جمعه 6 خرداد 1401   08:11:40

(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین)

print

در اولین جلسه از سلسله جلسات «معارف تربیتی نهج البلاغه» مطرح شد؛

جامعه به معارف نهج‌البلاغه محتاج است

  • خلاصه :عضو هیئت ‌علمی مرکز تخصصی آخوند خراسانی‌ (ره) در ادامه با اشاره به جامعیت نهج‌البلاغه در پرداختن به نیازهای مختلف بشر، گفت: جامعه ما همان‌گونه که به آموزه‌های قرآن نیاز دارد، به معارف نهج‌البلاغه نیز محتاج است.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد نوروزی «مدیر گروه آموزشی اخلاق، تعلیم و تربیت اسلامی و عضو هیئت ‌علمی مرکز تخصصی آخوند خراسانی‌ (ره)» در جلسه اول از سلسله جلسات (دورۀ) «معارف تربیتی نهج البلاغه» به اهمیت و جایگاه نهج‌البلاغه و بایستگی‌های آشنایی با این کتاب شریف پرداخت و گفت: نهج‌البلاغه، مجموعه‌ گران‌سنگی است که به حق آن را «أخ القرآن: برادر قرآن» نامیده‌اند. در عظمت و شگفتی این اثر جاودانه همین بس که در توصیفش گفته‌اند: «کَلامٌ فَوقَ کَلامِ المَخلوقِ وَ دونَ کَلامِ الخالِق» کلامی که بالاتر از کلام بشر و پایین‌تر از کلام خداوند است.

وی گفت: جُرج جُرداق (ادیب و نویسنده مسیحی) بیش از ۲۰۰ بار نهج‌البلاغه را خوانده و در معرفی شخصیت امیرالمؤمنین‌(ع) به دنیا، کتاب ارزشمند «الإمام علی، صوتُ العدالهِ الإِنسانیه» را نوشته است، کتابی که به توصیه آیت‌‌الله ‌العظمی بروجردی، به فارسی ترجمه شد‌.

عضو هیئت ‌علمی مرکز تخصصی آخوند خراسانی‌ (ره) در ادامه با اشاره به جامعیت نهج‌البلاغه در پرداختن به نیازهای مختلف بشر، تصریح کرد: نهج‌البلاغه مانند قرآن، یک کتاب سبک زندگی است و جامعه ما همان‌گونه که به آموزه‌های قرآن نیاز دارد، به معارف نهج‌البلاغه نیز محتاج است.

وی افزود: همچنین یکی از ویژگی‌های مهم نهج‌البلاغه که آن را از بسیاری از کتاب‌های دیگر ممتاز کرده، تنوع موضوعاتی است که در آن وجود دارد. شاید سرّ اینکه آن را «برادر قرآن» لقب داده‌اند هم در همین نکته نهفته باشد.

گفتنی است: این سلسله‌نشست‌ها توسط امور تربیتی مرکز تخصصی آخوند خراسانی و با همکاری کانون عترت، تاریخ و سیره معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان و نیز مرکز تخصصی طوبی، مدارس علمیه گوهرشاد، نرجس(س)، قرآن و عترت، اسلام‌شناسی حضرت زهرا(س)، باقرالعلوم(ع)، امام خمینی(ره)، دانشگاه شهید مطهری (خواهران و برادران) و پایگاه بسیج دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می‌شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما