شنبه 8 مهر 1402   20:06:52

(مهار تورم، رشد تولید)

print

دفتر تبليغات اسلامي شعبه خراسان رضوي در سايه سار آفتاب هشتم حضرت علی بن موسي‌الرضا)علیه‌السلام) و با پشتوانه حوزه علميه مشهد با چهار رکن آموزش، پژوهش، فرهنگي تبليغي و منابع انساني و پشتيباني در سال ۱۳۶۷ تأسيس شده است.

آرشیو

بررسی نقش رسانه در تحولات فرهنگی عفاف و حجاب

نشست تخصصی «نقش رسانه در تحولات فرهنگی عفاف و حجاب» به همت اداره فضای مجازی، هنر و رسانه و با همکاری اداره کل فرهنگی تبلیغی و پایگاه بسیج دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد.

عدالت،‌ شاخص قوانین الهی است

عضو هیئت علمی پژوهشکده اسلام تمدنی گفت: اگر قانونی به نام قانون خداوند و حکمی به نام حکم الهی در جامعه وجود داشته که به نحوی تبعیض را دامن می‌زند و یا بر خلاف عدالت است، قطعاً حکم آسمانی نیست و باید در آن تردید کرد و آن را کنار گذاشت.

ظرفیت دفتر تبلیغات اسلامی در مهیاسازی بانک های دانش مورد نیاز سامانه های مجهز به هوش مصنوعی

مدیر کل فرهنگی تبلیغی شعبه خراسان رضوی گفت: دفتر تبلیغات اسلامی می تواند با اتکا به منابع انسانی و ظرفیت های سخت افزاری خود امروز با استقبال از این نوع تکنولوژی ها(سامانه های مجهز به هوش مصنوعی )، بانک های دانش مورد نیاز آن را مهیا کند .

ظرفیت های علوم اسلامی و انسانی در سبک زندگی

عضو هیئت امنای دفتر تبلیغات اسلامی گفت: دین پدیده‌ی فرهنگی است و مسئله سبک زندگی که عرصه فرهنگ و زیست و .. را به‌دنبال خود دارد باید در چارچوب دین و جامعه تئوریزه شود، اما این مفاهیم تا چه اندازه شالوده شناسی شده‌است یا خیر، جای تأمل دارد.

در عرصه مسائل مختلف سبک زندگی اسلامی به اجماع‌سازی نپرداخته ایم

رییس قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: ما در عرصه مسائل مختلف سبک زندگی اسلامی به اجماع‌سازی نپرداختیم؛ مثلاً اجماع در مورد عرصه عفاف و حجاب نداریم و این‌که در چه طیف و ترکیبی باید در جامعه مدنی به‌صورت بهینه برخورد شود وفاق نداریم.

ضرورت ایجاد تنوع و جذابیت در عرضه محتوای دینی

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: اکنون جامعه در بخشهایی نسبت به نوع سنتی ارائه محتوای دینی و دفاع از ارزشها تغییر ذائقه داده است، بنابراین باید به سمت ایجاد تنوع و جذابیت در عرضه محتوای دینی حرکت کرد.

رونمایی از کتاب «در سایه پیامبر(ص)»

سیدعلیرضا واسعی، هیأت علمی پژوهشگاه‌علوم و فرهنگ‌اسلامی که اولین مقاله کتاب فوق، با عنوان فلسفه سیره‌پژوهی در جهان معاصر از اوست، درباره مشکلات سیره‌پژوهی به سخنرانی پرداخت.

شماره چهاردهم دوفصلنامه علمی پژوهشی پژوهش های عقلی نوین منتشر شد

به همت پژوهشکده اسلام تمدنی و اداره نشریات شعبه خراسان رضوی، چهاردهمین شماره دوفصلنامه علمی ـ پژوهشی «پژوهش‌های عقلی نوین» چاپ و منتشر شد و مقالات این شماره بر روی سامانه نشریه به آدرس http://novin.isca.ac.ir نمایه گردید.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما