پنجشنبه 10 اسفند 1402   18:17:26

(مهار تورم، رشد تولید)

print

ارسال بیش از 300 ایده به دبیرخانه رویداد ملّی«رشدآوند»

  • خلاصه :رئیس خانه فناوری های فرهنگی اصفهان گفت: بیش از ۳0۰ ایده در پایگاه اینترنتی دبیرخانه رویداد ملّی «رشدآوند» ثبت شده که نیمی از این ایده ها، سابقه اجرا در کشور داشته و تقریبا از تمامی استان های کشور در این رویداد ایده داشته ایم.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام و المسلمین صادق امینی در نشست خبری رویداد ملّی «رشدآوند» اظهار داشت: خانه فناوری‌های فرهنگی اصفهان، اولین شتاب‌دهنده تخصصی در حوزه کارآفرینی فرهنگی در حوزه علمیه اصفهان است که به عنوان دبیرخانه رویداد ملّی «رشدآوند» فعالیت دارد.

وی عنوان داشت: رویداد ملّی «رشدآوند» فرصتی برای گردآوری، ارزیابی و معرفی ایده‌های مرتبط با تقویت تعامل خانواده، مسجد و مدرسه است که به همت خانه فناوری‌های فرهنگی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در حال برگزاری است.

رئیس خانه فناوری‌های فرهنگی اصفهان وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان افزود: ما در نقاط مختلف کشور نمونه های موفق را می بینیم که ضرورت دارد به دیگران و به دغدغه مندان عرصه فرهنگ و تربیت معرفی شوند و این رویداد با برنامه ریزی که دفتر تبلیغات اسلامی انجام داده داعیه دار پیگیری، شناسایی و معرفی الگوهای برتر مسجد محور و مدرسه محور است.

وی عنوان داشت: به منظور الگوگیری مخاطبان و شرکت کنندگان رویداد، از 10 نمونه اقدامات موفق در زمینه ارتباط خانه، مدرسه و مسجد در قالب فایل تصویری در دسترس عموم قرار گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین امینی با اشاره به نوآوری‌های این رویداد ملّی توضیح داد: این رویداد نسبت به رویدادهای مشابه نوآوری‌هایی دارد که در جای خود حائز اهميت است. ما بنا داریم همه ایده‌ها در صورت اجازه ایده‌پرداز و با قید نام آن‌ها بازنشر شوند. ایده‌پردازان می‌توانند پس از رویداد با يکديگر تشکیل شبکه داده و از خلاقیت‌های یکدیگر مطلع شوند.

وی جامعه مخاطب این رویداد را نوجوان و جوان عنوان کرد و ادامه داد: هم خوانی ایده با فرهنگ اسلامی و ایرانی ضرورت دارد و ایده پردازان در زمان ثبت الگوی خود در حوزه تربیت در مورد این که از چه ظرفیت های محلی، منطقه ای و فناوری استفاده کرده اند توضیح داده که به عنوان امتیاز داوری نهایی محسوب می شود.

رئیس خانه فناوری‌های فرهنگی اصفهان با بیان این که تمام ایده پردازان از مشاوره رایگان برخوردار بوده و از نتیجه نهایی داوری ایده خود مطلع می شوند تا مواردی که برای رویدادهای سال آینده در ایده خود نیاز به بررسی دارد را تدارک ببینند، گفت: تمامی مؤلفه‌های داوری در جلسه برخط برای همه ایده‌پردازان اعلام رسمی می‌شود و شرکت کنندگان در جریان داوری و رتبه‌دهی قرار می‌گیرند. افراد پس از اطلاع افراد از این مؤلفه‌ها یک هفته برای ویرایش ایده ارسالی خود فرصت دارند. ممکن است ایده‌پردازان به بعضی از مؤلفه‌ها توجه نکرده باشند که در این فرصت می‌توانند ایده خود را اصلاح، تکمیل و بازنویسی کنند.

وی با اشاره به محدودیت در ارسال ایده به رویداد ملّی «رشدآوند» تأکید کرد: در این رویداد، محدودیت ارسال ایده وجود دارد تا افراد بتوانند بهترین ایده خود را به ثبت برسانند و هر شخص با هر شماره همراه می‌تواند تنها یک ایده به ثبت برساند.

حجت الاسلام و المسلمین امینی یادآور شد: این رویداد در نوع خود اوّلین رویدادیست که به سه نهاد خانه، مسجد و مدرسه توجه دارد. اگرچه نمونه‌های کوچک و استانی نیز قبلا اجرا شده‌اند؛ اما در سطح ملّی این اوّلین رویدادیست که به منظور تعالی و تقویت ارتباط خانواده‌ها با مسجد و مدرسه به همت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در حال برگزاری است.

وی در پایان گفت: مهلت ارسال ایده تا پایان بهمن سال جاری تمدید شده است و علاقه مندان می توانند برای ثبت ایده خود به پایگاه های اینترنتی Morsalat.ir و Kariznegar.ir مراجعه نمایند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما