چهارشنبه 15 آذر 1402   18:41:14

(مهار تورم، رشد تولید)

print

نشست تخصصی فلسفه قدرت و حاکمیت در اسلام برگزار شد

  • خلاصه :فلسفه قدرت تحقق معنویت است، برای رسیدن به معنا و حقیقت عالم است.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، ششمین نشست تخصصی  فلسفه قدرت و حاکمیت در اسلام به همت اداره امور پژوهشی اداره کل پژوهش و با همکاری گروه حکمت و کلام جدید پژوهشکده اسلام تمدنی و مجمع عالی حکمت اسلامی خراسان با ارائه حجت الاسلام علی اکبر نوایی مدرس حوزه و دانشگاه و دبیری علمی عباسعلی نصرآبادی برگزار گردید.
در ابتدای این نشست نصرآبادی خلاصه ای از سه نشست گذشته را بیان نمود و  در ادامه حجت الاسلام نوایی به چیستی فلسفه قدرت اشاره نمود و به وجوه فلسفه قدرت پاک پرداخت.
وی ابراز داشت: بخش های مختلف فلسفه قدرت(قدرت پاک)شامل فلسفه اول قدرت، تحقق معنویت است که برای رسیدن به معنا و حقیقت عالم است. فلسفه دوم قدرت، مقاصد شریعت، فلسفه سوم قدرت، هدایت کلی بشر ، فلسفه چهارم قدرت، مساله فضیلت، فلسفه پنج قدرت، عدالت، فلسفه ششم قدرت، تحقق امنیت (سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و….)، فلسفه هفتم قدرت، نجات و   فلسفه هشتم قدرت، تطهیر زمانه از روح ابلیسی است.
مدرس حوزه و دانشگاه به تشریح قسم اول از فلسفه قدرت که همان تحقق معنویت است پرداخت و اذعان نمود: فلسفه قدرت ایجاد یک حیات معنوی پاک برای بشریت است . باید تمام نهادهای حکومتی تبدیل به حاکمیت الهی شده و در این راه چه بسا رنج هایی را متحمل شده که در واقع این همان دولت کریمه است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما