پنجشنبه 20 بهمن 1401   09:14:11

(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین)

print

به همت دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی؛

نشست «حدیث شناسی کاربردی با استفاده از مهارت های فناورانه» برگزار شد

  • خلاصه :ششمین نشست از سلسله نشست های حدیث شناسی کاربردی با استفاده از مهارت های فناورانه به همت دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی(تبلیغ نیوز)، ششمین نشست از سلسله نشست های حدیث شناسی کاربردی با استفاده از مهارت های فناورانه با ارائه وحید شریفی «رئیس اداره کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی این دفتر» در محل مدرسه علمیه قرآن و عترت مشهد برگزار گردید.
در این کارگاه، کاربری تخصصی نرم افزار جامع الاحادیث نور معرفی شد. این نرم افزار با ارائه ۱۱۵۳ جلد کتاب از منابع روایی شیعه به همراه ترجمه و شرح، با به روزترین امکانات و قابلیت‌های فنی و پژوهشی، جامع‌ترین دانشنامه حدیثی جهان تشیع می‌باشد.
این نرم افزار که در برگیرنده حجم وسیعی از منابع روایی شیعه از جمله کتب اربعه، وسائل الشیعه، مستدرک الوسائل، بحارالانوار و … است، احادیث را در موضوعاتی همچون اخلاق، ادعیه و زیارات، تاریخ، اهل بیت (علیهم السلام)، تفسیر، رجال، طب، فقه، کتب اربعه، کلام، مناقب و … به صورت دسته بندی شده همراه با قابلیت تنظیم دامنه ارائه کرده است.
آثار علما و بزرگانی از جمله ابن ادریس، شیخ صدوق، ابن شهر آشوب، ابن قولویه، سید نعمت الله جزائرى، راغب اصفهانى، زمخشرى، شهید اول، شهید ثانى، شیخ بهایى، شیخ حر عاملى، علامه حلى، فیض کاشانى، شیخ کلینى، علامه مجلسى، محقق کرکى و … در این نرم افزار ارزشمند جمع آوری شده است. همچنین معرفی اجمالی کتاب، بررسی ساختار، محتوا و وضعیت آن، اطلاعات نسخه چاپ شده و نیز ارائه اطلاعاتی پیرامون مؤلفان همچون شرح زندگی، اساتید، شاگردان، آثار و احوال ایشان در بخش‌های کتابشناسی، نسخه شناسی و مؤلف‌شناسی به غنای این نرم افزار کمک کرده است. حجم بالاى اطلاعات، کیفیت محتوایى از قبیل اِعراب و دقت، عرضه قابلیت ‏هاى مختلف فنى به همراه دیگر مزایاى این نرم‏ افزار، موجب گردیده تا این برنامه از سال ۱۳۷۹ تاکنون به عنوان مهم‏ترین نرم‏ افزار حدیثى مورد استفاده پژوهشگران علوم اسلامى باشد.
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما