تهران

  • خلاصه :دوره مقدماتی مهارت های پاسخگویی و مواجهه با پرسش به همت دفتر تبلیغات اسلامی تهران برگزار گردید
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، دوره مقدماتی مهارت های پاسخگویی و مواجهه با پرسش با اشراف حجت الاسلام والمسلمین مخدوم برگزار گردید.
رئیس اداره فرهنگی تبلیغی خواهران دفتر تهران اظهار داشت؛ امروزه برای برقراری ارتباط اثرگذار با مخاطب و تاثیر گذاری پاسخگویی توسط مبلغ نیازمند ابزارهایی فراتر از آگاهی های نظری هستیم و آن چیزی نیست جز مهارت که نوعی آگاهی عملی است و این آگاهی اگر با به کار بستن مهارت های ارتباطی منتقل شود در جان مخاطب نفوذ خواهد کرد. لذا یادگیری این دسته از مهارت ها برای طلاب علوم دینی که مبلغین اثرگذار خواهند بود لازم و ضروری است. لذا دفتر تبلیغات اسلامی تهران اقدام به برگزاری دوره مقدماتی مهارتهای پاسخگویی و مواجهه با پرسش برای طلاب در حال تحصیل در رشته اخلاق اسلامی نمود.
این دوره تحت اشراف استاد مخدوم و برای 30 نفر مخاطب به مدت 50 ساعت آموزشی در حال برگزاری است.
وی افزود؛ حجت الاسلام و المسلمین مخدوم در ابتدای این دوره فرمودند یکی از مهمترین مشکلاتی که در پاسخگویی مشاهده می شود این است که پاسخگو مساله اصلی سوال مخاطب را نشناخته است. حتی به دلیل نشناختن مساله اصلی گاهی اوقات ممکن است پرسشگر سوالش را با حواشی ای پر کند که پاسخگو دچار اشتباه شود. توجه به زوایای مختلف یک مسأله در ایجاد یک ارتباط مطلوب بسیار مؤثر است. از جمله نکات کلیدی مهارت در ارتباط این است که در فهم و تحلیل مسأله مخاطب، تلاش شود که احساسات خود را دخالت ندهیم. بر احساسات خود تسلط و کنترل و مدیریت داشته باشیم، در موقعیت های پیچیده چگونه پاسخ دهی مناسبی داشته باشیم،از پیشگویی، بزرگنمایی و برچسب زدن پرهیز کنیم.
قتل زاد گفت؛ در این دوره آموزشی مهارت های بسیار مهمی مطرح شد که مخاطبین تا کنون حتی نمیدانستند که لازم است آن مهارت ها را بدانند و به کار گیرندو این مهمترین چیزی است که در پاسخگویی باید مد نظر قرار داد.
مهارت های پاسخگویی و مواجهه با پرسش از ابزارهای لازم برای تمامی مبلغین و طلاب است که در هرجایگاه خانوادگی و یا اجتماعی که باشند یادگیری و به کارگیری آنها از ضروریات می باشد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما